Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba
 Facultate

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#8209
ionut_d_m

ionut_d_m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 03.11.2008

View PostLeopardSurd, on 25 noiembrie 2014 - 09:11, said:

Voi aveți probleme cu aprinderea/închiderea ecranului înainte/în timpul/după apel? Frate-meu a început să se plângă de asta. Are luminozitatea pe automat și ciocăneala activată.

Eu am avut o problema acum cateva zile: ma suna cineva, s-a aprins ecranul si pana sa raspund s-a stins si n-am reusit sa-l deblochez prin double tap. Daca tin minte, cred ca a mers deblocat din buton. Senzorul de proximitate merge bine, adica daca-l iau de la ureche se aprinde si daca-l apropii se stinge ecranul.
Am si eu (inca) o intrebare: o posibilitate de a raspunde la telefon cu doar o tasta nu exista? De ce trebuie sa-i dau swipe-ul ala in sus si apoi sa dau answer? Cand dau swipe se deblocheaza ecranul?
Si inca una: in 50% din cazuri double tap to wake (ciocaneala Posted Image  ) nu merge de prima data...trebuie sa-i dau double tap in vreo 3 reprize sa se aprinda ecranul. Ecranul in general e curat, nu m-am jucat la sensibilitate inca, dar eram curios daca e o problema a multora sau nu. Am observat ca daca dai double tap dar misti degetul (nu lovesti a doua oara in acelasi loc) nu se deschide, ceea ce e normal, dar au cred ca reusesc sa-l pocnesc in acelasi loc de doua ori si totusi nu reactioneaza.

Edited by ionut_d_m, 27 November 2014 - 07:38.


#8210
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 08.10.2007
Problema cu double tap e prezentă și pe Lumia 620. Nici la mine nu o ia mereu din prima dar nu i-am dat importanță.

#8211
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,368
  • Înscris: 10.09.2014
Momentan i-am dezactivat iluminarea automată a ecranului în funcție de lumina ambientală. Frate-meu a zis că telefonul nu mai face așa, ceea ce e bine.

#8212
ionut_d_m

ionut_d_m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 03.11.2008

View PostLeopardSurd, on 27 noiembrie 2014 - 08:05, said:

Momentan i-am dezactivat iluminarea automată a ecranului în funcție de lumina ambientală. Frate-meu a zis că telefonul nu mai face așa, ceea ce e bine.

eu pe aia am dezactivat-o de la inceput, afara era beton dar in casa la lumina slaba scadea atat de mult luminozitatea ca nu vedeai mare lucru. Am manual pe low si e mai sus decat luminozitatea lui automata in casa.

@ammazon  multumesc pentru raspuns, nici pe mine nu ma deranjeaza foarte tare dar ma gandeam ca am scapat eu ceva din vedere de face asa

#8213
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,039
  • Înscris: 29.06.2011
Nici la mine nu merge mereu "ciocaneala" din prima.

#8214
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Nici Lumia 730 nu o ia mereu din prima la double tap to wake.

Edited by Groot, 27 November 2014 - 08:57.


#8215
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
...nici măcar Lumia 1020 nu o ia (mereu) din prima, cu toate că sensibilitatea este pe high.

Edited by Lolopoco, 27 November 2014 - 09:32.


#8216
Dodolina20

Dodolina20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 09.01.2008

View PostHitmaker, on 26 noiembrie 2014 - 21:06, said:


Soft si hard-reset! Sigur ai o aplicatie care iti mananca bateria aiurea.
Asta se face din meniu?

#8217
gigiman

gigiman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 07.02.2007
inchide si deschide telefonul, la mine cand vad ca o ia la vale acumulatorul fara motiv, inchid si deschid telefonul si isi revine

#8218
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Si nu uitati de faptul ca o data la ceva timp (cam o luna) sa scoateti acumulatorul din telefon 30 de minute.

#8219
ady_95

ady_95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 23.12.2009
La mine e invers cu double tap: eu dacă-l ating o dată e treaz și gata de deblocare... Noroc că am husă flip și nu-mi fac probleme cu el prin buzunar sau ceva

#8220
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,480
  • Înscris: 01.12.2001

View PostHitmaker, on 27 noiembrie 2014 - 21:30, said:

Si nu uitati de faptul ca o data la ceva timp (cam o luna) sa scoateti acumulatorul din telefon 30 de minute.
Da di ci?
Ai vreun motiv intemeiat sau e doar un mit?
De ce nu invers: la 30 minute sa scoti acumulatorul o luna.
Eu am dat de grija sa nu il lase sub 10% incarcare niciodata. Cred ca functioneaza fara oprire de 6 luni. Si-a dat reset doar la upgrade la 8.1.

#8221
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,039
  • Înscris: 29.06.2011
Nici eu nu-l inchid sau nu-i scot bateria decat daca sunt fortat. Pana acum nu a fost nevoie.

#8222
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View Postdorin_2k, on 27 noiembrie 2014 - 23:01, said:

Da di ci?
Ai vreun motiv intemeiat sau e doar un mit?
De ce nu invers: la 30 minute sa scoti acumulatorul o luna.
Eu am dat de grija sa nu il lase sub 10% incarcare niciodata. Cred ca functioneaza fara oprire de 6 luni. Si-a dat reset doar la upgrade la 8.1.

Ai citit cartea telefonului?

#8223
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,480
  • Înscris: 01.12.2001
Pana azi nu am citit-o. Dar acum da. Si nu scrie nicaieri sa scoti bateria 30 minute la fiecare luna.
Asa ca RTFM mai bine.

#8224
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,368
  • Înscris: 10.09.2014
Mda, deci confirm că punerea pe manual a luminozității ecranului elimină și problema cu lipsa deschiderii sau închiderii ecranului în timpul unui apel (lipsă de reacție a sezonului de proximitate).

#8225
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
sal, la mine s-a dus butonul fizic de volum up, initial am crezut ca e carcasa spate de vina ca ea are niste butoane ptr vol si power, insa e butonasul. Se poate inlocui acasa? se gaseste piesa de schimb sau doarla service?

#8226
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,368
  • Înscris: 10.09.2014

View Postxkos, on 28 noiembrie 2014 - 12:00, said:

sal, la mine s-a dus butonul fizic de volum up, initial am crezut ca e carcasa spate de vina ca ea are niste butoane ptr vol si power, insa e butonasul. Se poate inlocui acasa? se gaseste piesa de schimb sau doarla service?
cred ca se lipeștee la service

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate