Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 

Dacia Logan Tuning ( Iasi/Romania )

- - - - -
  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#1
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
Design Exterior:

Kit Pilot Racing Line ( Spoiler fata / spate si praguri ), jante OZ Hydra de 16'' imbracate in cauciucuri Nokian Sport, esapament dublu Borla ( finala + intermediara ), oglinzile sunt vopsite in culoarea caroseriei, montanti centrali foliati, halogene cu luminca alba ( faruri ).

La interior:

Huse si presuri Michelin, schimbator extreme, gurile de aerisire, capcae boxe si tunelul median sunt vopsite in culoarea masinii. Sistemul audio este alcatuit din: CD/MP3 Player JVC cu 4 boxe + subwoofer Pioneer 250 w.

[
Planuri de viitor:

Stopuri Clare by Wizards si faruri cu Angel Eyes tot de la Wizards, modificari la motor macar pe jumatate la cum arata masina. ( in vara lui 2006 se va lucra la admisie si la multe altele ), bare stabilizatore ( Wickers ), scaune sport ( sofer + pasager dreapta ), vinil, un plus la partea cu sonorizarea, neoane la interior + exterior siLSD-uri.

Attached Files


Edited by Zvastrici, 21 November 2005 - 20:10.


#2
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Misto, imi place ideea.
In spate parca ar fi dat mai bine cu un eleron.
Oricum e super originala ideea cu "chestiile"(nici nu stiu cum sa le numesc) alea pe portbagaj.
La suspensii ai umblat? Sigur ar arata mai bine cu niste suspensii sport, n-ar mai fi distanta asa mare intre roata si aripa.

#3
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
la suspensii nu pt ca drumurile la noi in iasi sunt jalnice ..... si asha jantele de 16 fac probleme la gropi ... in primavara se anuta niste bare stabilizatoare

Edited by cata.s, 21 November 2005 - 18:44.


#4
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Masina pare naspa. Dar cred ca e mai faina decat se vede. Care e idiotul care a facut pozele? Habar nu are sa pozeze o masina. :death:

#5
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
epox, vorbeste repede cu baietii de pe aria foto care sunt de acolo : stiu ca avantgarde e sigur din iasi si roaga-i sa bagati de o sesiune foto pentru ca, desi masina e interesanta, pozele sunt de-a dreptu infecte ... supra expuse, focalizate prost etc ... vezi si tu ... deci intra pe aria foto si cauta pe cineva din iasi ... probabil ca o sa o faca din placere si pentru experienta :) eventual incercati si niste panninguri ceva ...

#6
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
pozele sunt facute de mine .... si vreau sa zic ca la gerul ce era afara .... au cam avut de suferit pozele .. .dar haideti sa nu vb de poze ci de masina ....

#7
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
nu imi plac chestiile alea de pe portbagaj...in rest, e mai mult decat OK

#8
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

 EPoX, on Nov 21 2005, 18:45, said:

pozele sunt facute de mine .... si vreau sa zic ca la gerul ce era afara .... au cam avut de suferit pozele .. .dar haideti sa nu vb de poze ci de masina ....
io vorbesc foarte serios ... o poza face cat 1000 de cuvinte, asa se spune ... gandeste-te daca ai avea niste poze facute "ca la carte" io zic sa iei legatura cu avantgarde ;)

#9
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
Am vazuto ieri live langa fostul XXL :) Prima impresie: penibila (am  vazuto din spate,  chestiile alea sunt aiurea tare). Apoi am vazut si restul mi sa parut OK. Spor la tuning in continuare.
:peacefingers:

#10
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 30.07.2004
@SnowWhit3: Vezi ca in gramatica limbii romane s-au inventat cratimile! NO OFFENCE!

Masina arata bine de tot. Aripioarele alea sunt foarte interesante. Sunt altceva. Posteaza si tu niste poze facute mai artistic.

#11
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005
Foarte tare frate, dar bagă și-un preț (doar pt exterior).

#12
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
prostiile alea de pe spate sunt legale?

#13
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 30.07.2004
Probabil ca s-a ocupat fratele Benjamin Franklin de legalizare!

#14
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
chestiile alea de pe portbagaj sincer mie imi plac ..arata supr bine ....

[ http://www.automotorclub.com/tuning/dacia_logan_tuning_by_stf_customs/images/STA60033.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003

 Vanish, on Nov 21 2005, 21:51, said:

@SnowWhit3: Vezi ca in gramatica limbii romane s-au inventat cratimile! NO OFFENCE!

Masina arata bine de tot. Aripioarele alea sunt foarte interesante. Sunt altceva. Posteaza si tu niste poze facute mai artistic.

Graba strica treaba :) acum nu mai pot edita...
Lamele de pe portbagaj alea sunt chestie de gust, mie mi se par kich la extrem.

#16
buhaha

buhaha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 06.07.2004

 MATRIXU, on Nov 21 2005, 18:01, said:

La suspensii ai umblat?

 EPoX, on Nov 21 2005, 18:09, said:

la suspensii nu pt ca drumurile la noi in iasi sunt
nu va mai agitati cu mincinosul de epox. masina nu-i apartine si nici nu are vre-o legatura cu "imbunatatirea" ei! nu a facut altceva decat sa dea cu copy/paste de pe un forum auto.
  :nonobad:

#17
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
il stim si noi pe nenea epox si promovarea agresiva, insa nu tin minte sa fi zis aici ca masina e a lui ;)

#18
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Tepii de pe spate mi se par foarte periculosi. Nu as vrea sa iau cu spatele un pieton tampit...  :w00t:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate