Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Suplimente nutritive si alti stimulatori

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Cam cati bani  dai pe un ciclu complet???

#20
RONIN_LEON

RONIN_LEON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 24.03.2013

View Postecho3, on 23 mai 2013 - 22:23, said:

Cam cati bani  dai pe un ciclu complet???
Un tratament de decadurabolin si danabol pentru 3 luni 500-600 de lei.(dar ai sanse mari sa iti trimita fake-uri)

Edited by RONIN_LEON, 24 May 2013 - 00:54.


#21
BigD

BigD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.11.2012

View Postecho3, on 23 mai 2013 - 22:23, said:

Cam cati bani  dai pe un ciclu complet???

Depinde de ce steroizi si de gramajul luat ... pe mine danabolu + winstrol ma ajuns undeva la 430 ron cu reducere ..(baiatul era amic cu mine)..
Vreau sa spun ca am inceput sa iau MusclePharm Assault inainte de antrenament ... actioneaza super la mine... energie..forta..pompare.. super super
Creatina de la BSN CellMass 2.0 ma reface super bine dupa antrenament...

#22
ManiaXx

ManiaXx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 12.09.2007

View Postecho3, on 23 mai 2013 - 22:23, said:

Cam cati bani  dai pe un ciclu complet???

N-am luat dar am analizat serios situatia...in fine am ales ca deocamdata sa nu iau dar am facut diferite calcule si am cercetat in amanunt problema.Costul unui ciclu variaza foarte mult de la incepator la avansati , la cit de "curat" il vrei la cit de "safe " vrei etc... . Ca si idee un ciclu de incepatori ar fi Testosteron-E 12 saptamani cite 500mg , de preferinta 2x250/sapt. pretul unei fiole d 250 este undeva intre 13-15 ron deci testosteronul in sine ar fi 350ron , pana aici totul bine si frumos numai ca suntem la 1/3 din drum , urmeaza terapia post ciclu : HCG + Clomid sau Nolva probabil aprox 100-110 ron .Acum ca sa te protejezi de efectele secundare pe tmpul ciclului este bine sa ai la indemana un inhibator de aromataza (inhiba estrogenul convertit din testosteron) nume generice : Aromasin sau Arimidex pret piperat insa de la 200ron in sus ....dar decit sa ai ginecomastie Posted Image eu as da banii (probabil se gasesc variante romanesti mai ieftine in reteaua de farmacii oncologice dar fara reteta....n-ai sanse) ar mai fi bine suplimente impotriva acneei cum ar fi vitamina B5 dar succes in a gasi doze de nivelul 1g Posted Image , seleniu , zing , magneziu , B6 etc..deci cost total la un ciclu de Test-E ...peste 700ron...daca te gandesti cumva la un ciclu de avansati gen Test+Tren+anavar (man e un ciclu Excelent daca stii sa le dozezi , din cite am citit evident) costul sare bine peste 1000 mai ales ca tren actioneaza asupra receptorilor progesteron...alte medicamente altfel te trezesti ca ....ai si sani si ai si lapte sa alaptezi Posted Image nu este un scenariu pe placul unui barbat !

Edited by ManiaXx, 24 May 2013 - 20:00.


#23
RONIN_LEON

RONIN_LEON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 24.03.2013

View PostManiaXx, on 24 mai 2013 - 19:59, said:

N-am luat dar am analizat serios situatia...in fine am ales ca deocamdata sa nu iau dar am facut diferite calcule si am cercetat in amanunt problema.Costul unui ciclu variaza foarte mult de la incepator la avansati , la cit de "curat" il vrei la cit de "safe " vrei etc... . Ca si idee un ciclu de incepatori ar fi Testosteron-E 12 saptamani cite 500mg , de preferinta 2x250/sapt. pretul unei fiole d 250 este undeva intre 13-15 ron deci testosteronul in sine ar fi 350ron , pana aici totul bine si frumos numai ca suntem la 1/3 din drum , urmeaza terapia post ciclu : HCG + Clomid sau Nolva probabil aprox 100-110 ron .Acum ca sa te protejezi de efectele secundare pe tmpul ciclului este bine sa ai la indemana un inhibator de aromataza (inhiba estrogenul convertit din testosteron) nume generice : Aromasin sau Arimidex pret piperat insa de la 200ron in sus ....dar decit sa ai ginecomastie Posted Image eu as da banii (probabil se gasesc variante romanesti mai ieftine in reteaua de farmacii oncologice dar fara reteta....n-ai sanse) ar mai fi bine suplimente impotriva acneei cum ar fi vitamina B5 dar succes in a gasi doze de nivelul 1g Posted Image , seleniu , zing , magneziu , B6 etc..deci cost total la un ciclu de Test-E ...peste 700ron...daca te gandesti cumva la un ciclu de avansati gen Test+Tren+anavar (man e un ciclu Excelent daca stii sa le dozezi , din cite am citit evident) costul sare bine peste 1000 mai ales ca tren actioneaza asupra receptorilor progesteron...alte medicamente altfel te trezesti ca ....ai si sani si ai si lapte sa alaptezi Posted Image nu este un scenariu pe placul unui barbat !
Prea putin.

#24
ManiaXx

ManiaXx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 12.09.2007

View PostRONIN_LEON, on 24 mai 2013 - 23:21, said:

Prea putin.

Pentru prima data? eu nu cred...eu zic sa te mai documentezi , pe toate forumurile de specialitate se recomanda 500/sapt pentru prima data....eu unul m-am gandit serios sa incep cu 250 Test-e+200 Tren sau 400Tren dar costurile ca sa ma feresc de toate efectele secundare (avand in vedere ca Trenbolon este probabil cel mai eficient dar si cel mai bogat in efecte secundare) ar fi fost prea mari in raport cu faptul ca inca mai put pune masa buna si natural , poate peste 1 an ma voi razgandi.

#25
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Eu n-o sa folosesc steroizi, doar intrebam. Poate daca se inventeaza alti steroizi :D, dar probabil voi fi prea batran atunci :D.

#26
marcel80

marcel80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.07.2013
Poti sa iei probolan50 daca vrei sa iti maresti durata sedintelor de antrenament. Eu l-am folosit timp de 6 luni si am avut rezultate destul de faine! Sunt naturale, nu au substante interzise in competitiii si nu provoaca efecte adverse. Scopul acestui supliment este de a mari cantitatea de testosteron din organism!In felul asta vei castiga mai  multa forta!

#27
mihaitza_gym

mihaitza_gym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 28.07.2013

View Postmarcel80, on 03 iulie 2013 - 10:29, said:

Poti sa iei probolan50 daca vrei sa iti maresti durata sedintelor de antrenament. Eu l-am folosit timp de 6 luni si am avut rezultate destul de faine! Sunt naturale, nu au substante interzise in competitiii si nu provoaca efecte adverse. Scopul acestui supliment este de a mari cantitatea de testosteron din organism!In felul asta vei castiga mai  multa forta!
nu mai face reclama acestui produs,esti si u din escrocii de vand tribulus la pret de produs minune?probolan am comandat eu si contine tribulus 300mg la capsula,ti se pare produsul minune?am comandat de pe probolan50.ro sa nu faceti prostia sa luati si voi,nici vorba de ingredientul minune de i fac reclama pe site

#28
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,345
  • Înscris: 13.01.2011
300 mg/capsula este putin, dar ai stiut cand ai cumparat... Posted Image

Dar maresti doza pana are efect !

Adevarat, o sa te coste mai mult, ca se consuma repede flaconul. Posted Image

#29
mihaitza_gym

mihaitza_gym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 28.07.2013

View Postcrisstonne, on 26 octombrie 2013 - 11:05, said:

300 mg/capsula este putin, dar ai stiut cand ai cumparat... Posted Image

Dar maresti doza pana are efect !

Adevarat, o sa te coste mai mult, ca se consuma repede flaconul. Posted Image
pai daca stiam crezi ca cumparam?uita te la ei pe site sa vezi ce spune ei acolo ca contine,nu spun nimic de tribulus spun de o formula descoperita de ei(epihydroxetiolan-17-ester matrix 500 mg)si cand am desfacut cutia scrie tribulus 300 mg pe capsula si 50 de mg coffeine,deci am cumparat tribulus 60 capsule cu 300 mg pe capsula la 140 de lei cu taxe curier 160,asa ca aveti grija,eu o sa le fac plangere la opc,pt ca este o escrocherie pe fata,daca stiam ca are tribulus si cumparam era vina mea,pai tribulus de la ON are 625 mg pe capsula si sunt 100 de capsule si costa 65 de lei,eram nebun sa iau tribulus 300 mg pe caps ,60 de capsule la 140 de lei?

#30
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,345
  • Înscris: 13.01.2011
Da, ce să zic, probabil este păcăleală/reclamă mincinoasă,  vezi la O.P.C.

Eu am produsele mele în care am încredere, testate în ani de zile şi care lucrează, nu mai fac experimente cu alte produse noi.

#31
Romcucola

Romcucola

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.11.2013
Si eu am luat Tribulus o perioada..si ma bate iar gandul ...am luat de la o firma Vemoherb se numeste, e din Bulgaria, asa mi-a sunat bine ca se numeste "tribulus bulgaresc" si am zis sa iau direct de la sursa :D

#32
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011

View PostRomcucola, on 12 noiembrie 2013 - 18:01, said:

Si eu am luat Tribulus o perioada..si ma bate iar gandul ...am luat de la o firma Vemoherb se numeste, e din Bulgaria, asa mi-a sunat bine ca se numeste "tribulus bulgaresc" si am zis sa iau direct de la sursa Posted Image

Tribulus bulgaresc, hai ca n-am mai auzit-o pe asta. :))

#33
an0nim10

an0nim10

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.04.2016

View PostBigD, on 02 mai 2013 - 20:05, said:

Buna ziua ,  in primu rand nu cred ca fac reclama ... vreau doar sa informez lumea in legatura cu anumite produse de calitate buna si la pret mic . In primul
rand sa vedem ce sunt defapt steroizi:

Steroizii anabolici sunt substante chimice inrudite cu testosteronul, principalul hormon masculin. Steroizii de sitneza pot avea proprietati androgene mult reduse fata de testosteron, fiind insa pastrate proprietatile anabolice(de acumulare se tesut muscular si osos in special). Desi tinta finala este realizarea unui steroid care sa isi fi pierdut total caracteristicile androgenice specifice testosteronului, se pare ca ea nu va fi nicodata atinsa(din aceasta cauza denumirea corecta ar fi de steroizi anabolici androgeni). O alta cauza pentru dezvolatarea de steroizi a fost aceea ca testosteronul, administrat oral, este incactivat in proportie de 98% in ficat, inca de la prima trecere, deci o cantitate foarte mica de substanta ajunge in sange fiind utila. Exista si steroizi conceputi special pentru efectul androgenic, mai putin util celor care vor sa creasca in masa musculara.

Mass-Media a facut ca aceste substante sa fie introduse in lista "substantelor periculoase" , intradevar sa nu uitam aceste substante sunt folosite in medicina... administrarea aiurea duce la anumite complicatii.. mi se pare logic (administrezi antibiotice ca spartu => reacti adverse).
Daca iei STEROIZI asta nu inseamna ca stai in pat si faci "nani" , dimineata te trezesti un mare HERCULE ...  (steroizi maresc sinteza de proteine , fara o alimentatie de "fier" administrezi degeaba aceste substante. )
Primul meu ciclu de steroizi a fost unul ORAL  fiind DANABOL + WINSTROL , pe parcursul ciclului am castigat 15 kg , in timpul ciclului administram PROVIN  dupa terminarea ciclului am tinut PCT cu Tamoxifen + CLOMID .
Reacti adverse : o usoara forma de acnee pe spate , care a trecut dupa incetarea ciclului.
Stari de nervi .
Dupa terminarea PCT'ului am ramas cu 12 kg pe mine , deja ma trasformasem de la tipul  inalt si slab .. la tipul inalt si solid
( ciclu a fost tinut in  vara , deoarece am avut timp fiind vacanta sa ma alimentez bine)
INFO: Incercati sa achizitionati produse originale : www.e-steroizi.com  , sper sa nu sa se considere reclama ... dar m-am saturat de atata reclama negativa.. am zis hai frate sa ne trezim la realitate... daca nu se poate opri fenomenul STEROIZIILOR macar sa-i informam sa nu mai MOARA si sa se IMBOLNAVEASCA din cauza unui produs care-i FAKE sau din cauza administrari necorespunzatoare. Cine are intrebari despre alimentatie sau cicluri ma poate contacta cu un PM, sau add la id'ul [email protected].

Bun hai totusi sa vorbim si despre suplimente nutritive, eu consider ca omul se poate dezvolta si obtine perfomanta cu suplimente nutritive pana intr-un punct ... acel punct fiind MAXIMUL (limitele umane) , dupa care intervin aceste substante despre care am discutat mai sus. Insa eu recomand daca vreti sa puneti masa pe voi
o creatina de calitate superioara + o proteina pentru masa musculara , as vrea sa va indrum spre calea ceea buna siteul Megafit.ro comercializeaza diferite produse de la 11 firme . ( de aici imi iau eu majoritatea suplimentelor , sunt baieti de treaba .. vine comanda la timp.. si daca te intelegi bine cu ei te mai alegi si cu un mic DISCOUNT)
Pentru energie si forta as recomanda : jack3d de la UPS LABS , a fost singuru supliment nutritiv care a fost 100% compatabil cu mine ... m-am simtit extraordinar cu acest supliment... FORTA ... REZISTENTA...  acest supliment l-am folosit intr-o perioada de definire ... am urcat pan la 125 de KG care am scazut pana la 85 de KG .. am avut nevoie de un energizant... JACK3D si-a facut treaba extrem de bine .. ( am pus acele 10 kg + pe bara.. care le doream de mult ) ... din experienta mea.. incercati sa evitati firmele cum ar fi REDIS  si alte multe firme romanesti... chiar si PRONUTRITION ( au ceva produse bune , dar mai mult sunt cele naspa) ..
Nano Sport Nutrition
Sportec Nutrition
Sunt 2 firme straine care produc niste suplimente foarte bune la un pret foarte mic , (megafit.ro pentru detali) .. mi-a  mers extrem de bine cu produsele lor... acum ramane sa va convingeti si voi..


Sunt obosit , am venit de la sala.. imi cer scuze pentru greseliile facute .. am avut o discutie cu un om la sala a inceput sa introduca substante in el.... dar defapt nici nu stia ce baga in el.. m-am hotarat sa DOCUMENTEZ  si pe altii...


#34
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008

View Postvlad29marko, on 13 noiembrie 2013 - 18:15, said:

Tribulus bulgaresc, hai ca n-am mai auzit-o pe asta. Posted Image)
Asta pentru ca nu ai cultura generala in sport. Sportivii bulgari au folosit aceasta planta in sport inca din anii '70 cand altii foloseau musetel si menta probabil....

#35
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008

View PostBigD, on 02 mai 2013 - 20:05, said:


Daca iei STEROIZI asta nu inseamna ca stai in pat si faci "nani" , dimineata te trezesti un mare HERCULE ...  (steroizi maresc sinteza de proteine , fara o alimentatie de "fier" administrezi degeaba aceste substante. )
Primul meu ciclu de steroizi a fost unul ORAL  fiind DANABOL + WINSTROL , pe parcursul ciclului am castigat 15 kg , in timpul ciclului administram PROVIN  dupa terminarea ciclului am tinut PCT cu Tamoxifen + CLOMID .
Reacti adverse : o usoara forma de acnee pe spate , care a trecut dupa incetarea ciclului.
Stari de nervi .
Dupa terminarea PCT'ului am ramas cu 12 kg pe mine , deja ma trasformasem de la tipul  inalt si slab .. la tipul inalt si solid
( ciclu a fost tinut in  vara , deoarece am avut timp fiind vacanta sa ma alimentez bine)
INFO: Incercati sa achizitionati produse originale : www.e-steroizi.com  , sper sa nu sa se considere reclama ... dar m-am saturat de atata reclama negativa.. am zis hai frate sa ne trezim la realitate... daca nu se poate opri fenomenul STEROIZIILOR macar sa-i informam sa nu mai MOARA si sa se IMBOLNAVEASCA din cauza unui produs care-i FAKE sau din cauza administrari necorespunzatoare. Cine are intrebari despre alimentatie sau cicluri ma poate contacta cu un PM, sau add la id'ul [email protected].


m-am hotarat sa DOCUMENTEZ  si pe altii...


ha ha ce tare esti...cum sa informezi tu pe cineva cand nici nu scrii bine in limba romana?
Si cum sa ai pretentia ca esti documentat cand tu la primul ciclu ai folosit o combinatie de 2 steroizi orali, toxici, care inhiba propria productie de testosteron fara a avea o baza exogena de testosteron? Si mai mult de atat ai folosit un steroid care retine apa la greu(potrivit pentru masa) cu unul care nu retine deloc apa(potrivit perioadelor de definire)....

#36
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,345
  • Înscris: 13.01.2011
Bulgarii (da, bulgarii, acest popor mic ca număr) au documentat prima dată științific, despre efectele tribulus-ului în sport.
Atenție, în sport, altfel, se știa că are efecte benefice asupra sănătății, din timpuri străvechi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate