Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Samsung Galaxy S4 vs Apple iPhone 5

- - - - -
  • Please log in to reply
326 replies to this topic

Poll: Samsung Galaxy S4 vs Apple iPhone 5 (166 member(s) have cast votes)

Samsung Galaxy S4 vs Apple iPhone 5

  1. Voted Samsung Galaxy S4 (120 votes [72.29%] - View)

    Percentage of vote: 72.29%

  2. Apple iPhone 5 (46 votes [27.71%] - View)

    Percentage of vote: 27.71%

Vote Guests cannot vote

#1
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Care va place mai mult, si de ce?

Specificatii:

Apple iPhone 5

Samsung Galaxy S4

#2
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
S4: performanta, ecran mai mare, Android

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Edy, nu are ce face performanta in comparatia celor doua telefoane.
S4 pentru Android si capacitate de personalizare.

#4
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012
asta e un topic care trebuia sa fie ceva de genul S4 vs i5s sau i6... vechiul s3 e mult peste i5. nu cred ca o comparatie s4 vs i5 e dreapta. defapt ar fi jenanta pentru i5.    i5 , dupa mine, merita comparat cu s2... cam pe la dual core acolo. ca sa compari i5 cu s3 deja e cam tras de par , sa il compari cu s4 e deja ca si cum am compara o dacie logan cu un ferrari.

#5
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Nu uitati de erorile de soft, autonomia proasta, functiile noi care de fapt nu functioneaza cum trebuie etc. Asta e noul S4...

P.S. O poza face cat 1000 de cuvinte.

[ http://images.anandtech.com/graphs/graph6914/54313.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by LensFlare, 28 April 2013 - 21:46.


#6
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
S4, pentru versatilitate, personalizare şi performanţă.

@Lensflare
Autonomie slabă au cam toate smartphone-urile astea noi.

Edited by driftking91, 28 April 2013 - 21:45.


#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

View PostLensFlare, on 28 aprilie 2013 - 21:43, said:

Nu uitati de erorile de soft, autonomia proasta, functiile noi care de fapt nu functioneaza cum trebuie etc. Asta e noul S4...
Nu-mi place Samsung si nu o sa-mi iau vreodata telefon de la ei, dar despre problemele enumerate de tine mai sus nu pot sa spun decat ca vor fi remediate. Este o goana dupa lansari si se intampla foarte rar sa ajunga pe piata aparate prea putin testate. Dar nu este numai specific Samsung. Nokia facea fix aceleasi greseli.

#8
-catalin

-catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 03.07.2007
S4. Specificatii mai mari, customizare mai multa, pot pirata fara sa pierd garantia (poi am dat 30 dă milioane pă telefon, sa mai dau 3 dolari pe un joculet???). Pe deasupra poate fi folosit si pe post de paleta de ping pong. Cu iphone poti asa ceva? nu!

#9
Adrian1968

Adrian1968

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 28.04.2009
Deja prevad ca asta va fi un (alt) topic ios vs android.

Neutrino sau care ti-o fi nicku' uite o parere a unui individ ce are casa plina de mere de vreo 10 ani. Exista iPhone si restul... e cancan.
Evident dupa mine va veni un androist.
Bafta la postat ;)


#10
weeezer_20

weeezer_20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 27.11.2005
Ce tot vorbiți atâta de performanță?
Când vă aud, tot îi dați în sus și-n jos cu S4 că domne are Quad, 2 GB de RAM, mai stiu eu ce... Asa, si? Ce anume face mai repede și mai bine decât un amărât de iphone 5 cu al său dual core?
Dacă nu ați avea lista cu specificațiile pusă la dispoziție, habar n-ați avea cât de performant este S4. Despre ce vorbim aici???

#11
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007

View Post0101010, on 28 aprilie 2013 - 21:33, said:

Care va place mai mult, si de ce?
Trebuia si Chestionar.Posted Image

#12
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View PostAdrian1968, on 28 aprilie 2013 - 21:59, said:



Exista iPhone si restul... e cancan.
Hai ca asta a fost buna.Posted Image

View PostMrNeo, on 28 aprilie 2013 - 22:06, said:

Trebuia si Chestionar.Posted Image
Done. Votati.

#13
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008

View Postweeezer_20, on 28 aprilie 2013 - 22:00, said:

Ce tot vorbiți atâta de performanță?
Când vă aud, tot îi dați în sus și-n jos cu S4 că domne are Quad, 2 GB de RAM, mai stiu eu ce... Asa, si? Ce anume face mai repede și mai bine decât un amărât de iphone 5 cu al său dual core?
Dacă nu ați avea lista cu specificațiile pusă la dispoziție, habar n-ați avea cât de performant este S4. Despre ce vorbim aici???


Aici e mai mult vorba de partea software, Apple având în momentul de faţă 2 sau 3 telefoane disponibile iar Samsung zeci/sute de telefoane cu Android (să nu mai zic de alţi producători). E şi normal că se pot concentra mult mai bine pe sistemul de operare dar şi Androiz-ii se pot pune la punct.

Să te întreb şi eu pe tine, ce face mai bine un i5 decât un S2 ce costă cu 40% mai puţin şi e un model apărut cu un an şi ceva înainte de acesta ?

Edited by driftking91, 28 April 2013 - 22:38.


#14
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009
Am votat cu iPhone. De ce? Urasc samsung si telefoanele lor de 2 bani. Daca puneai HTC sau vreun Xperia fi sigur ca Android avea votul meu, dar asa nu.

#15
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View PostLensFlare, on 28 aprilie 2013 - 21:43, said:

Nu uitati de erorile de soft, autonomia proasta, functiile noi care de fapt nu functioneaza cum trebuie etc. Asta e noul S4...

P.S. O poza face cat 1000 de cuvinte.
Daca tu zici noi trebuie sa te credem acum ce sa facem :)))) poza aia o puneai daca erai pe un forum de bucatari sau forum auto si vroiai sa impresionezi pe cineva nu aici. Vrei sa ti punem si noi sute de poze cu teste in care S4 este cu muuuuuult peste i5? chiar vroiai sa punem botu acum :))

View Post-catalin, on 28 aprilie 2013 - 21:49, said:

S4. Specificatii mai mari, customizare mai multa, pot pirata fara sa pierd garantia (poi am dat 30 dă milioane pă telefon, sa mai dau 3 dolari pe un joculet???). Pe deasupra poate fi folosit si pe post de paleta de ping pong. Cu iphone poti asa ceva? nu!
Ai dreptate, iphone ul il poti folosi pe post de telecomanda, daca nu esti putin atent sigur iei aiphone ul in mana in loc de telecomanda tv. Oare cum au reusti sa introduca un ecran asa "mare" de 4 inch intr o carcasa asa "mica" ?
Da na acum ce sa zicem, nu trebuie sa fi frustrati ca android ul avea telefoane cu ecran de 4 inch acum 4 5 ani si acum au pus ecrane de 5 intr o carcasa cat mai mica cu margini f mici.

#16
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Votat S4 pentru ecran (mărime), multiconectivitatea sistemului de operare, faptul că am deja aplicații cumpărate în Android, că pot atașa o baterie secundară la nevoie.
Nu-mi place că Android e prost optimizat indiferent cât de performant e hardware-ul.

#17
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View Postweeezer_20, on 28 aprilie 2013 - 22:00, said:

Ce tot vorbiți atâta de performanță?
Când vă aud, tot îi dați în sus și-n jos cu S4 că domne are Quad, 2 GB de RAM, mai stiu eu ce... Asa, si? Ce anume face mai repede și mai bine decât un amărât de iphone 5 cu al său dual core?
Dacă nu ați avea lista cu specificațiile pusă la dispoziție, habar n-ați avea cât de performant este S4. Despre ce vorbim aici???
Vorbim in mare parte de ce poate face android ul cu functiile lui si ce nu poate face iOS ul pe langa android.

#18
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View Postdriftking91, on 28 aprilie 2013 - 22:18, said:

Aici e mai mult vorba de partea software, Apple având în momentul de faţă 2 sau 3 telefoane disponibile iar Samsung zeci/sute de telefoane cu Android (să nu mai zic de alţi producători). E şi normal că se pot concentra mult mai bine pe sistemul de operare dar şi Androiz-ii se pot pune la punct.

Să te întreb şi eu pe tine, ce face mai bine un i5 decât un S2 ce costă cu 40% mai puţin şi e un model apărut cu un an şi ceva înainte de acesta ?

Asa am spus si eu mai sus.... s2 vs i5 e cel mai normal pentru ca sunt cele mai apropiate intre ele. s3 si s4 nu prea au comparatie cu nici un iphone.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate