Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Sunt prea comod

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#1
unciudat

unciudat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.05.2013
Va salut, numele meu este Mihai. Am 24 de ani, stau intr-un orasel mic si cred ca am multe probleme...
  Dupa terminarea liceului mi-am incercat norocul la scoala de subofiteri de la campina(unde nu am fost admis) si cam aia a fost singura mea incercare de a evada din mediul meu. Nu am avut depuse dosare la alte facultati pe motiv ca ai mei nu nu isi permiteau sa ma tina la Bucuresti. Nu sunt deloc iesit in lume, ma sperie orasele necunoscute, nu ma pot orienta, ma pierd/panichez doar cand ma gandesc sa fiu singur undeva,departe.
  Dupa 1 an de stat pe bara(si sperat ca poate ajung in Buc) m-am angajat la o firma de aici si concomitent m-am inscris la Facultatea Spiru Haret-la distanta. Am avut o relatie cu o fata din vremea liceului, care devenea tot mai subreda din cauza ca eu nu vroiam deloc sa merg la ea in Bucuresti. Saptamana de saptamana in weekend era aici si eu nici gand sa ma duc la ea.
  Dupa 3 ani am fost dat afara de la job, cam in aceeasi perioada prietena m-a parasit si de atunci sunt o lipitoare. Azi se fac 2 ani jumatate, eu inca nu am job. Azi trebuia sa merg cu un prieten cu masina lui la targul de joburi la romexpo, el n-a mai mers, implicit nici eu. Nu am curaj sa merg cu trenul. Mi-e groaza sa ma stiu singur cand ma dau jos din maxi in capitala. Ma sperie Bucurestiul si cam orice oras mare. Mintea mi-o ia razna de la " de unde sa iau bilete pt ratb " pana la " am ajuns in alta parte, m-am pierdut ".
  Sunt constient ca singura mea solutie e sa plec de aici, dar nu gasesc puterea de a o face. Ma sabotez de fiecare data. Ce e de facut ?

Edited by unciudat, 17 May 2013 - 19:32.


#2
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Si?

Esti prea comod ca sa continui?
Am inteles.
Da, esti comod.

Altceva?

#3
unciudat

unciudat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.05.2013

 -Diana-, on 17 mai 2013 - 19:29, said:

Si?

Esti prea comod ca sa continui?
Am inteles.
Da, esti comod.

Altceva?

Am apasat din greseala tab+space, acum e complet. Imi cer scuze.

#4
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Mda, esti si comod si ciudat.
Ce naiba sa zic eu acum?

Ce e de facut?
Scoate capu in lume, nu exista baubau. Iti garantez eu.

#5
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Hai la bucuresti mai nene
Altii pleaca pe alte continente si tu nu ai tupeu in tara ta
Ce dreq

#6
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
N-ai coae Posted Image.
Vorbind serios, s-ar putea sa suferi de atac de panica.

Edited by echo3, 17 May 2013 - 19:39.


#7
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Daca nu iti invingi teama asta, nimeni nu te poate ajuta.

#8
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Te inteleg perfect si eu am aceleasi probleme cand ies din casa sau trebuie sa ma duc undeva...De regula beau o bere sau un paharel de votca si asta ma linisteste imediat.

#9
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,630
  • Înscris: 30.07.2003
S-a rupt gardul de la casa de nebuni ?!

#10
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012

 neagu_laurentiu, on 17 mai 2013 - 19:48, said:

S-a rupt gardul de la casa de nebuni ?!

Esti pe aproape :)

Ciudatule, iesi ma din casa.
De cine iti e frica?
Ce crezi ca ti se intampla?
Ce dreq faci cu viata asta daca nu o folosesti?

#11
sebastyan-adryan

sebastyan-adryan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 10.11.2012
Iei un telefon cu GPS si net, un card cu ceva banuti pe el(cash nu ii prea bine sa ai la tine), tupeu si pleci undeva si tu nene ca nu ii moarte de om sa te urci intr-un tren oarecare si sa mergi 5-10 statii(sa vezi unde ajungi), faci un popas si seara inapoi acasa; doar asa te mai "dezgheti si tu, mai prinzi tupeu si vezi lumea.

#12
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012
Nu e musai sa te realizezi intr-un oras mare, mai ales in Bucuresti, poti incerca de lucru in zone cu agroturism, sezonul incepe si au nevoie de oameni, plus ca scapi de stresul orasului, trebuie sa inveti sa faci ceva concret si, daca esti serios, ai viitorul asigurat, e plina tara de licentiati, dar nu avem multi meseriasi buni.
Eu asa as face, mai ales daca nu ai bani de studii.

#13
knauf75

knauf75

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 29.05.2008
''scoala de subofiteri de la campina(unde nu am fost admis)'' dc?Posted Image

#14
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012

 knauf75, on 17 mai 2013 - 20:01, said:

''scoala de subofiteri de la campina(unde nu am fost admis)'' dc?Posted Image

nu a fost admis din 2 situatii: nu a trecut poroba fizica si nici aia teoretica, ce mare inginerie?

#15
knauf75

knauf75

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 29.05.2008

 Gonthar, on 17 mai 2013 - 19:42, said:

Te inteleg perfect si eu am aceleasi probleme cand ies din casa sau trebuie sa ma duc undeva...De regula beau o bere sau un paharel de votca si asta ma linisteste imediat.
si pe forum cand postezi,inainte sau dupa paharel?

 -Diana-, on 17 mai 2013 - 20:03, said:


nu a fost admis din 2 situatii: nu a trecut poroba fizica si nici aia teoretica, ce mare inginerie?
lasa-l pe el sa spuna.

#16
evatryme

evatryme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 31.08.2012

 unciudat, on 17 mai 2013 - 19:28, said:

Va salut, numele meu este Mihai. Am 24 de ani, stau intr-un orasel mic si cred ca am multe probleme...
  Dupa terminarea liceului mi-am incercat norocul la scoala de subofiteri de la campina(unde nu am fost admis) si cam aia a fost singura mea incercare de a evada din mediul meu. Nu am avut depuse dosare la alte facultati pe motiv ca ai mei nu nu isi permiteau sa ma tina la Bucuresti. Nu sunt deloc iesit in lume, ma sperie orasele necunoscute, nu ma pot orienta, ma pierd/panichez doar cand ma gandesc sa fiu singur undeva,departe.
  Dupa 1 an de stat pe bara(si sperat ca poate ajung in Buc) m-am angajat la o firma de aici si concomitent m-am inscris la Facultatea Spiru Haret-la distanta. Am avut o relatie cu o fata din vremea liceului, care devenea tot mai subreda din cauza ca eu nu vroiam deloc sa merg la ea in Bucuresti. Saptamana de saptamana in weekend era aici si eu nici gand sa ma duc la ea.
  Dupa 3 ani am fost dat afara de la job, cam in aceeasi perioada prietena m-a parasit si de atunci sunt o lipitoare. Azi se fac 2 ani jumatate, eu inca nu am job. Azi trebuia sa merg cu un prieten cu masina lui la targul de joburi la romexpo, el n-a mai mers, implicit nici eu. Nu am curaj sa merg cu trenul. Mi-e groaza sa ma stiu singur cand ma dau jos din maxi in capitala. Ma sperie Bucurestiul si cam orice oras mare. Mintea mi-o ia razna de la " de unde sa iau bilete pt ratb " pana la " am ajuns in alta parte, m-am pierdut ".
  Sunt constient ca singura mea solutie e sa plec de aici, dar nu gasesc puterea de a o face. Ma sabotez de fiecare data. Ce e de facut ?
nu prea ti-e foame. cand iti va fi suficienta foame ( cand nu vor mai cotiza fraierii la bunastarea ta) vei cauta tu singur de munca

#17
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

 sebastyan-adryan, on 17 mai 2013 - 19:54, said:

Iei un telefon cu GPS si net, un card cu ceva banuti pe el(cash nu ii prea bine sa ai la tine), tupeu si pleci undeva si tu nene ca nu ii moarte de om sa te urci intr-un tren oarecare si sa mergi 5-10 statii(sa vezi unde ajungi), faci un popas si seara inapoi acasa; doar asa te mai "dezgheti si tu, mai prinzi tupeu si vezi lumea.
mai si-o ia in bot mai ii sparge un dinte. Vezi pe un alt topic. Nu prea e de umblat hai hui cu obiecte valoroase la vedere ca nu e acum 30 de ani. Trenurile alea personale pline de tigani in unele trasee.

Cauta alt oras mai mic decat Bucuresti,  e prea agitat ala si prea mare. Ideale Brasov, Sibiu din Transilvania, altele poate ca-s mai pline de negroizi.

 knauf75, on 17 mai 2013 - 20:04, said:

si pe forum cand postezi,inainte sau dupa paharel?
asta e in stare de ebrietate avansata. Pai presedintele suna pe alti sefi de stat in stare de ebrietate daramite astia aici. Astept topicele facute de gonthar in coma alcoolica

Edited by popascu, 17 May 2013 - 20:10.


#18
alexandru_1988

alexandru_1988

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 12.01.2010

 unciudat, on 17 mai 2013 - 19:28, said:

Va salut, numele meu este Mihai. Am 24 de ani, stau intr-un orasel mic si cred ca am multe probleme...
  Dupa terminarea liceului mi-am incercat norocul la scoala de subofiteri de la campina(unde nu am fost admis) si cam aia a fost singura mea incercare de a evada din mediul meu. Nu am avut depuse dosare la alte facultati pe motiv ca ai mei nu nu isi permiteau sa ma tina la Bucuresti. Nu sunt deloc iesit in lume, ma sperie orasele necunoscute, nu ma pot orienta, ma pierd/panichez doar cand ma gandesc sa fiu singur undeva,departe.
  Dupa 1 an de stat pe bara(si sperat ca poate ajung in Buc) m-am angajat la o firma de aici si concomitent m-am inscris la Facultatea Spiru Haret-la distanta. Am avut o relatie cu o fata din vremea liceului, care devenea tot mai subreda din cauza ca eu nu vroiam deloc sa merg la ea in Bucuresti. Saptamana de saptamana in weekend era aici si eu nici gand sa ma duc la ea.
  Dupa 3 ani am fost dat afara de la job, cam in aceeasi perioada prietena m-a parasit si de atunci sunt o lipitoare. Azi se fac 2 ani jumatate, eu inca nu am job. Azi trebuia sa merg cu un prieten cu masina lui la targul de joburi la romexpo, el n-a mai mers, implicit nici eu. Nu am curaj sa merg cu trenul. Mi-e groaza sa ma stiu singur cand ma dau jos din maxi in capitala. Ma sperie Bucurestiul si cam orice oras mare. Mintea mi-o ia razna de la " de unde sa iau bilete pt ratb " pana la " am ajuns in alta parte, m-am pierdut ".
  Sunt constient ca singura mea solutie e sa plec de aici, dar nu gasesc puterea de a o face. Ma sabotez de fiecare data. Ce e de facut ?

Buna Mihai!
Si cum vrei tu sa reusesti ceva in viata asta fara curaj? Ca n-ai bani pentru studii, asta e o scuza de prost gust. Sa aduci ceva mai barbatesc.

Edited by alexandru_1988, 17 May 2013 - 20:11.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate