Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior

Timpi asteptare in contract de tr...
 Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...
 Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...
 Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...
 

inflamare testicolului in urma operatiei de varicocel

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
MIKAIL88

MIKAIL88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.12.2012
buna ziua! am si eu o intrebare, nu cred ca e o boala, ci mai mult o intamplare. Va rog mult daca ma puteti ajuta cu un sfat.......in urma cu 2 saptamani m-am operat de varicocel, operatie normala asemanatoare celei de apenticita doar ca pe partea stanga.....mi-a extirpat varicocelul, totul bine, doar ca acum am testicolul operat "imflamat", adica este dublu ca diamentru fata de cel drept, sanatos(neoperat)......am intrebat doctorul chirurg care m-a operat si mi-a spus ca e ok, ca pe parcurs se desufla. Eu sunt cam panicat, nu stiu ce sa fac? sa fac o ecografie? nu ma jeneaza (doare ) insa e dublu ca diametru fata de celalalt si aceasta marire a testicolului a aparut din a 3-a zi dupa operatie......ce pot face?

#2
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Ce tratament ti-a prescris dupa operatie?

#3
MIKAIL88

MIKAIL88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.12.2012
m-am zapacit...nu mi s-a umflat in a3-a zi dupa operatie.....ci chiar din ziua operatiei
in spital mi-au facut ketonal cu ampicilina (2 doze din fiecare), apoi m-a externat, mi-a dat augumentin si mig 400 si dupa ce le-am terminat mi-a dat zinat cu ketonal pastile ambele,unguent local FENILBUTAZONA si supozitoare INDOMETACIN. apoi am fost la consult si a zis ca testiculul e ok si ca acel lichid din el(ca practic e un lichid in jurul testicolului plus o vena imflamata) va disparea cu timpul;sa nu mai iau zinat si ketonal, ci sa mai tin gheata pe testiculul umflat....asa am facut vreo 4 zile la rand, insa nici o imbunatatire, mi-e frica sa nu fie vreun hidrocel.....ce ma sfatuiti......testiculul nu ma doare rau, ma jeneaza putin la atingere

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate