Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

D-Link DNS320 sau D-Link DNS320L sau ZyXEL NSA320

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Salut , sunt in cautarea/cumpararea unui NAS 2 x bay si nu stiu ce sa aleg dintre cele 3 modele din titlu
Din informatile primite si cautarile pe net privind procesorul folosit de fiecare NAS , rezulta ca :
- ZyXEL NSA320 are procesor la 1,2Ghz
- D-Link DNS 320L - procesor la 1Ghz
- D-Link DNS 320 are procesor la 800Mhz
Asta ar fii un aspect , acum nu stiu fiecare de cata memorie dispune si/sau are posibilitate de upgrade/marire a memoriei
Astfel ca ii rog frumos pe detinatorii unuia dintre cele 3 modle de NAS sa isi scrie parerile/comentarile/concluzile NAS-ului detinut in activitatea de zi cu cu zi
Mentionez ca viitorul NAS va fii conectat la un router TP-Link TL-WR1043ND pt. a putea fii accesate fisierele multimedia de pe cele 2 hdd x 2Tb de pe orice device din reteaua locala , atat pe conexiunea clasica cu fir , cat si wi-fi ( unde este cazul ) :
- Plasma 3D
- Receptor de satelit
- PC
- Laptop
- Telefon cu Andoid 2.3.4
- Tableta cu Android 4.0
- Media player cu RTL1186 3D

Deci as fii interesat de parerile/cocluziile detinatorilor unuia dintre cele 3 modele de NAS in orice conditie/situatie redare/scrie fisiere/transferuri fisiere/cum se pot partitiona hdd/in ce formate se pot partitiona hdd-urile ca sa poata fii recunoscute atat de win7/8 , cat si de android 2.3.4/4.0
NAS-urile in cauza detinand si unu sau mai multe porturi usb , ce prb. au intampinat detinatori unuia dintre aceste NAS-uri in transferul/scrierea/citirea/vizualizarea fisierelor multimedia de pe un stick usb sau alt hdd conectat extern
Daca se pot folosi/recunoaste si alte modele de hdd-uri de 2Tb , in afara de cele scrise in lista de compatibilitati a fiecarui NAS

Multumesc anticipat pt. raspunsuri, pareri, concluzii

Edited by lupull, 22 June 2013 - 15:51.


#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
https://play.google....n.mounter&hl=ro
Asta pentru android.Formatezi NTFS(sau exfat daca esti mai exotic).

#3
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Chiar nimeni , nu detine unul dintre cele 3 modele expuse ?

#4
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Chiar nu imi vine sa cred ca nu exista propietari la modelele date ca exemplu pt. comparatii
O fii de vina canicula , de numai pot scrie niste raspunsuri/pareri/impresi ?

#5
dcrst755

dcrst755

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 26.08.2008
este clar dupa cum ai subliniat mai sus ca alegerea dintre cele 3 este Zyxel 320 caci are cel mai mare procesor dintre cele 3 si are si RAM 512MB
Eu detin asa ceva si sunt foarte multumit. Il folosesc la fel cu 1043ND legat bridge de un alt router si astfel il pot accesa de oriunde din casa sau din afara.
Un alt element este si pretul bun. Acum nu mai stiu cat este dar la 300 lei cu cat l-am luat eu este o afacere extraordinara.

Edited by dcrst755, 30 June 2013 - 22:36.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate