Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Declaratie venit si siguranta XTB

Comanda laptop Amazon UK

Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...
 A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate

Vouchere de vacanta
 Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI
 Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 

Olympus Has Fallen (2013)

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,340
  • Înscris: 14.06.2006
L-am vazut.
Filmu-i slabut. Un fel de "Commando". Dar e ok, asa cum zicea Marius putin mai sus. Acuma na.... scena atacului terestru de la Casa Alba e geniala. Probabil ca nici macar resedinta presedintelui papuasilor, sau biserica construita de Mister Eko in "Lost" nu ar fi putut fi atacata atat de usor de inamici... Gagici misto nu...replici amuzante nu, masini misto nu. Regizorii puteau da mai mult din ei. Da-i ok pentru sambata seara daca n-ai chef sa mergi in club.

EDIT: de unde dracu au obtinut teroristii al treilea cod Cerberus?

#20
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
Mie mi s-a parut cel mai bun din 2013....aparut pana acum
....comparativ cu gangster squad, care-i locu 2.
gi joe o porcarie>>toata lumea e robocop&ninja acolo.

Edited by zerobitsunt, 11 April 2013 - 10:41.


#21
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,657
  • Înscris: 14.10.2004
Slab spre foarte slab.
Freeman apare 10 minute maxim. :)
Un scenariu pentru 13-18 ani.

#22
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 28.03.2005
vai ce porcarie.

cum ziceam la 15 ani, fazele cu "karate si pistoale" merg.

dar felul in care e atacata Casa Alba + faza cu " chemati flota, ati chemat-o?...da, am chemat-o...e, atunci noi plecam ca ne-a iesit"...si asamblatul unei Hydre care mai era si proasta rau(care la distanta aia rupe tot, n-ai cum sa te feresti de ea dar aia faceau looping-uri cu elicopterele).

e clar, intram in "dark ages". omenirea nu mai poate evolua, prostia preia controlul.

daca asta are nota 6.8, pai White House Down la nota lui de 6.3 cum poate fi???!

Edited by borreddog, 29 June 2013 - 14:58.


#23
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Filmul e slab , dar nu cred ca intram in "dark ages".Inca se mai fac filme bune.

Nu stiu de ce va asteptati la mai mult de la filmele "de vara".Se stie ca toate sunt "mindless popcorn flicks".E un trend ce se mentine de multi ani.

#24
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Dupa primele 30 de minute nu reusesc sa imi dau seama ce e mai penibil. Ca un AC-130 a ajuns de capu' lui deasupra Washingtonului, ca a doborat 2 F22 sau ca aia trageau cu P-90-urile dupa el Posted Image)

Edited by AMETHIST, 03 July 2013 - 01:26.


#25
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,688
  • Înscris: 30.10.2003
Mi-a placut, ca stiam la ce sa ma astept. De remarcat ca apare la orizont un nou Bruce Willis. Insa trebuie sa traga tare din urma, ca sa salveze atat planeta cat si galaxia.

#26
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007
bai, nu va plangeti! Asta a fost film bun, daca il compari cu urmatorul , white house down. Ia sa il vedeti pe asta si pe urma sa mai comentati despre olympu...s has fallen.

#27
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Ambele mi s-au parut la fel de proaste.

#28
candreifx

candreifx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 05.06.2013
Eu nu ma uit la filme artistice prea des si atunci cand ma uit sunt greu de impresionat. Filmu' asta o fost cel mai bun pe care l-am vazut in acest an, parerea mea. Nu imi place cand vine un Sandocan si bate juma' de armata si nici efectele speciale nu-mi prea plac. Aici erau cam evidente cadrele prelucrate cu ajutorul calculatorului da' mie mi-a placut.Posted Image

#29
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

View Postcandreifx, on 28 iulie 2013 - 11:46, said:

Filmu' asta o fost cel mai bun pe care l-am vazut in acest an
Pai ai vazut doar un film?

Edited by Mocebon, 28 July 2013 - 11:53.


#30
candreifx

candreifx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 05.06.2013
Nu, acesta mi-a plăcut în mod special. Prostie în care Sandocan bate tot dar mna, mi-a plăcut.
De obicei vizionez seriale.

#31
opo

opo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,591
  • Înscris: 24.08.2006
Asta e din ciclul propagandei SUA impotriva dusmanilor de clasa. Multa vreme au fost arabii ( musulmanii ), o vreme au fost si croatii, rusii si sa vezi potrivire cum s-au ratoit Corea de Nord la Americani au aparut 2 filme in care coreeni ataca USA.
Americanii au buget pentru o buna impregnare a populatiei cu pareri pozitive despre propriile pozitii si stimularea emotionala impotriva 'dusmanilor' tarii. Unele sunt la vedere gen :https://www.cia.gov/kids-page/games .

#32
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,688
  • Înscris: 30.10.2003
Delatfel fac o foarte buna propaganda pentru marirea bugetului armatei. Prin filme apar tot felul de arme noi, produse de armata americana care distrug potentialii dusmani (oameni, extraterestri, zombie).
Tot ce faceau comunistii prin comunicate de genul ca "dusmanii sunt la granita gata sa ne atace", fac acum americanii cu filmele lor. Eu zic ca le merge.

#33
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Doamne, ce film jenant. 90% din conținut e doar împușcături, mai ales în cap.

3/10

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate