Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 

cei mai buni mici

- - - - -
  • Please log in to reply
459 replies to this topic

#379
UlrichVans

UlrichVans

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 28.06.2018

View PostManasu, on 31 august 2018 - 19:58, said:

Daca cei de la Lidl sunt ganditi sa fie prajiti, atunci clar trebuie evitati. Am mancat de cateva ori la un amic mici prajiti si odata in oras, de fiecare data au fost oribili. Mie mi se pare ca prajiti nu au nimic in comun cu ceea ce ar trebui sa fie micii adevarati.
Dar sunt mai buni decat aia pentru gratar daca-i prajesti! Nah, nu toata lumea are gratar si nici chef sa se afume prin casa.

#380
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 05.08.2014
N-ai frate si tu un grill de aragaz? E drept ca daca micii sunt nasoi se face fumaraie --- insa am observat ca micii cu putina grasime nu prea fac fum ca nu are ce sa se arda. In fine, eu am lasat-o mai usor cu micii in perioada asta ca m-am cam saturat --- dar cu prima ocazie imi fac reteta mea, nu mai dau banii pe balariile din comert. Singurii care mi se par acceptabili sunt aia din Selgros.

#381
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,483
  • Înscris: 04.05.2006
Idem :)

#382
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018
Ceva opinii apropo de ce au astia in plus/minus Posted Image?

Edited by Piscopescu, 01 September 2018 - 19:32.


#383
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
In a mea opinie, in plus au carnea de porc. In minus, le lipseste ienibaharul.
Altfel, reteta e destul de safe, nu prea ai cum sa o dai in bara cu ea.

#384
nik1965

nik1965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 27.12.2006
Acum 20 de ani de departe cei mai buni mici mancati au fost in padure la Dragodana, pe traseul Gaesti-Targoviste.
In ziua de azi cei mai buni mici mancati de mine sunt in padure la Cerbu pe soseaua Slatina -Pitesti.

#385
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018
Dar astia, ce-au in plus/minus ;)?

#386
dxfmpanciu

dxfmpanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,201
  • Înscris: 31.10.2017
Pentru mine , cei mai buni mici pe care-i poti cumpara de la magazin sunt acestia , de la Ana si Cornel :)
Attached File  ana-si-cornel-mici-formati-900g_1496.jpg   13.54K   41 downloads

#387
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Iaca, nu stiam ca au si mici, eu ii stiam numai cu mezelaraie.
Sa le fac si eu o proba, daca zici ca.

Edited by Taxon, 13 September 2018 - 12:31.


#388
dxfmpanciu

dxfmpanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,201
  • Înscris: 31.10.2017
Azi am fost pe la Focșani si iaca mi a trecut prin cap sa mănânc niște mici, ca am găsit cu 2 lei bucata. Bhai frate mici mai răi ca aia nu am mai văzut. Zici ca aveau gust de plastic, nu de porc.
Pe lângă micii de la Ana și Cornel, mai sunt micii Caroli pe care i am mai gustat și sunt foarte buni.

Edited by dxfmpanciu, 21 September 2018 - 16:40.


#389
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,165
  • Înscris: 19.09.2005

View Postdxfmpanciu, on 21 septembrie 2018 - 16:39, said:

....
eu cand sunt in deplasare merg la sigur... in selgros.

#390
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,343
  • Înscris: 22.04.2017
Mici de Selgros de la gratarul lor?

#391
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,165
  • Înscris: 19.09.2005
nu-i gratar, e doar un cuptor electric

#392
Aranzazu

Aranzazu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 24.09.2018
Doar ce prepar eu imi par a fi cei mai buni.   Stiu ce am amestecat si cate condimente am adaugat, sint pe placul familiei, n-a ramas niciodata din cantitatea facuta.

#393
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 Aranzazu, on 07 octombrie 2018 - 02:34, said:

Doar ce prepar eu imi par a fi cei mai buni.   Stiu ce am amestecat si cate condimente am adaugat, sint pe placul familiei, n-a ramas niciodata din cantitatea facuta.
Asteptam reteta detaliata.

#394
dxfmpanciu

dxfmpanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,201
  • Înscris: 31.10.2017
Cei de la Kaufland sunt penali , sunt asa de mici parca mi-as manca degetele Posted Image

Edited by dxfmpanciu, 08 October 2018 - 10:16.


#395
Aranzazu

Aranzazu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 24.09.2018

 Paz, on 07 octombrie 2018 - 02:45, said:

  Asteptam reteta detaliata.  

Eu prepar doar pentru mine si familia mea,  nu numai mici, orice reteta ar fi, o modelez sa ne convina la consistenta si gust.

Carne de vita cam 25% grasime, macinat de doua ori, usturoi ras, sare-piper, o crenguta de 10 cm de cimbru proaspat foarte bine tocat.
Amestec compozitia cu bere si-l las la rece peste noapte,  dimineata inainte sa le prepar mai gust, dar de obicei pot sa le formez ca fripti tot cu mustar le mancam.
Nu folosesc bicarbonat, boia si alte comdimente aromate.   Multi au mancat la noi si n-au avut nimic de comentat, n-au fost bolnavi sau balonati.

 dxfmpanciu, on 08 octombrie 2018 - 10:15, said:

Cei de la Kaufland sunt penali , sunt asa de mici parca mi-as manca degetele Posted Image

In magazine la sectia de gratare se gaseste si ceva de fript pesti cu capac sa fie usor de intors si sa ramana intregi pestii.  
Eu folosesc la fript mici ca s-a intamplat de multe ori sa cada prin grilaj pe carbuni. Le-am facut mai mari, dar tot e munca mai multa la intors.  
Cauta la fish baskets.

Edited by Aranzazu, 08 October 2018 - 11:06.


#396
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005

 Aranzazu, on 08 octombrie 2018 - 11:04, said:

Eu prepar doar pentru mine si familia mea,  nu numai mici, orice reteta ar fi, o modelez sa ne convina la consistenta si gust.

Carne de vita cam 25% grasime, macinat de doua ori, usturoi ras, sare-piper, o crenguta de 10 cm de cimbru proaspat foarte bine tocat.
Amestec compozitia cu bere si-l las la rece peste noapte,  dimineata inainte sa le prepar mai gust, dar de obicei pot sa le formez ca fripti tot cu mustar le mancam.
Nu folosesc bicarbonat, boia si alte comdimente aromate.   Multi au mancat la noi si n-au avut nimic de comentat, n-au fost bolnavi sau balonati.

Foarte detaliata reteta, multumim.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate