Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

Consiliere Psihologica in Timisoara

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
O poza cu psiholoaga, se poate ?

#20
delores

delores

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 12.02.2013
Mda, cred ca am merita sa fim taxati cu 100 de euro pe ora, pentru ca poate in felul asta am fi determinati sa renuntam la lucrurile, obiceiurile si chiar persoanele care ne fac rau dar la care nu vrem si nu putem sa renuntam, nerealizand ca pretul pe care-l vom plati in final va fii chiar sufletul nostru sau viata noastra.
Insa acum ma intreb : daca castig 1000 de lei pe luna si sunt necajit si din cauza asta si din toate neajunsurile care se trag de aici, clar nu-mi voi permite un psiholog care sa ia mai mult de 100 de lei sedinta (in cel mai bun caz) si probabil nu voi rezolva mare lucru; pe de alta parte daca as castiga 1000 de euro, si as merge la un terapeut de cateva sute sedinta, plangandu-ma eventual ca slujba e prea solicitanta si ma termina nervos (printre altele) oare acela va fii onest cu mine si-mi va spune sa renunt ca e prea mult pentru mine???
Daca vreti sa stiti parerea mea, eu nu cred ca cel care s-a aruncat de la etaj a facut-o pt ca nu a fost multumit de rezultatul terapiei pe care daduse o suta sau mai multe de lei, ci eu cred ca e posibil sa fii aflat cumva, singur sau cu ajutorul direct sau indirect al terapeutului, ca modul lui de viata pe care il indrageste sau e care e atat de atasat, e absolut gresit si nu-l poate duce decat la pierzanie (nu gasesc acum pe loc sinonim mai potrivit). Sau poate o fii aflat de la vreun binevoitor bine intentionat ca facultatea politehnica (must have de familie) e prea mult pentru mintea si sufletul lui de artist, cine stie...(sau ca iubita lui se duce si cu altii, sau ca parintii nu-i mau dau bani de droguri si pacanele, etc...).

#21
delores

delores

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 12.02.2013
S-ar putea ca lucrul pe care il dorim cel mai mult sa fie cel care ne face cel mai mult rau. Tinem cu dintii de o afacere sau o slujba fara de care  nu am putea supravietui, facem pe dracu in patru sa ne pastram casnicia si familia (daca ar veni dracu si ne-ar cere 10 ani din viata, sau chiar sufletul nostru pe vecie, l-am da fara sa pregetam), pentru ca aceste lucruri ne reprezinta, fara ele nu  suntem nimic. Dar pana la urma tocmai aceasta lupta este cea care ne poate distruge fizic si psihic. Doar ca se pare ca nu avem incotro, alta optiune nu exista.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate