Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Descarcator de supratensiune tip 2

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 

Cat poate castiga un sofer-patron de tir ?

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,014
  • Înscris: 01.11.2005
Ia vezi ca costa un trailer pentru asa ceva apoi numara rotile si inmulteste cu 400 euro.

#56
Bayley

Bayley

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 09.08.2019
Ce contracte crezi că vei prinde cu o singură mașină ? Vei sta in câmp așteptând să te incarce combina si vei transporta grâul până la siloz :)

#57
Kogaion78

Kogaion78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 31.05.2008
pt. ultimii doi care (cred) ca mi-au dat replica.........

n-am inteles faza cu remorca.........si nici cu o singura masina........

eu nu sunt camionagiu.....dar m-am gandit ca daca semnezi cu mai multe firme si te ncarca aia tot timpul si mai mergi si noaptea (in america cred ca te lasa la viteza max.), atunci poti face multi bani!.....adika..... daca reusesti sa transporti chiar trei cargouri de 6, fiecare cu pretul lui (sa zicem chiar 1.5 euro/km cum am citit intr-un articol despre firmele olandeze) atunci esti boier!........iar remorca ar fi una de tip b-double sau tripla cu sistemul de roti intre platele pe care stau cargourile sau camion(pt.6)+remorca(de 12)..........asa m-am gandit.......pur sisimplu te faci iobag la cat de multe firme se poate, dar cu conditia sa te tina incarcat la max.  cel putin 300 de zile pe an si min. 800km pe zi!....asta ar insemna min. 300x800=240000km!!!....... daca nici de-aici nu ies bani nush ce sa mai zik!.......camionagii iau cam  12 centzi pe km!....putin, fff putin!.....le iese 2000-3000 pe luna!.....mmmmm........ar trebui 0.50/km!!!.....si un sfert de milion de km.an, nu o data pe saptamana!......

.....ma rog.....asa m-am gandit io!.......cat despre costuri (ca de ex. cauciucuri mai multe si remorci eventual speciale pt. b-double) asta nu conteaza, pt.ca ai costuri vs. plata mare, deci pt. ca plata sa fie asa mare plata, trebuie costurile alea!....adika un volvou 10x4 gros-gross!.........problema e sa fii tinut ocupat si platit!......2-3 cargouri, 3x6 sau 6+12, platit dublu triplu adika!.........si greutate kakalau, peste limita, ma rog!........un cargo la plin e 30jde tone.......eu nu nteleg de ce dreac nu-i lasa sa mane multi-remorca!........e mai eficient asa.......
....bun.....deci asta am vrut sa zik....la asta m-am gandit.....sa maximizez venitul!.......problema e cum semnezi cu o duzina de giga-zapcii de-astia!.....nu ma deranjeaza sa fiu iobag toata noaptea la pret intreg occidental si triplu!.......fie cu camionul meu sau al lor..........da' sa fie!.......

#58
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,014
  • Înscris: 01.11.2005
Ce fumezi ?

#59
Kogaion78

Kogaion78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 31.05.2008
....niik......nu beau......nu fumez........ma rog.......da' nici iobag pe camion nu ma fac!........

ori platesc astia cum trebe, ca vor numa sa ia ai dreacu, ori nu li-s iobag..........
.....si sa mai relaxeze regulile......sa lase un b-double daca nu triplu......

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate