Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Allview P5 AllDro custom ROM's

- - - - -
  • Please log in to reply
7235 replies to this topic

#37
cotzomyn

cotzomyn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 10.01.2010

View PostrAzEc26, on 16 martie 2013 - 20:46, said:

am instlauncher eu 4.1.1 este bun, se misca extraordinar, prea repede pot spune Posted Image)
dar nu inteleg dc vine instalat apex launcher infine


nu reusesc sa activez netul de la digi ma poate ajuta cineva?

Pacat pentru faza cu Apex-ul....Banuiesc ca nu au vrut sa faca ei un launcher asa cum fac marii producatori

#38
gtdorin

gtdorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 05.03.2013
pai poti sa l dezinstalezi .... sa intalezi orice launcher vrei tu

#39
cotzomyn

cotzomyn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 10.01.2010
Da,stiu. Macar este versiunea full ? Puteti pune cateva screenshot-uri ? Este cineva sigur100% in legatura cu garantia ?

#40
gtdorin

gtdorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 05.03.2013
nope nu e pro e varianta free la apex, eu am dat roll back la versiunea de la allview si era identic cu un fresh install nu a ramas nimic din ce instalasem nu era nici root at, daca este cineva care se pricepe mai bine poate sa ne spuna daca se inregistreaza undeva faptul ca s a instalat custom rom dupa ce s a dat wipe/clean ...  reinstall la versiunea de la allview, eu nu vad cum s ar prinde ca am installat custom

#41
rAzEc26

rAzEc26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 04.03.2013
Cu lansarea lui P5 Quad, se poate face ceva import al soft-ului pentru P5 Duo (cel normal vers veche ) ?
P5 Quad vinde deja cu 4.1 si poate reusim si noi sa rezolvam cu campera de 5mpx

#42
zhaarour

zhaarour

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 18.02.2012
nu stiu cum am facut de aveam atat ram ocupat,dar acum a trecut...raman liberi aproape 200 mb ram.cat despre camera de 5 mp, daca nu ma insel versiunea ruseasca are camera de 5 si nu de 8 ca allview si de aici toata chestia.totusi rsman la parerea ca camera lasa mult de dorit...se putea di mai bn d atat,dar psna la urms este telefon,nu aparat foto.

#43
adelgo

adelgo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.03.2013

View Postzhaarour, on 17 martie 2013 - 14:36, said:

nu stiu cum am facut de aveam atat ram ocupat,dar acum a trecut...raman liberi aproape 200 mb ram.cat despre camera de 5 mp, daca nu ma insel versiunea ruseasca are camera de 5 si nu de 8 ca allview si de aici toata chestia.totusi rsman la parerea ca camera lasa mult de dorit...se putea di mai bn d atat,dar psna la urms este telefon,nu aparat foto.

cate aplicatii ai pe telefon de ti-a ramas 200 mb ram liber?????  cand gasesti solutia de a ramane cu rami mai multi sa ne anunti.

ms mult

#44
zhaarour

zhaarour

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 18.02.2012
pai ... am scos aplicatiile gen googl maps, jocutile si tot ce inseamna aplicatii care nu le folosesv.n-am instalat aplicatii care nu le folosesc.2,3,4 jocuri, clean master,fancy widget,shazam,flashlight,y! mess ...in rest totul e stock.aaa si am aplucatia systemapp remove cu care am sters.o sa vin cu niste poze...in caz k va ajuta

#45
cotzomyn

cotzomyn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 10.01.2010

View PostrAzEc26, on 17 martie 2013 - 13:14, said:

Cu lansarea lui P5 Quad, se poate face ceva import al soft-ului pentru P5 Duo (cel normal vers veche ) ?
P5 Quad vinde deja cu 4.1 si poate reusim si noi sa rezolvam cu campera de 5mpx

Nu cred ca este posibil...Are alte specificatii, alt procesor si alt GPU

View Postzhaarour, on 17 martie 2013 - 18:43, said:

pai ... am scos aplicatiile gen googl maps, jocutile si tot ce inseamna aplicatii care nu le folosesv.n-am instalat aplicatii care nu le folosesc.2,3,4 jocuri, clean master,fancy widget,shazam,flashlight,y! mess ...in rest totul e stock.aaa si am aplucatia systemapp remove cu care am sters.o sa vin cu niste poze...in caz k va ajuta

Sunt curios cum ai ajuns la aceasta performanta...

#46
zhaarour

zhaarour

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 18.02.2012
Cum am spus si mai sus, am numai aplicatii care le folosesc.Nu tin nimic daca nu folosesc.Nu sunt adeptul telefonului incarcat cu tot felul de aplicatii care le folosesc odata pe luna.

[ http://s14.postimage.org/gynxb3tk1/device_2013_03_17_203922.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://s14.postimage.org/60cnsx4yp/device_2013_03_17_203835.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dupa cum vedeti in poza, ele sunt singurele procese care le am.

#47
Creyd

Creyd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.10.2008
P5 quad are procesor Cortex A7 in timp ce al nostru P5 Duo are cortex A9.
Parerea mea este urmatoarea, daca acest telefon avea memoria Ram de 1GB si o camera mai ok(sa nu frameze in halul acesta si putin mai rapida), ar fi fost bomba.Dar in aceste conditii eu il consider un telefon "mediocru".
Concluzia:macar isi face treaba.

#48
adelgo

adelgo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.03.2013
Baieti, vroiam sa va intreb daca ati intampinat probleme la apelare sau atunci cand cand trimiteti mesaje. Mi se intampla ca atunci cand apelez sa astept dublu fata de cum asteptam pana acum la varianta de update 4.0 iar atunci cand trimit mesaj e aceeasi situatie. Uneori se intampla sa-mi spune de 2-3 ori ca mesajul nu a fost trimis iar eu tre sa incerc sa-l retrimit. Fac eu ceva gresit? Iar la semnal sus imi apare un "R" si semnal 2-3 linii iar cand dispare R-ul acela semnalul este full.
...
Daca aveti putin timp spuneti-mi cum stau la voi lucrurile si daca ar trebui sa fac ceva eu...
...
Multumesc

#49
zhaarour

zhaarour

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 18.02.2012

View PostCreyd, on 17 martie 2013 - 21:37, said:

P5 quad are procesor Cortex A7 in timp ce al nostru P5 Duo are cortex A9.
Parerea mea este urmatoarea, daca acest telefon avea memoria Ram de 1GB si o camera mai ok(sa nu frameze in halul acesta si putin mai rapida), ar fi fost bomba.Dar in aceste conditii eu il consider un telefon "mediocru".
Concluzia:macar isi face treaba.

Desi are putin ram telefonul este reusit.camera e destul de buna pt nevoile mele.minusul e romul stock incarcat aiurea cu multe prostii ceea ce il ingreuneaza.

View Postadelgo, on 17 martie 2013 - 22:51, said:

Baieti, vroiam sa va intreb daca ati intampinat probleme la apelare sau atunci cand cand trimiteti mesaje. Mi se intampla ca atunci cand apelez sa astept dublu fata de cum asteptam pana acum la varianta de update 4.0 iar atunci cand trimit mesaj e aceeasi situatie. Uneori se intampla sa-mi spune de 2-3 ori ca mesajul nu a fost trimis iar eu tre sa incerc sa-l retrimit. Fac eu ceva gresit? Iar la semnal sus imi apare un "R" si semnal 2-3 linii iar cand dispare R-ul acela semnalul este full.
...
Daca aveti putin timp spuneti-mi cum stau la voi lucrurile si daca ar trebui sa fac ceva eu...
...
Multumesc

n-am intampinat probleme la apelare sau trimitere de mesaje,cat despre semnal sta foarte bn,n-am probleme.nu stiu care-i treaba cu acel "R" de la semnal si nici n-am incercst sa vad care-i treaba cu el :)

#50
cotzomyn

cotzomyn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 10.01.2010
R-ul este de la roming

Am facut update la cateva aplicatii si vad ca am undeva la 170 mb liberi fara a opri aplicatii....

Edited by cotzomyn, 17 March 2013 - 23:19.


#51
zhaarour

zhaarour

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 18.02.2012

View Postcotzomyn, on 17 martie 2013 - 23:14, said:

R-ul este de la roming

Am facut update la cateva aplicatii si vad ca am undeva la 170 mb liberi fara a opri aplicatii....
multumesc. eu unul fac uptade imediat ce apar,sunt la zi :) in timp sigyr o sa se mai ocupe ceva din ram,dar nu cred ca v-a fi o prob.

#52
cotzomyn

cotzomyn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 10.01.2010
Am 4.0.4 :P

Telefonul nu este oprit de 2 zile..ultimul format a fost acum 2 luni

#53
rAzEc26

rAzEc26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 04.03.2013
Cei care au 4.1.1 bateria cum este? la mine s-a descarcat intr-o zi :(

#54
zhaarour

zhaarour

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 18.02.2012
pot spune ca este mai buna decat 4.0.4. incarc telefonul in fiecare seara acasa si ma intorc cu el undeva pe la 40-60%. 2 ore de muzica, 2 -3 ore de net plus cateva apeluri de 5-10 minute,specific ca in alea 2-3 ore de net ma si joc online.eu unul sunt foarte multumit de autonomia bateriei...acum depinde si de utilizator ce face cu el.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate