Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Diablo III

- - - - -
  • Please log in to reply
468 replies to this topic

#361
GigiMaciuca

GigiMaciuca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 27.01.2010

View Postatoe47w, on 11th July 2012, 10:23, said:

toate itemele mele puse la rmah sunt cumparate mai ieftin si acum vreau sa le vand mai scump. merge mai greu , insa merge cat de cat.

de jucat jocul in sine nici nu ma mai gandesc. nu am terminat hellul si nu ma grabesc. jocul e un flop din punctul meu de vedere. dar daca pot sa fac ceva bani atunci fie.
Adica lumea da bani reali si pe iteme care pica pe hell??? Oamenii sunt mai tampiti decat credeam :lol:

#362
atoe47w

atoe47w

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 27.04.2012

View PostGigiMaciuca, on 11th July 2012, 23:13, said:

Adica lumea da bani reali si pe iteme care pica pe hell??? Oamenii sunt mai tampiti decat credeam :lol:

pana acum am facut circa 40 de euro. nu ma intereseaza cine si ce cumpara , atata timp cat cumpara.

#363
SpikedOne

SpikedOne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 19.03.2012
Cineva de pe aici care chiar a cumpãrat jocul?

#364
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006

View PostSpikedOne, on 14th August 2012, 17:34, said:

Cineva de pe aici care chiar a cumpãrat jocul?

Nu, toti vorbim din filmulete de pe youtube si din ce-am auzit de pe la prietenii prietenilor.

#365
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006
e fain jocu. dar se putea mai bine. camera izometrica nu este  pt de 2012!

#366
atoe47w

atoe47w

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 27.04.2012
nu am mai jucat de peste 1 luna... si sincer nici nu prea ma mai incanta sa joc... am intrat din joi in paste pentru rmah...


jocul NU este la fel de adictiv ca d2

#367
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010
Il am versiunea trial , de fiecare data cand il rulez imi blocheaza temporar contul blizz si nu mai pot nimic numai daca bag raspunsul la intrebarea secreta. Care e treaba?

#368
ondila

ondila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 31.12.2008
Seteaza contu de battle.net pe europa ca sa te poti juca linistit

#369
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006

View Postatoe47w, on 19th August 2012, 10:30, said:

nu am mai jucat de peste 1 luna... si sincer nici nu prea ma mai incanta sa joc... am intrat din joi in paste pentru rmah...
Nici eu n-am mai intrat din iunie. In prima saptamana de RMAH mi-am scos toti cei 60 de euro apoi am dat contul pe la prieteni sa joace si ei.
Acu' cred ca ma apuc iar. Daca baga si set-uri si iteme noi, mai ales ca

Diablo III Adds 100 Levels In New ‘Paragon’ System

#370
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010

View Postondila, on 19th August 2012, 11:56, said:

Seteaza contu de battle.net pe europa ca sa te poti juca linistit
Nu.. cred ca am contul setat pe Africa, logic ca e setat pe UK  :rolleyes: numai eu am problema asta.

#371
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.09.2008

View Postevon, on 19th August 2012, 11:53, said:

Il am versiunea trial , de fiecare data cand il rulez imi blocheaza temporar contul blizz si nu mai pot nimic numai daca bag raspunsul la intrebarea secreta. Care e treaba?
Conteaza cum te conectezi. Eu initial aveam prin DHCP ... apoi mi-am pus un router si mi-am schimbat net-ul care acum e rds cu PPOE si prima data mi-a blocat contul.

#372
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Well, s-a lansat 1.0.4. Mare patch mare, care se lauda ca aduce multe improvment-uri, legendare noi cu abilitati unice (si sanse sa-ti cada una aproape de 0), multe chestii imbunatatite la eroi + cele 100 de Paragon levels.
Imi place cum arata noul patch. in Octombrie ma reapuc si eu de unde o ramas wizardu meu ca saracu de 2 luni nu o mai avut activitate.

http://eu.battle.net...view-10_08_2012

Deasemenea:  P.S. We?re getting rid of the Invulnerable Minions monster affix.

Patch preview: http://eu.battle.net...en/blog/5691275

Edited by [ady], 27 August 2012 - 14:01.


#373
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.09.2008

View Post[ady], on 27th August 2012, 14:48, said:

Well, s-a lansat 1.0.4. Mare patch mare, care se lauda ca aduce multe improvment-uri, legendare noi cu abilitati unice (si sanse sa-ti cada una aproape de 0), multe chestii imbunatatite la eroi + cele 100 de Paragon levels.
Imi place cum arata noul patch. in Octombrie ma reapuc si eu de unde o ramas wizardu meu ca saracu de 2 luni nu o mai avut activitate.

http://eu.battle.net...view-10_08_2012

Deasemenea:  P.S. We?re getting rid of the Invulnerable Minions monster affix.

Patch preview: http://eu.battle.net...en/blog/5691275

Eu inca il joc ... nu m-a dat pe spate dar pana apare ceva mai bun si duc toate clasele la level 60 mai este. Acum cu paragon levels ai o motivatie in plus. Pentru drop iti trebuie mf mare si timp ... de exemplu in grup de 4 eu cu mf 100 si partenerul cu mf peste 150  eu ma luat reteta cu 5 proprietati el cu 6 de la acelasi monstru (mai ales ca acum mf e propriu nu se mai imparte) ... restul e cam random ... altfel cu mf mic si legendary nu iti cad cele mai bune. In afara de astea s-au modificat si niste skil-uri care iti da mai multa diversitate (eu am barb si wiz cu care farmez act 3 inferno). Pentru dh la care am nivel 52 si sunt pe hell parca e mai mica diversitatea si la skil-uri si la iteme.

Edited by rogue80, 27 August 2012 - 15:15.


#374
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Nu se mai imparte MF in party ? Nu stiam asta.
Pai eu cand jucam aveam pe party in medie 220 MF fiecare. Pentru aia ceilalati 3 cu care jucam in party au luat de la inceputul jocului pana am termiant inferno vreo 5-6 legendare fiecare (da, cand eram toti in party, dar pe rand). Eu n-am laut nici una. Am prins una mai tarziu, cand farmam singur, Dar era slaba :D
Avantajul la paragon asta e ca nu mai trebuie sa schimb gearu :D

Da, partea cu diversitatea cred si eu ca e buna.

Edited by [ady], 27 August 2012 - 15:23.


#375
GigiMaciuca

GigiMaciuca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 27.01.2010
Evident ca si patch-ul asta, oricat de reusit ar fi el, a mai stricat niste build-uri si a reusit sa falimenteze multi jucatori. Tank DH nu mai exista, cei care si-au cumparat seturi de farmat cu mult mf in ideea ca n-o sa mai mearga swap-ul de echipament si-au luat teapa (teoretic urmau sa se scumpeasca seturile de mf), si cei care au cumparat planuri si materiale de craftat pentru ca vor fi buffate itemele de iLvl 61 si 62 au cam dat faliment. Am craftat vreo 40 de perechi de cizme cu 6 proprietati magice si nu mi-a iesit macar una care sa valoreze 1 mil. Partea buna e ca n-am dat bani pe plan sau materiale, doar ca in loc sa le vand, le-am consumat Posted Image

De cand nu se mai imparte mf-ul parca iti mai vine sa intri in jocurile publice, doar ca ocazional mai dai peste cate o lipitoare care are doar mf pe el si nu face altceva decat sa adune loot.

Cine zicea ca noi am cumparat versiunea beta a jocului cam avea dreptate... Nu prea mai seamana cu versiunea din mai.

Edited by GigiMaciuca, 31 August 2012 - 23:27.


#376
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.09.2008
De stricat nu au mai stricat ca atunci cu atack speed. Ideea e ca au gresit-o din prima ... au dat ideea unui producator care a mizat pe o chestie care nu pare foarte atragatoare. Jocul in sine, cel putin pentru mine, nu e foarte rau dar are niste lipsuri vizibile si in general ideea principala nu atras. Din pacate producatorul se dovedeste ca a fost depasit de situatie si nu a reusit sa faca ceva peste diablo 2 a facut ceva diferit dar incomplet. Iar un mare minus e dimensiunea actelor ... era mult mai ok niste acte mai mari si tot 3 dificultati decat sa joci mai putin dar de 4 ori. Oricum lumea cam a vazut ce face si nu stiu daca se mai poate face ceva printr-un patch. Si eu care initial am fost entuzismat de el la inceput am inceput sa o las mai moale si din pacate si diablo 3 se inscrie in lista de urmari care fie sunt mai proaste fie nu aduc nimic nou. Astept inca generatiile noi de jocuri ca de o vreme se cam bate pasul pe loc.

Edit: Astept anul viitor tomb raider si metro ... am speranta ca cele 2 nu vor dezamagi ... altceva nu prea am mai vazut interesant.

Edited by rogue80, 03 September 2012 - 09:28.


#377
GigiMaciuca

GigiMaciuca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 27.01.2010
Blizzard strikes again! Posted Image

http://us.battle.net...opic/6470437675

Quote

In patch 1.0.5, we will be fixing a bug with Trail of Cinders that is causing the rune to deal five times more damage than intended. As a result of this fix, the amount of damage done by Trail of Cinders will be reduced from its current value (1500% weapon damage over 3 seconds) to the value we originally designed for 1.0.4, which is 300% weapon damage over 3 seconds.

http://us.battle.net...7029347#classes

Quote

Vault   
Skill Rune - Trail of Cinders   
    Now leaves a trail of fire behind the player dealing 1500% weapon damage over 3 seconds

Deci cum isi permit sa numeasca bug ceva ce e in patch notes si updatat ingame? Puteau sa zica si ei ca "am buffat prea mult abilitatea X", nu ca e bug.

Despre joc nu stiu ce sa zic, cred ca au meritat din plin banii care i-am dat pe el, dar parca nu e ce ma asteptam... L-au dezvoltat prea mult in jurul ah-ului. Toate clasele sunt extrem de dependente de echipament si pe langa asta, sunt si gear check-uri la tot pasul (enrage timere ca sa nu poti full defense si preturi mari la reparatii sa nu fii full dps). Si ce-i cel mai nasol e ca daca acum fac "echilibrari" de genul "toate itemele cu attack speed vor avea attack speed-ul redus la jumate" si "de la 1500% la 300% damage", cand o sa iasa pvp-ul, daca o sa mai iasa, o sa fie si mai distractiv.

Edited by GigiMaciuca, 05 September 2012 - 00:10.


#378
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Well, iti dai seama ca atunci cand toate itemele dau cam 100-300% weapon dmg si una da 1500% ceva nu e ok. Chiar daca e trecut acolo, poate fi un bug. Lipsa de comunicare sau ceva.

Nu te gandi la PvP, ala e cu totul altceva. Itemele si skill-urile vor da alt dmg/buff (cum e si in WoW si in restul jocurilor de genul). Astfel incat sa aibe toate clasele o sansa.

Si mie mii-a placut. L-am jucat intens timp de o luna. La inceputul lui octombrie o sa-l mai termin odata, sa vad noile iteme. Problema e ca , dupa cum a mai zis cineva, mai bine faceai mai multe acte si mai lungi, decat sa farmezi de 10 ori acelasi act. Si da, e adevarat ca au investit ff mult in AH si pentru noi, jucatorii de rand, este o mare pierdere (dar e win-win pt blizzard si cei cu prea multi bani)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate