Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 

Samsung Galaxy S4 vs Apple iPhone 5

- - - - -
  • Please log in to reply
326 replies to this topic

Poll: Samsung Galaxy S4 vs Apple iPhone 5 (166 member(s) have cast votes)

Samsung Galaxy S4 vs Apple iPhone 5

  1. Voted Samsung Galaxy S4 (120 votes [72.29%] - View)

    Percentage of vote: 72.29%

  2. Apple iPhone 5 (46 votes [27.71%] - View)

    Percentage of vote: 27.71%

Vote Guests cannot vote

#55
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,084
  • Înscris: 10.04.2006
Daca nu stii ce aplicatii sa folosesti.
In iphone daca ai un battery drain cum il rezolvi ? Schimbi telefonul :lol:

#56
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
De ce samsung a putut sa faca ATIV din aluminiu si nu au putut sa faca galaxy S4 din aluminiu? Pentru mine asta ramane un mister. Aluminiul disipa si caldura mai repede decat plasticul.

#57
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,177
  • Înscris: 17.06.2010

View PostNenea Zap, on 10 mai 2013 - 10:09, said:

Daca nu stii ce aplicatii sa folosesti.
In iphone daca ai un battery drain cum il rezolvi ? Schimbi telefonul Posted Image

Haide bre ma lasi? folosesc acelasi aplicatii ca si pe iphone , doar ca pe android sunt facute cu curul .
Pana cum n-am avut battery drain pe iphone, asa ca nu am fost nevoit sa-l schimb sau sa pierd zile intregei sa depistez ce aplicatie a fost facuta de un nimeni in drum.

Edited by RaySefo, 10 May 2013 - 10:48.


#58
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,084
  • Înscris: 10.04.2006
Ativul e tot din plastic.

#59
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
De unde mitul cã aplicațiile în app store sunt fãcute aproape perfect? Iau exemplul lui TuneIn, pe iPhone e cu probleme, pe android nu am nicio obiecție

#60
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,084
  • Înscris: 10.04.2006
Sau Draw Something care la fiecare 2 desene crapa :death:

#61
brh20

brh20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 27.10.2012
cel putin nu iei virusi de pe app store

#62
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View Postbrh20, on 12 mai 2013 - 17:33, said:

cel putin nu iei virusi de pe app store

ramai cu apple si app store. nu te opreste nimeni.

#63
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Da, e ca si cum i-ai zice: ramai cu rolls royce-ul, nu te opreste nimeni. Normal ca apple app store a fost, este si va ramane cel mai bun. Nu pleaca nimeni de la ei, stai linistit.

Stii cum se spune ca soarele rasare din Japonia? Si prin urmare a fost supranumita tara soarelui rasare? Ei bine asa si cu app store. Orice aplicatie de acolo rasare. Si dupa aia pentru restul. Exista apple app store si restul.

Edited by Arkouda, 12 May 2013 - 20:55.


#64
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Mai exista iphone appstore si vise....
Unora inca nu le vine sa creada ca android ul i a ajuns si i a cam depasit. Tot mai traiesc in vise, cand toata lumea zice ca ios este la vale.

Edited by alin62, 12 May 2013 - 21:06.


#65
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View PostArkouda, on 12 mai 2013 - 20:54, said:

Da, e ca si cum i-ai zice: ramai cu rolls royce-ul, nu te opreste nimeni. Normal ca apple app store a fost, este si va ramane cel mai bun. Nu pleaca nimeni de la ei, stai linistit.

Stii cum se spune ca soarele rasare din Japonia? Si prin urmare a fost supranumita tara soarelui rasare? Ei bine asa si cu app store. Orice aplicatie de acolo rasare. Si dupa aia pentru restul. Exista apple app store si restul.

stiu ca app store e number one si ios la fel , si iphone la FEL.  ramai cu rolls ul de apple. te oprim noi?

View Postalin62, on 12 mai 2013 - 21:05, said:

Mai exista iphone appstore si vise....
Unora inca nu le vine sa creada ca android ul i a ajuns si i a cam depasit. Tot mai traiesc in vise, cand toata lumea zice ca ios este la vale.

eu cred ca cei cu apple nu au vazut cu arata google play  , mai ales ca de vreo saptamana l au updatat. si daca cel din nainte era net superior asta nou e ani lumina inainte.
insa de ce am vrea noi sa le stricam visul? cred ca o trezire la realitate din propria constiinta e mai sanatoasa decat sa incercam noi sa le deschidem ochii , ca oricum la iSheep e imposibil.

sugestia mea pt ei: "Sa va faceti religia apple!"

View Postbrh20, on 12 mai 2013 - 17:33, said:

cel putin nu iei virusi de pe app store

https://www.secureli...l_Leak_and_Spam
http://www.brightsid...-app-store.aspx

nimic nu e protejat 100% impotriva virusilor si a malware. nimic nimic.

#66
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011

View Postn3utr1n0, on 13 mai 2013 - 10:28, said:


stiu ca app store e number one si ios la fel , si iphone la FEL.  ramai cu rolls ul de apple. te oprim noi?

Nu ma opreste nimeni. De ce, pe tine te opreste cineva sa te dai pe google play? Da-te fericit, nu te opreste nimeni.

#67
sofhr

sofhr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 29.04.2013
nu e nici app store perfect , dar nu spuneti ca e google play mai bun

#68
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View Postsofhr, on 13 mai 2013 - 20:17, said:

nu e nici app store perfect , dar nu spuneti ca e google play mai bun

ca si volum de vanzari app store face mai multi bani. ca si organizare si ca serviciu calitativ google play e star trek pe laga app store care e un car tras de boi.

#69
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,084
  • Înscris: 10.04.2006
Ca magazin mi se pare mai ok App Store, arata mai bine si are si categorie separata pentru tablete.

#70
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View PostNenea Zap, on 14 mai 2013 - 08:03, said:

Ca magazin mi se pare mai ok App Store, arata mai bine si are si categorie separata pentru tablete.

da... e mai ok.... si porcii zboara

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fjQungEz3WY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

asculta la tocilaru asta ca nu e chiar asa nebunh

#71
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,084
  • Înscris: 10.04.2006
Nici nu are rost sa iti raspund. Joaca-te si tu odata prin App Store si vei vedea singur diferenta.

#72
dingo25

dingo25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 20.10.2012

View PostNenea Zap, on 14 mai 2013 - 08:03, said:

Ca magazin mi se pare mai ok App Store, arata mai bine si are si categorie separata pentru tablete.

Mie faptul ca taxeaza diferit pe posesorii de telefoane si tablete mi se pare o mizerie. App Store-ul era bun mai demult cand nu aveai cu ce sa-l compari pentru ca Android Marketul era modest. Acum in schimb acum Google Play chiar e facut mai bine ca App Store si cel mai importalt lucru e ca aplicatiile sunt mai ieftine si de multe ori gratis pe Google Play. Am vazut cazuri de aplicatii care pe App Store sunt 3 euro si pe Google Play e gratis. Plus ca mi se pare foarte inteligent facut faptul ca foarte multe aplicatii au o perioada de test de 15 minute. Daca nu esti multumit de aplicatia care ai cumparat-o si o stergi in intervalul asta de timp ti se vireaza automat banii inapoi in cont.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate