Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Colet valoare Londra București

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 

LG Optimus L5 II

- - - - -
  • Please log in to reply
473 replies to this topic

#433
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 13.11.2006
Ideea am inteles-o. Pe mine m-a multumit in primul rand la telefonul acesta gps-ul. Intr-adevar se conecteaza mai greu la sateliti iar pe Here maps cand ii dau destinatia il conectez putin si pe net ca sa mearga mai repede si apoi il las offline. M-a scos din multe incurcaturi. Bateria e de asemenea decenta, cel putin pt modul meu de lucru. Dar inevitabil, va trebui sa-i gasesc inlocuitor. Camera video il trage foarte mult in jos. Si daca atunci cand l-am cumparat nu ma interesa acest aspect, acum am ajuns sa o folosesc foarte des.

#434
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 05.02.2009

View Postands, on 13 octombrie 2015 - 10:52, said:

Camera video il trage foarte mult in jos. Si daca atunci cand l-am cumparat nu ma interesa acest aspect, acum am ajuns sa o folosesc foarte des.
De ce nu încerci apk sugerată de mine ?
Este la Carrefour acum o ofertă de baterii externe. Noi am luat două la 4400 mA cu 30 lei/buc.
Săpt trecută am fost la Vatra Dornei. Mai tot drumul telefonul a stat pe GPS.
La dus m-a ținut bateria, la întors a stat vreo 2 ore în bateria externă (am împrumutat-o pe a soției).
Uite rezoluțiile camerei !
Attached File  uploadfromtaptalk1444738261425.jpg   26.5K   17 downloads Attached File  uploadfromtaptalk1444738269529.jpg   27.11K   18 downloads
Eu o folosesc așa :
Attached File  uploadfromtaptalk1444738335943.jpg   16.91K   14 downloads
Nativ e 640x480.

#435
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Eu am dat 70 lei pe o baterie externa Canyon de 7800 mah.

#436
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 05.02.2009
Scump !
Eu am luat mai multe “cirucuri”
Am postat aici.
Am luat 2 baterii mici, cit in ruj de buze , acum avem 3 mai mari (vezi poze dincolo), și o baterie solară care nu a funcționat niciodată ! (Dar am plătit-o de 2 ori)

#437
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 13.11.2006

View Postmcjohn, on 13 octombrie 2015 - 14:12, said:

De ce nu încerci apk sugerată de mine ?

Am instalat-o azi. Urmeaza sa o supun la o proba intr-un loc mai dificil, cu luminozitate ceva mai redusa. Sunt tare curios sa vad/aud cum imprima si sunetul. De obicei este foarte distorsionat mai ales cand filmez la un specatacol/concert. Stiu...acolo e muzica tare...Dar am vazut filmari cu telefonul de la aceleasi spectacole la care sunetul era super clar.

#438
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 05.02.2009
Ce versiune ?

#439
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 13.11.2006
6.4

#440
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 05.02.2009
Super !
La 6.5 sau 6.6 (nu mai rețin), puteam face poze în timp ce filmam. Dar pozele nu au ieșit la rezoluția camerei foto ci la rezoluția dimensiuni video (640x480) :(
Trebuia să filmez HD ca să-mi iasă și capturile mari.
Și ? Ești mulțumit ?

#441
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,878
  • Înscris: 27.06.2006
Am doua telefoane LG Optimus II cumparate cu contracte de la Vofafone si "blocate" in Vodafone.

Se pot resofta aceste telefoane astfel incat sa le pot folosi in reteaua digimobil?

#442
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 05.02.2009
Dacă este vorba despre LG L5 , da !

#443
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,878
  • Înscris: 27.06.2006

View Postmcjohn, on 17 noiembrie 2015 - 08:22, said:

Dacă este vorba despre LG L5 , da !

Sunt L5 II (E460).
Multumesc pentru raspuns.



#444
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
era cineva pe okazii care debloca cu 2 euro. ii dadeai imeiul si iti dadea un cod.

#445
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 05.02.2009
Poate și singur !
Operația  se numește "flash-uire". Iar pe tube sînt zeci de tutoriale. Durează maxim 30 min.
Te aștept eu dacă nu te descurci ! Întreabă !!!

#446
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 13.11.2006
Am o problema cu acest telefon. I-am dat Hard reset si dupa ce am ales limba romana si l-am conectat pe wi-fi mi-a aparut imediat mesajul: "lg setup wizard has stopped". Daca ii dau ok ma trimite inapoi sa selectez limba si apoi iar apare mesajul respectiv. Aveti idee cum as putea sa procedez? Mentionez ca i-am mai dat hard reset si cu alte ocazii si nu au fost probleme. Dar la momentul respectiv telefonul nu era rootat. Intre timp l-am rootat. Ma gandesc ca poate fi si aceasta o cauza. Multumesc!

#447
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 13.11.2006
*LE: Intre timp m-am lamurit . E clar...din cauza ca e rootat. Am postat pe un alt topic problema mai amanuntita. Sper sa rezolv.

#448
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 13.11.2006
Am rezolvat. M-am chinuit mai bine de 10 ore iar rezolvarea a durat fix 10 minute. In sensul ca am descarcat si instalat de pe softpedia "LG mobile suport tool" dupa care am dat de la optiuni  "Upgrade recovery". Asta a fost tot. Programul a lucrat singur, eu doar l-am admirat cum imi repara telefonul. Am citit zeci de pagini pe forumuri dedicate android, erau acolo cateva sfaturi oferite parca pt masochisti. Ma bucur ca nu am ajuns cu telefonul la service.

#449
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 05.02.2009
Mă bucur că l-ai rezolvat.
Eu am folosit LG Flash Tool.
Tu spre deosebire de mine ai suport pe XDA. Eu nu !
Defectul nu are treabă cu root-ul.

#450
saull

saull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 09.10.2009
Am  o problema, sun pe cineva, pun telefonul la ureche, senzorul de proximitate stinge ecranul si din acel moment nu mai pot aprinde ecranul, indiferent pe ce apas. A mai patit cineva?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate