Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Ansamblul Viva Residence 3

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1
Costin2912

Costin2912

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 28.04.2013
Buna seara!

Deschid acest subiect,pentru a cunoaste si schimba impresii cu persoane care si-au cumparatat/rezervat apartamente in acest ansamblu(Viva Residence 3) care se construieste pe strada Amurgului din zona metrou Dimitrie Leonida.Persoanelor interesate de acest topic le astept pareriile si eventual sa ne cunoastem.Cu respect,un locatar nou!

#2
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Salut!

Am contractat si eu in  Scara C la etajul 2. Mai multe informatii si poze vad ca apar pe celalalt topic.

Adi

#3
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Cat e mp?

#4
Costin2912

Costin2912

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 28.04.2013
Salut Adi!

De aceea am si inceput acest topic,pentru a schimba impresii si pareri despre ansamblu.Eu am contractat tot in scara C la etajul 1 si urmeaza sa semnez antecontractul.Pentru a incepe si cu poze,trebuie mentionat ca la acest ansamblu s-a inceput constructia doar la prima scara(Scara A).Am sa urc aici pentru toti cei interesati de stadiul lucrarii intregului ansamblu Viva Residence 3,pozele pe care le-am facut la scara A.Inteleg ca aceasta scara va fi gata in luna august,dupa spusele celor de la Sud Rezidential.Scara B v-a incepe tot in august,iar despre scara C stiu ca va fi gata in luna martie 2014.Daca stii ceva nou Adi,te rog sa postezi.Astept orice parere despre orice implica acest ansamblu(constructie,utilitatii,poze,etc.) Cu bine,Costin.

Salut Quantum!

Eu zic ca este mai bine sa vorbesti direct cu dezvoltatorul acestui ansamblu(Sud Rezidential) pentru ca asa este mai bine.Eu pot vorbi doar in numele meu si nu ar fi fair-play pentru tine.Poti de asemenea sa cauti pe site-ul http://www.vivaresidence.ro/ care este site-ul lor oficial,preturile si schitele cu mp ai apartamentelor din ansamblu.Sper ca nu te supara raspunsul meu,dar nu vreau sa crezi ca sunt vreun intermediar.Cu respect,Costin.

Attached Files



#5
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Costin,

In antecocontract termenul de predare al scarii C va fi stipulat ca fiind 15 Martie. Dezvoltatorii acestui proiect sunt persoane fizice, Sud Rezidential fiind agentia care intermediaza contractul de vanzare-cumparare.

Cam atat stiu deocamdata.

Adi

#6
Costin2912

Costin2912

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 28.04.2013
Salut Adi!

Multumesc pentru precizare,am facut o eroare cand i-am numit dezvoltatori.Asa este,Sud Rezidential este doar promotorul si intermediarul acestui ansamblu,iar dezvoltatorul este reprezentat de persoane fizice.Acum imi scapa numele,dar este trecut in rezervarea mea.Este cineva de sex feminin,din Calarasi.Daca ajuta pe cineva numele persoanei,o voi numi mai pe seara,cand am rezervarea in fata.Sper ca totul sa decurga conform termenelor precizate in antecontractul tau,Adi.Adica 15 Martie 2014.Daca ai/aveti amanunte noii,te/va rog sa postezi/postati.

  Cu respect,
     Costin..

#7
salinka

salinka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.03.2013
Buna!

Costin, multumesc pentru initiativa de a deschide acest topic

Eu am cumparat un apartament in scara A. Pentru cei interesati, in momentul de fata s-a ajuns la etajul 3, intr-o saptamana maxim 2 se va pune placa.

#8
Costin2912

Costin2912

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 28.04.2013
Buna Salinka!

Ne bucuram sa auzim vesti si din partea ta,iar in speranta ca intr- o zi ne vom cunoaste,te asteptam cu relatarii si impresii(foto) de la fata locului.Te salut si te asteptam cu noutatii.

O seara buna!
  Costin.

#9
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Mersi Salinka! O seara buna!

Adi

#10
Costin2912

Costin2912

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 28.04.2013
Salutare tuturor!

As vrea sa stiu care dintre cei care ati semnat actele de antecontract,aveti trecuta parcarea in antecontract?De asemenea este foarte important de stiu,daca dezvoltatorul accepta anumite modificari,si anume platirea unei diferente pentru a-mi cumpara o alta centrala termica decat Immergas-ul de la ei(1800 RON+diferenta mea).Banuiesc ca daca da,o pot cumpara de unde doresc eu?!Eu as dori sa-mi iau un Vaillant sau Viessmann la vreo 2400-2600 RON.Stiu ca se poate la obiectele sanitare,la culoriile de pe pereti,dar nu stiu daca dezvoltatorul accepta si la centrala termica?Astept sfaturiile si impresiile voastre pentru a stii cum ati procedat.Cu multumirii,Costin!

O zi superba!

#11
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Salut Costin!

La mine scrie "cota parte aferenta din teren in proprietate". In legatura cu centrala....,nu stiu....Intreaba si tu!

O zi buna!
Adi

#12
Costin2912

Costin2912

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 28.04.2013
Salut Adi!

Am sa intreb legat de centrala,dar ai fii sau este cineva interesat de o astfel de schimbare?Eu imi doresc o centrala mai buna,pentru este una dintre cele mai importante piese din casa si n-as vrea sa ma surprinda iarna intr-o centrala mai putin cunoscuta.Va astept cu pareri si sfaturi despre centrale termice cunoscute.Ne auzim curand.

O zi superba!

#13
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Costin,

Eu nu doresc sa schimb nimic din ceea ce este standard. Eventual o sa-mi aleg culori la gresie, faianta, parchet....nimic nu tine o viata oricum.Daca iei fiecare finisaj in parte gasesti poate termopan mai bun, usi mai bune, parchet mai bun, gresie si faianta mai buna, etc...
Consider ca este un pret corect. Cand am fost sa vad Viva 1 si Plus am fost impresionat desii nu stiu daca si in VIva 3 va fii aceeasi calitate avand in vedere diferentele de pret. In principiu vreau sa vad un finisaj standard din Scara A cand o sa fie gata si ma decid atunci daca schimb sau nu ceva.

O zi buna!
Adi



#14
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Salut!

Pt. toti cei interesati atasez cateva poze cu Viva 3 facute pe 24 Mai.

Am observat ca parterul si etajul 1 este deja tencuit, in schimb lacurile de pe Amurgului erau destul de mari....tocmai bune pt. pescuit. Asa ca nu-i nici o graba. Strada Oituz este buna totusi.

O zi buna,
Adi

Attached Files



#15
Costin2912

Costin2912

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 28.04.2013
Salut Adi!

Asta inseamna ca se tin bine de treaba,daca au ajuns la tencuielile interioare.Curand inseamna ca se vor apuca si de finisajele de la corpul A.Curand voi merge in zona si voi atasa cateva poze noii cu ansamblul.Multumim mult pentru imaginii,Adi!

   Cu respect,
Costin Lotaru.

#16
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,081
  • Înscris: 22.06.2004
poze de ieri. s-a inceput sa se sape fundatia pt blocul 2
poze cu toate "vivele"

Attached Files



#17
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Mersi pt poze!

Adi

#18
Costin2912

Costin2912

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 28.04.2013
Multumim mult pentru poze,Conu71.Asteptam si alte detalii legate de ansamblul in care vom locui curand.Cu respect,Costin.

  O zi buna tuturor!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate