Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

a new hope

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1643 replies to this topic

#1621
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
  • ai aruncat biblia la cosul de gunoi si toata baza religiei ortodoxe
Tu vorbesti de continutu Bibliei si de baza religiei?
Uita-te la tine cat de pagan esti

  • De unde stii cata ratiune e in biblie daca tu nu ai facut scoala
Unii sunteti sub orice critica de redusi.
Ratiunea nu se invata la scoala
Habarnisti peste masura ce sunteti.

RAȚIÚNE, (2, 3) rațiuni, s. f. 1. Facultatea omului de a cunoaște, de a gândi logic, de a înțelege sensul și legătura fenomenelor; p. ext. judecată, minte. ♦ Treapta a doua a cunoașterii, caracterizată prin faptul că operează cu noțiuni, judecăți și raționamente. 2. Temei, motiv, justificare. ◊ Rațiune de stat = principiu în baza căruia o autoritate de stat ia unele măsuri de interes general, trecând peste interesul particular. ◊ Expr. Rațiunea de a fi (a unui lucru) = ceea ce justifică, motivează existența (unui lucru). 3. (Mat.) Rație (2). [Pr.: -ți-u-] – Din lat. ratio, -onis.

RAȚIÚNE s. 1. v. minte. 2. v. inteligență. 3. v. judecată. 4. gândire, intelect, înțelegere, judecată, minte, (fig.) cap. (Are o ~ extrem de limpede.) 5. judecată, minte, (rar) cunoștință, (pop. și fam.) glagore, (înv.) rezon. (O ~ normală.) 6. judecată, minte, raționament, (înv.) socoătă, socoteală, socotință. (Are o ~ sănătoasă.) 7. chibzuială. 8. v. justificare. 9. v. rost. 10. v. semnificație. 11. v. cauză.

RAȚIÚNE ~i f. 1) Facultate umană a omului de a gândi și de a înțelege sensul și relațiile dintre fenomene; judecată; minte; intelect. 2) Explicație a unei acțiuni sau stări. [Sil. -ți-o-] /<lat. ratio, ~onis

RAȚIÚNE s. f. 1. facultate a omului de a cunoaște, operând cu noțiuni, judecăți, raționamente, de a pătrunde dincolo de aparențele lucrurilor și fenomenelor; judecată, gândire; inteligență. 2. motiv, cauză, justificare, temei. ♦ ~ de stat = teorie politică și diplomatică potrivit căreia interesele generale primează asupra oricăror considerente de drept sau morală. ♦ ~ a de a fi (a unui lucru) = ceea ce justifică existența (unui lucru). ♦ scop, țel. (< lat. ratio)

#1622
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postzerobitsunt, on 29 iunie 2013 - 12:11, said:

  • ai aruncat biblia la cosul de gunoi si toata baza religiei ortodoxe
Tu vorbesti de continutu Bibliei si de baza religiei?
Uita-te la tine cat de pagan esti
nu conteaza daca vorbesc sau nu de continutul bibliei si nici nu conteaza cit sint de pagan. tu tocmai ai spus ca nu crezi ceea ce se spune in biblie care e fundatia religiei ortodoxe. ma mir cum poti avea pretentia de a te considera ortodox in conditiile in care tu nu cunosti absolut nimic despre aceasta religie si nu crezi in invatatura acesteia
esti o rusine pentru ortodoxie si neamul tau.

#1623
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
  • nu conteaza daca vorbesc sau nu de continutul bibliei si nici nu conteaza cit sint de pagan
tu doar acuzi MASE DE OAMENI CE S-AU RAZBOIT dintotdeauna, asa-i?
nu conteaza ce ne-au invatat, nu?
conteaza doar sa arati ca toti sunt pacatosi?
  • nu crezi ceea ce se spune in biblie care e fundatia religiei ortodoxe.
ce anume nu cred din Biblie? da-mi citatu care mi se potriveste....sa aud!!
  • esti o rusine pentru ortodoxie si neamul tau.
​o rusine esti tu. esti un baiat cu internet tras acasa si n-ai ce face decat sa arunci cu noroi in crestini
credeam ca vrei sa inveti ceva dar esti doar un anarhist in crestere

INCA CEVA
cand te nasti esti botezat si TRIMIS ACASA
nu iti baga nimeni Biblia pe gat s-o stii, ca altfel n-ai avea fundamentu religiei
nici macar la scoala. nu ma obliga nimeni sa fiu atent la ore sa invat Biblia
intrebarile tale cu masele de oameni sunt josnice, penibile
nu ma intereseaza pe mine de ei, ci ce m-au invatat niste oameni mari care-au trait pe Pamant

Edited by zerobitsunt, 29 June 2013 - 16:51.


#1624
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postzerobitsunt, on 29 iunie 2013 - 16:45, said:

ce anume nu cred din Biblie? da-mi citatu care mi se potriveste....sa aud!!
de ex asta

Quote

În noaptea aceea, a ieşit îngerul Domnului şi a ucis în tabăra asirienilor o sută optzeci şi cinci de mii de oameni. Şi când s-au sculat dimineaţa, iată că toţi erau nişte trupuri moarte.

nu sint ortodox, in conditiile astea imi permit sa critic aceasta religie. critic si voi critica orice forma de doctrina sau sistem ce consider ca e inuman si impotriva umanitatii.

#1625
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
  • critic si voi critica orice forma de doctrina sau sistem ce consider ca e inuman si impotriva umanitatii.
lupti pentru drepturile omului? asta spui?
unde gasesc veersetu ala in Biblie? sa-l vad si eu+contextu.

#1626
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010
2imparati cap19 vers 35

#1627
MTS1

MTS1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,851
  • Înscris: 07.04.2013

View Postcirus6, on 29 iunie 2013 - 18:03, said:

2imparati cap19 vers 35
sa vezi si raspunsul lui acum. Dumnezeu e infailibil si daca asa a decis, stie el de ce. De ce asirienii nu i-au lasat sa treaca mai departe, si eventual de ce nu le-au dat si toate avutiile lor ?Posted Image

#1628
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Copilash, ai dat niste citate si chiar poze prin care demonstrezi cat de incapabil esti sa citesti si sa intelegi. Si mai ales cat de incapabil esti sa accepti ideile altora daca nu sunt aceleasi cu ale tale.

View Postzerobitsunt, on 29 iunie 2013 - 16:45, said:

INCA CEVA
cand te nasti esti botezat si TRIMIS ACASA
nu iti baga nimeni Biblia pe gat s-o stii, ca altfel n-ai avea fundamentu religiei
nici macar la scoala. nu ma obliga nimeni sa fiu atent la ore sa invat Biblia
intrebarile tale cu masele de oameni sunt josnice, penibile
nu ma intereseaza pe mine de ei, ci ce m-au invatat niste oameni mari care-au trait pe Pamant
Cand esti botezat nu poti alege. Esti bagat fortat intr-o religie fara a avea drept de a alege tocmai pentru ca oricum nu ai idee despre ce se intampla cu tine. Altii decid religia ta si, ulterior, drumul in viata pana devii constient si de alte lucruri in afara de doctrina.
IIsus a fost botezat la 30 ani nu la 40 zile de la nastere...
Ore de religie ai abia in ultima perioada in care beserica si-a bagat coada peste tot.
Deci, ceea ce stii si sustii vine de la oameni si nu de la entitatea suprema. Cu alte cuvinte, ceea ce stii si sustii este viziunea lor despre viata, preluata si prelucrata de tine in cel mai execrabil mod cu putinta. Pacat de acei oameni mari...

Edited by c14h3r, 29 June 2013 - 18:38.


#1629
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
  • 2imparati cap19 vers 35
sursa: http://www.bibliaortodoxa.ro/ si n-am gasit "imparati".
dar, in fine e vorba de "Cartea a patra a Regilor"....ok sa vedem....
o sa boldez versetele mai "intelese de omu modern-adica noi" ca sa putem talmaci:
Capitolul 19
1. Auzind acestea, regele Iezechia şi-a rupt hainele sale, s-a îmbrăcat cu sac şi s-a dus în templul Domnului.
2. Atunci a trimis pe Eliachim, căpetenia curţii domneşti, pe Şebna scriitorul şi pe preoţii cei mai mari, îmbrăcaţi în sac, la Isaia proorocul, fiul lui Amos,
3. Şi aceştia au zis către el: "Aşa zice Iezechia: Zi de necaz, de pedeapsă şi de ruşine este ziua aceasta, căci pruncii sunt aproape să iasă din pântecele mamelor şi ele nu pot naşte.
4. Poate va auzi Domnul Dumnezeul tău toate cuvintele lui Rabşache, pe care l-a trimis regele Asiriei, stăpânul lui, să defaime pe Dumnezeul cel viu şi să-L hulească cu vorbele pe care le-a auzit Domnul Dumnezeul tău. Adu dar rugăciune pentru cei ce au rămas şi se află printre cei vii!"
5. Şi au venit slugile regelui Iezechia la Isaia,
6. Iar Isaia le-a zis: "Aşa să ziceţi domnului vostru: Aşa grăieşte Domnul: Nu te teme de vorbele ce le-ai auzit şi cu care M-au hulit pe Mine slugile regelui Asiriei.
7. Căci iată voi trimite în el duh şi va auzi o veste şi se va întoarce în ţara sa, iar acolo îl voi lovi cu sabia".
8. Atunci s-a întors Rabşache şi a găsit pe regele Asiriei războindu-se împotriva Libnei, căci auzise că acesta a plecat din Lachiş.
9. Şi a auzit el de Tirhaca, regele Etiopiei, căci i s-a spus: "Iată vine să se lupte cu tine". Şi din nou a trimis soli la Iezechia să-i spună:
10. "Aşa să ziceţi lui Iezechia, regele Iudei: Să nu te înşele Dumnezeul tău, în Care nădăjduieşti tu, gândind: Nu va fi dat Ierusalimul în mâinile regelui Asiriei!
11. Doar tu ai auzit ce a făcut regele Asiriei cu toate ţările, aruncând asupra lor blestem. Şi tu ai să rămâi?
12. Dumnezeii popoarelor pe care le-au ruinat părinţii mei le-au izbăvit ei oare?
13. Unde este regele Hamatului, sau regele Arpadului, sau regele cetăţii Sefarvaimului, Inei şi Hevei?"
14. Şi a luat Iezechia scrisoarea din mâna solilor şi a citit-o; apoi s-a dus în templul Domnului şi a deschis-o Iezechia înaintea felei Domnului.
15. Şi s-a rugat Iezechia înaintea feţei Domnului şi a zis: "Doamne Dumnezeul lui Israel, Cel ce şezi pe heruvimi, numai Tu singur eşti Dumnezeul tuturor regatelor pământului, Tu ai făcut cerul şi pământul!
16. Pleacă-ţi, Doamne, urechea Ta şi mă auzi! Deschide-ţi, Doamne, ochii Tăi şi vezi şi auzi cuvintele lui Senaherib, cel ce a trimis să Te hulească pe Tine, Dumnezeul cel viu!

17. Adevărat, o, Doamne, regii Asiriei au pustiit popoarele şi ţările lor, au aruncat dumnezeii acestora în foc, dar aceia nu erau dumnezei, ci lucruri de mâini omeneşti, lemn şi piatră, şi de aceea i-a şi nimicit pe ei.
18. Şi acum, Doamne Dumnezeul nostru, izbăveşte-ne din mâna lui,
19. Şi vor afla toate regatele pământului că numai Tu, Doamne, eşti Dumnezeu!

20. Atunci a trimis Isaia, fiul lui Amos, la Iezechia să-i spună: "Aşa zice Domnul Dumnezeul lui Israel: Cele pentru care te-ai rugat tu Mie împotriva lui Senaherib, regele Asiriei, le-am auzit.
21. Iată cuvântul pe care l-a rostit Domnul pentru el: Te dispreţuieşte şi râde de tine fecioara, fiica Sionului, şi clatină din cap, în urma ta, fiica Ierusalimului.
22. Pe cine însă ai mustrat şi ai hulit tu? Şi asupra cui ţi-ai ridicat tu glasul şi ţi-ai înălţat aşa de sus ochii tăi? Asupra Sfântului lui Israel.
23. Prin trimişii tăi tu ai înfruntat pe Domnul şi ai zis: Cu mulţimea carelor mele m-am urcat pe înălţimea munţilor, pe coastele Libanului, şi am tăiat cedrii cei falnici şi chiparoşii cei minunaţi ai lui, şi am ajuns la cea din urmă adăpostire a lui, la grădina lui plină de pomi;
24. Şi am săpat şi am băut apă străină şi cu tălpile picioarelor mele voi seca râurile Egiptului.
25. N-ai auzit tu, oare, că aceasta Eu am făcut-o de demult, din zilele cele de demult am hotărât-o? Acum însă am îndeplinit-o prin aceea că tu pustieşti şi prefaci cetăţile în dărâmături,
26. Iar locuitorii lor au ajuns neputincioşi, tremură şi rămân ruşinaţi; au ajuns ca iarba câmpului şi ca verdeaţa cea fragedă, ca buruienile de pe acoperişul casei şi ca nişte fire de grâu uscate înainte de a da în spic.
27. De şezi, de intri, ori de ieşi, Eu toate le ştiu şi ştiu şi obrăznicia ta faţă de Mine.
28. Pentru obrăznicia ta cea faţă de Mine şi pentru că trufia ta a ajuns până la urechile Mele, Îmi voi pune veriga Mea în nările tale şi în buzele tale belciugul Meu şi te voi întoarce pe acelaşi drum pe care ai venit.
29. Iar pentru tine, Iezechia, iată semn: Anul acesta veţi mânca din cele ce vor creşte din seminţele scuturate; în anul al doilea veţi mânca din cele ce vor creşte de la sine, iar în anul al treilea veţi semăna şi veri secera, veţi sădi vii şi veţi mânca roadele lor.
30. Ceea ce nu se va strica în casa lui Iuda, ceea ce va rămâne, va da rădăcini în jos, iar în sus va aduce rod, căci din Ierusalim vor ieşi câţiva rămaşi şi din Sion, câţiva izbăviţi.
31. Râvna Domnului Savaot va face aceasta.
32. De aceea aşa zice Domnul de regele Asiriei: Nu va intra în cetatea aceasta, nici va arunca săgeţi încoace; nu se va apropia de ea cu scut, nici va face întărituri de şanţuri împotriva ei.

33. Pe drumul pe care a venit, se va întoarce şi în cetatea aceasta nu va intra, zice Domnul;
34. Căci Eu voi păzi cetatea aceasta, ca să o izbăvesc pentru Mine şi pentru David, robul Meu".
35. În noaptea aceea s-a întâmplat că a ieşit îngerul Domnului şi a lovit în tabăra Asirienilor o sută optzeci şi cinci de mii, şi când s-au sculat dimineaţa, iată erau peste tot numai trupuri moarte.

36. Atunci Senaherib, regele Asiriei, sculându-se, a plecat şi s-a întors şi a locuit în Ninive.
37. Dar pe când se ruga el în casa lui Nisroc, zeul său, l-au ucis cu sabia fiii săi Adramelec şi Şareţer şi au fugit în pământul Ararat, iar în locul lui s-a făcut rege Asarhadon, fiul lui.


Acuma pe limba noastra...versetele 17,18,19....regii Asiriei erau niste d'astia carora le placea sa deranjeze lumea.
Dumnezeu i-a pedepsit pentru smecheria lor
Versetele 33,34,35...Dumnezeu a pazit oamenii de praduitori.
Dumnezeu e infailibil pentru ca legea firii e sa traiesti in armonie cu semenii tai.

  • Cand esti botezat nu poti alege.
pai transmite tu mesaj din tata in fiu alor tai...sa nu se mai boteze. simplu ca buna ziua
insinuezi ca botezu e obligatoriu....incearca sa nu-ti botezi copiii sa vezi ca nu se ia nimeni de tine..
  • ceea ce stii si sustii vine de la oameni si nu de la entitatea suprema.ceea ce stii si sustii este viziunea lor despre viata
aaaa....acu nu mai e de vina Cartea, nu? acu e de vina ca traiesc printre oameni si ei fiind Parintii nostrii nu-s buni...
du-te mai in padure...sau in star wars....ca fortza nu-i cu tine...sub nici o forma...
"entitatea suprema" se percepe mai nene.....nu neaparat cu "simturile de baza"....ci iti mai trebe si niste creier

Edited by zerobitsunt, 29 June 2013 - 19:11.


#1630
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
".incearca sa nu-ti botezi copiii sa vezi ca nu se ia nimeni de tine.."
Pe bune!??! 9 oameni  din 10 sunt ca tine. Cine esti tu sau cine sunteti voi, religiosii, sa ma judecati pe mine si faptele mele sau pe copilul meu? Spun copilul meu, pentru ca asupra lui se va rasfrange frustarea voatra a credinciosilor de 2 lei care se duc la slujbe doar ca sa mai afle ce-a mai facut nu stiu cine...
Este dreptul meu ca OM sa-l invat pe copilul meu cat mai mult posibil ca sa aiba de unde alege. Nu sa aleaga un dobitoc pentru el. Daca, (este virgula da?) copilul alege sa aleaga un dobitoc pentru el este treaba lui in totalitate. El isi alege drumul de urmat nu eu, nu tu si nici oricine altcineva.

Iar citesti ce vrei despre tine si ceea ce-ti convine? Ok. S-o luam de la capat:
1. Biblia este scrisa de oameni in interpretarea lor. Aceasta carte este fundamentul credintei tale. Demonstrat de noi in baza informatiilor tale dar demonstrat si de tine. Corect sau nu?
2. Ai invatat de la oameni, vorbele tale extrase din context -  "...m-au invatat niste oameni mari care-au trait pe Pamant" - si citate si comentate o idee mai sus complet.
Dupa cum vezi, citesc si citez exact ceea ce conteaza pentru amandoi din ceea ce citesc. Spre deosebire de tine.
Cumva ti se clatina castelul din carti de joc?

"du-te mai in padure...sau in star wars....ca fortza nu-i cu tine...sub nici o forma...
"entitatea suprema" se percepe mai nene.....nu neaparat cu "simturile de baza"....ci iti mai trebe si niste creier
"
Cartea respectiva este fundamentul ideilor tale si de aia iti dau cu ea in cap si nu doar eu. Creier am destul. Vrei si tu? Daca da, pune mana si citeste si altceva in afara Turnului de Veghe si poate faci si tu, intr-un final, un rid pe creier. Nu de alta dar patineaza musca pe el de neted ce este...

Edited by c14h3r, 29 June 2013 - 20:07.


#1631
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
  • Cine esti tu sau cine sunteti voi, religiosii, sa ma judecati pe mine si faptele mele sau pe copilul meu? Spun copilul meu, pentru ca asupra lui se va rasfrange frustarea voastra a credinciosilor de 2 lei care se duc la slujbe doar ca sa mai afle ce-a mai facut nu stiu cine...Este dreptul meu ca OM sa-l invat pe copilul meu cat mai mult posibil ca sa aiba de unde alege. Nu sa aleaga un dobitoc pentru el. Daca, (este virgula da?) copilul alege sa aleaga un dobitoc pentru el este treaba lui in totalitate. El isi alege drumul de urmat nu eu, nu tu si nici oricine altcineva.
tocmai ce ti-am spus ca daca nu-ti place botezu/religia......faci ce vrei cu copiii tai !!!
vezi in poza cu postarea ta!!! credeai ca te obliga cineva la botez/religie??? iti imaginezi!!!
esti campion la contraziceri si la infectii!!!  Posted Image Posted Image
  • Biblia este scrisa de oameni in interpretarea lor. Aceasta carte este fundamentul credintei tale. Ai invatat de la oameni, vorbele tale extrase din context -  "...m-au invatat niste oameni mari care-au trait pe Pamant"
ai scris aici cateva fraze care zic acelasi lucru:
ca o carte scrisa de unii este fundamentu credintei mele. cartile, in principiu au dus stiinta mai departe. ce-i cu asta ca n-ai zis nimic!!
tu altceva nu esti in stare sa pricepi....ca dincolo de stiinta MATERIALA mai este si stiinta SUFLETULUI si a lui Dumnezeu

Attached Files

  • Attached File  fdf.PNG   350.41K   4 downloads

Edited by zerobitsunt, 29 June 2013 - 20:23.


#1632
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Da, imi cresc cum vreau copiii si-i invat tot ceea ce-i pot invata, le dau sansa sa invete mult mai mult decat ii pot eu invata pentru ca eu nu am avut aceasta sansa. Tu iti vei lasa copiii sa creada in ce vor ei sau ii vei dezmosteni?
Imi asum raspunderea pentru tot ce spun oriunde indiferent daca asta deranjeaza sau nu. Cea ce am spus in acel post este perfect adevarat. De ce? Din cauza indoctrinarii religioase timp de milenii. Ce zici? Mai faci un rid pe creier sau e prea greu de inghitit pentru tine?
Acea carticica este fundamentul credintei tale si din pacate a multora si care te face sa nu vezi dincolo de ochelarii de cal.
Tu cu gura ta, ai spus:
"...nu citesti=nu crezi
nu citesti=crezi
".
Recunosti ce este boldat? Sunt vorbele tale din postul #1616 ca raspuns la replicile mele din postul #1615- cauta-ti-l singur.
Cu alte cuvinte, daca citesti si cauti, nu crezi iar daca nu citesti crezi tot ce ti se spune. Este ca esti mai mult decat ipocrit? Este ca zeul tau face exact acelasi lucru? Si anume, poti sa crezi in ce vrei dar in nimic altceva in afara de el?

Fa un simplu exercitiu (deja cer luna de pe cer si mai faci un rid pe creier):
Fa abstractie de carticica si doctrina. Nu mai exista si n-au existat niciodata..... Acum ai deschis ochii si te afli in China. In ce crezi? Sau ce doctrina imbraci?

PS: Lasa-ti venele sa creasca sau tunde-le.

Edited by c14h3r, 29 June 2013 - 20:50.


#1633
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postzerobitsunt, on 29 iunie 2013 - 19:22, said:

Acuma pe limba noastra...versetele 17,18,19....regii Asiriei erau niste d'astia carora le placea sa deranjeze lumea.
Dumnezeu i-a pedepsit pentru smecheria lor
Versetele 33,34,35...Dumnezeu a pazit oamenii de praduitori.
Dumnezeu e infailibil pentru ca legea firii e sa traiesti in armonie cu semenii tai.
nu ti-am raspuns pentru ca e pierdere de timp sa incerc sa te fac sa intelegi ceva. daca ti-ai fi dat seama ce ai scris nici macar nu ai mai fi asteptat un raspuns. cum zice si colegul master yoda, noi nu-ti putem increti creierul, asta numai tu poti.

ps ti-am tot recomandat sa citesti manualul ala......clar, degeaba.

#1634
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
  • Da, imi cresc cum vreau copiii si-i invat tot ceea ce-i pot invata, le dau sansa sa invete mult mai mult decat ii pot eu invata pentru ca eu nu am avut aceasta sansa.
Asa sa faci:)
  • Tu iti vei lasa copiii sa creada in ce vor ei sau ii vei dezmosteni?
Sa creada in ce vor ei...dar asta nu inseamna ca nu o sa-i invat ceea ce trebuie sa invete.

  • nu ti-am raspuns pentru ca
....pentru ca esti PA si incerci sa gasesti alte mizerii....eu ti-am zis clar...cand musulmanii atacau Romania nu insemna sa stam statui sa ne omoare pe toti....UNII N-AVETI TREABA CU NIMIC NORMAL cunoscut omenirii...

Edited by zerobitsunt, 29 June 2013 - 20:43.


#1635
MTS1

MTS1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,851
  • Înscris: 07.04.2013

View Postzerobitsunt, on 29 iunie 2013 - 20:42, said:

  • Tu iti vei lasa copiii sa creada in ce vor ei sau ii vei dezmosteni?
Sa creada in ce vor ei...dar asta nu inseamna ca nu o sa-i invat ceea ce trebuie sa invete.


tu de unde stii ce trebuie sa invete??? App o sa-i trimiti la scoala??? sau o sa-i inveti tu acasa si o sa-i lasi sa studieze mediul inconjurator??

#1636
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
MTS1, cum sa-i trimita la scoala? Sa invete, sa citeasca si sa nu-si mai creada parintele?!?! Ai innebunit?!!

"[i]...cand musulmanii atacau Romania nu insemna sa stam statui sa ne omoare pe toti...[/[i]" Nu te-a busit sangele pe nas cand ai dat acest exemplu? Apropos, stii de ce am pus puncte de suspensie in cadrul citatului? Iete ca mai faci un rid.... Posted Image

Edited by c14h3r, 29 June 2013 - 21:18.


#1637
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
ultimile PERLE
marca c14

daca citesti nu crezi ....
daca nu citesti crezi

eu sunt constient ca imi scrii din spital nu mai am dubii
iar in alte momente zici "daca citesti crezi e fundamentu tau"???
si tot asa??? freci asta cu cititu crezand ca altii au alezimer ca tine?
FALS
doar tu ai alzeimer. adios

(m-am retras de pe topic)

Attached Files

  • Attached File  dfd.PNG   493.59K   7 downloads

Edited by zerobitsunt, 30 June 2013 - 00:26.


#1638
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Deci, pana la urma este vorba despre lungimea venelor.. Mai ales cand nu-ti poti accepta propriile idei....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate