Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Steaua desfiintata?!

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
superior

superior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 19.07.2010

View Postrhdghdhs, on 26 mai 2013 - 11:58, said:

da, numai rau a facut becali. Ca a reconstruit doua-trei sate din temeli dupa inundatii, ca a deszapezit alte sate intregi, ca a facut biserici, a ajutat oameni sarmani, a ajutat oameni bolnavi, asta nu conteaza, conteaza ca a trimis o valiza cu bani la Cluj, ca niste impiedicati sa-si apere corect sansele?
Bine ca ne tii tu morala din Austria...


eu daca fur de la tine 1000 de lei, apoi dau cate 100 lei la 5 persoane, asa pe degeaba, ce parere crezi ca vor avea cei 5 despre mine ?
iar parerea ta nu va conta, pentru ca vei fi doar unul. conteza doar factorul de multiplicare.

View Postkhristy36, on 26 mai 2013 - 12:05, said:

A facut si bine
idem

#20
chilly willy

chilly willy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,594
  • Înscris: 23.10.2006
daca stia ca aia nu-si apara corect sansele trebuia sa reclame la federatie ca e blat. Dar stai , ca la federatie sunt alti hoti gen sandu si dragomir si blatul e ceva normal. De fapt cam tot e anormal si trebuie scoasa toata putreziciunea ca sportul sa redevina sport nu spalare de bani. Oricum blaturile si mita au dus la decaderea echipelor. Cand joaca in cupe sau campionate europene iau bataie de parca ar fi ailalti la antrenament cu vreo echipa din cupa satelor dar la televizor se umfla toti de zici ca sunt si mama si tata fotbalului. Daca ar dispare coruptia din sport ar putea reveni si performantele.

#21
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007

View Postmihaicozac, on 26 mai 2013 - 11:07, said:

Pt. cât rău a făcut Becali în general, nu numai sportului, ci şi ca exemplu negativ de stil de afaceri, mârlănie, grobianism, tupeu, orice motiv e bun să fie azvârlit în puşcărie, chiar şi o trecere pe roşu la semafor...   există indivizi care pur şi simplu nu ţin cont de regulile de convieţuire şi cele de bun-simţ, creându-şi propriul sistem de valori şi reguli, cam ca ţiganii. Ceva de genul "eu sunt cel mai tare şi mi se rupe de voi ceilalţi".
Din păcate în Bucureştiul ăla infect şi în general în sudul ţării acest stil începe să devină tot mai răspândit, şi molipsesc şi restul ţării.

Ce te face pe tine sa crezi ca Bucurestiul e mai infect decat restul tarii? Si aici sunt scursuri asa cum sunt peste tot. Sau ce, ardelenii care au despadurit muntii sunt mai breji? Sau moldovenii care au luat pamant cu nemiluita? Probabil vei fi surprins sa afli ca cei care nasarambe prin Bucuresti, in marea lor majoritate, nu sunt bucuresteni, ci sunt veniti de prin toate colturile tarii.
Cred ca totusi faci afirmatii nefondate si in necunostinta de cauza. Sunt convins ca din Austria lucrurile se vad altfel...

Eu sper din tot sufletul ca printre ciobanii si tractoristii care conduc tara asta, sa se numere si cateva minti luminate care sa nu lase sa dispara niste nume ca Steaua Bucuresti sau Rapid sau Dinamo... din cauza unora ca Becali, Borcea sau Copos...  Sunt nume de cluburi care au facut istorie in Romania si care au incantat milioane de oameni de-a lungul timpului.

Edited by ammazon, 26 May 2013 - 19:31.


#22
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Mihaicozonac: becali nu e doar el de prost gust, el e omul format astfel in viata postdecembrista, el cu putin fler si noroc a progresat si material. Multi altii sunt ca el doar ca se dau gigolo la fufe la TV si domni de inalta tinuta in emisiuni, dar mergi in privat la unul sau sa cunosti mai indeaproape sa vezi ca e poate si mai porci decat becalul. Becalul e omul lipsit de inhibitii si facut dintr-o bucata ce gandeste si zice pe romaneste

Quote

eu sunt cel mai tare şi mi se rupe de voi ceilalţi
evident, cred ca multi spun lafel doar ca nu au averea becalului sau nu-i vezi la tv. Nu stiu cui chiar i se rupe de ceilalti. Macar becalul e sincer, altii te fura dar te mint frumos sunt poate chiar mai dificili in acest caz.

#23
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Cred ca trebuie sa fii lobotomizat sa crezi ceea ce sustine "cuplul" CVT+GSP.

#24
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
dar ce spune cuplul covasna tudor + gestapol?

#25
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Pai nu citisi primu mesaj din thread? Cica se "desfiinteaza" steaua.

#26
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Dar trebuia sa  joace steaua si sa castige calumea si in europa ca sa aibe streinii de ce se oftinca. O echipa retograda care a castigat cupa in europa. Evenutal s-o ceara inapoi si s-o dea la careva de la ei.

Lasa ca merg Dinamo, Cluj si Rapid si vor lua toti bataie cu 20 la zero din primele meciuri cu aia din Bulgaria, Yugoslavia si din Cehoslovacia, nici nu ajung pe terenurile celor din vest sau cu aia din Moscova. Cred ca ne fac de ras aia.

Si daca retrogradeaza poate e mai liniste prin liga 1 mai lasa loc si la altii si dupa 1 an de liga 2 poate ajunge  in "Divizia nationala" din nou. Cred ca-i bate pe aia din B cu 10 la zero la fiecare meci. Asta daca nu pleaca jucatorii si daca mai da salarii careva. Ar putea un meci sa joace si unul sa absenteze ca sa se refaca si sa nu se streseze si asa ar putea promova. In seria 2 daca merge e si mai usor pe aia ii bate cu 20 la zero la fiecare meci si vor zice rauvoitorii ca sunt blaturi toate.

Asa e cand se face un ghinion si ai dusmani, mori cu dreptatea in mana.

Mai era odata un club puternic vreo 4-5 ani numit FC National dar si Unirea Urziceni, castigau detoate, acum nici nu mai sunt, poate lafel si cu Steaua. Si multe alte echipe de pe langa fostele uzine au murit lafel Rocar, Foresta, Tractorul, FC Olt, Internationale Bucuresti,

In afara de niste fani nebuni, niste afaceri mici prin jurul echipei mai mult nu are in plus nici steaua fata de ceilalti defuncti sau inca in viata.

Edited by popascu, 26 May 2013 - 22:07.


#27
Sexosul

Sexosul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 28.11.2012

View Postsuperior, on 26 mai 2013 - 10:54, said:

problema cu premierea adversarilor este aceea ca nu se poate deosebi de mita !
Nu mai erau adversari, meciurile directe desfasurandu-se cu mult inainte.

Numai capetele patrate nu o pot deosebi de mita.

#28
djiulian

djiulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 03.03.2007
nici in cele mai frumoase vise ale dinamovistilor :))

#29
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Dinamo nu se desfinteaza?
Si Rapid se desfinteaza ca se privatizeaza CFR.
Trebuie reinfintata FC National (Arena)

#30
superior

superior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 19.07.2010

View PostSexosul, on 26 mai 2013 - 22:46, said:

Nu mai erau adversari, meciurile directe desfasurandu-se cu mult inainte.

Numai capetele patrate nu o pot deosebi de mita.


ha,ha.

pai daca eu joc turul si returul cu echipa ''x'', le castig pe amandoua fara probleme (accidentari, cartonase, etc, adica citez din maestrul becali '' adversarul joaca fara rautate'') si nu dau banii dar daupa cateva etape cand acest adversar invins lejer de mine joaca cu echipa ''Y'' iar '' X''  inainte de meci primeste bani multi de la mine '' sa joace corect'', cum se numeste ? premiere sau mita ?

daca stii raspunsul nu esti cap patrat !



P.S. vazi ca autorul a recunoscut deja !

#31
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
In primul rand echipa STEAUA e un brand. E cea mai titrata echipa din Romania. In al 2lea rand, becali nu are nicio calitate oficiala la Steaua; el e doar un camatar care imprumuta clubul Steaua. Asa ca dragi rapidisti mergeti linistiti in B. Iar dinamovistii sa se pregateasca pentru liga campionilor si anul asta.


P.S.: http://sptfm.ro/2013...i-24-al-stelei/

50.000 de suporteri n-a avut dinamo tot campionalul. :D

#32
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
Deja e 2-0 pentru Steaua. Incepe petrecerea!

#33
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
4 - 0. Petrecerea a inceput!

#34
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007

View Postzappaf, on 28 mai 2013 - 16:15, said:

In primul rand echipa STEAUA e un brand. E cea mai titrata echipa din Romania.
Matale ai auzit de Juventus Torino?

#35
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
De cand Juventus Torino joaca in campionatul Romaniei? Poate ai vrut sa spui Juventus Colentina.

#36
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007
Am vrut sa spun ca daca italienii si-au retrogradat cea mai titrata echipa la noi de ce nu se poate? Ce conteaza ca e titrata sau subtitrata?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate