Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

HTC One

- - - - -
  • Please log in to reply
4824 replies to this topic

#4789
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 27.02.2004
Eu patesc chestia asta, cu aprinderea ecranului, doar cand vorbesc la urechea stanga! :)
La cea dreapta merge perfect, se acopera bine senzorul. Ati observat si voi cumva?

#4790
robyteck

robyteck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 03.02.2007
Salut.
Am dat hard reset.
Nu se mai sincronizează Facebook  cu agenda telefonică.
Ceva idei?

#4791
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
E de la Facebook. Nu se mai sincronizează de luni bune. Sotia are Z5 Compact si nici ei nu-i merge. Până acum îti apăreau pentru că se sincronizaseră pe vremea când mergea.

Edited by MoshuXXL, 24 April 2016 - 19:48.


#4792
robyteck

robyteck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 03.02.2007
Sa dus dracului și htc sense!
Am rezolvat,  am instalat o variantă mai veche de Facebook.

#4793
cipcon

cipcon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 29.03.2016
Salutare.
Am o problema cu ecranul telefonului. Nu e spart, imaginea e perfecta, dar exista o zona unde nu functioneaza touch screen-ul, lata cam de un deget, de la stanga la dreapta ecranului. Oricum as apasa, nu face nimic in zona aia. Aveti idee ce e stricat si cam ce inseamna reparatia? Multumesc mult!

#4794
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
Și al meu a pățit la fel. Se pare că e ceva destul de comun, din păcate. Dacă a ieșit din garanție nu merită reparat. Eu îl folosesc așa. Am cumpărat Ultimate Rotation Control ca să pot roti ecranul într-o poziție în care să nu mă deranjeze zona unde nu merge ecranul. https://play.google....l.fameit.rotate

#4795
cipcon

cipcon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 29.03.2016
Asa grav sa fie?

#4796
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
E o problema comuna, si al meu face asa probabil un defect de fabricatie care in timp duce la problema asta.

#4797
cipcon

cipcon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 29.03.2016
Nu stiu cat de comuna poate sa fie problema asta, din moment ce defectiunea a aparut dupa ce l-am scapat pe ciment. :)
Se pare ca touchscreen-ul (digitizer) costa undeva la 50-70 lei. Manopera cam 20-30 lei. Display-ul e ok, deci nu necesita schimbare. O sa vad ce fac...

#4798
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
Să ne spui și nouă dacă reușești să îl repari unde l-ai dus, de unde ai cumpărat piesele și cât a costat. Dacă merită îl repar și eu pe al meu.

#4799
cipcon

cipcon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 29.03.2016
Cam intr-o luna, cei cu care am vorbit isi vor lua o scula de montat ecrane...se pare ca e destul de complicata operatiunea. Dar nu imposibila. Va anunt, bineinteles.

#4800
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

 cipcon, on 27 aprilie 2016 - 22:27, said:

Nu stiu cat de comuna poate sa fie problema asta, din moment ce defectiunea a aparut dupa ce l-am scapat pe ciment. Posted Image
Se pare ca touchscreen-ul (digitizer) costa undeva la 50-70 lei. Manopera cam 20-30 lei. Display-ul e ok, deci nu necesita schimbare. O sa vad ce fac...
Pai si crezi ca toti l am scapat pe ciment exact in acelasi loc iar display ul s a stricat la toti exact in acelasi loc?
Tocuhscreen ul si manopera nu au cum sa coste atat, ecranul este mult mai scump, iar la manopera pt 30 lei doar ti l sterge de praf, nu se baga nimeni sa l dezlipeasca de acolo dupa sa scoata toate piesele de pe ecran apoi sa le monteze la loc si sa lipeasca noul ecran pe telefon pt 30 lei.

#4801
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
La mine problema a apărut după ce l-am stropit la Divertiland.

#4802
cipcon

cipcon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 29.03.2016

 alin62, on 27 aprilie 2016 - 23:39, said:

Pai si crezi ca toti l am scapat pe ciment exact in acelasi loc iar display ul s a stricat la toti exact in acelasi loc?
Tocuhscreen ul si manopera nu au cum sa coste atat, ecranul este mult mai scump, iar la manopera pt 30 lei doar ti l sterge de praf, nu se baga nimeni sa l dezlipeasca de acolo dupa sa scoata toate piesele de pe ecran apoi sa le monteze la loc si sa lipeasca noul ecran pe telefon pt 30 lei.


Daca tu tii sa ma contrazici, eu nu tin sa te contrazic. O sa-i anunt in particular ce am facut pe cei care s-au aratat interesati. Cautati pe "goagal" inainte de a deschide gura.

Edited by cipcon, 28 April 2016 - 08:01.


#4803
cipylyca

cipylyca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 29.10.2006

 cipcon, on 28 aprilie 2016 - 07:56, said:

Daca tu tii sa ma contrazici, eu nu tin sa te contrazic. O sa-i anunt in particular ce am facut pe cei care s-au aratat interesati. Cautati pe "goagal" inainte de a deschide gura.
Posteaza aici ce ai rezolvat, nu in particular. Cine nu te crede nu are decat sa caute pe cont propriu, dar e bine de stiut ca exista posibilitatea de a se repara si fara a schimba tot ecranul.

#4804
cipcon

cipcon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 29.03.2016
Ok. Cand rezolv ceva, dau de stire. Numai ca m-am cam saturat de ciudati care au mania contrazicerii si "isteti" care nici macar nu au curiozitatea de a cauta putin, pe cont propriu, dar isi etaleaza genialitatile si logica penibila. Vad ca e plina tara de asa ceva. De aia ne e asa bine! Lipsa crasa de educatie!

Edited by cipcon, 28 April 2016 - 08:37.


#4805
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Ai uitat sa ti iei pastilele? Calmeaza te si inainte sa i faci pe altii ciudati uitate la ce postezi. Vezi ca e vara si creste tensiunea...
Si in caz ca nu stiai exista si piese chinezesti facut pe vapor de doi bani, de asta zic ca este cam ieftin. In fine faci ce vrei, dar usor cu tensiunea si educatia aia de care tu dai dovada...sau nu.

#4806
cipcon

cipcon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 29.03.2016
Presupunand ca ar fi o chinezarie ce am gasit eu, ce ai prefera? Sa ai un dispozitiv defect sau unul care merge in parametri cu chinezaria pe el? Am confirmarea ca piesa e originala, insa. Plus ca oamenii aia dau garantie. Cat de buni sunt ei sau piesele voi vedea si voi comunica celor interesati. Pana una-alta sunt dispus sa incerc (pe telefonul meu si banii mei) si sa impartasesc si altora experienta mea, comparativ cu altii care stau si cu dispozitivele stricate si nici nu fac nimic, dar isi dau cu presupusul in ideea ca un telefon stricat e mai bun decat unul reparat. Noaptea mintii...E cum zici tu, numai lasa-ne!
Hai sa ne ignoram reciproc, bine?

Edited by cipcon, 28 April 2016 - 16:11.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate