Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Tractor same leone

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
EugenLupsa

EugenLupsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.01.2013
In 2011 am cumparat un tractor same leone,de ceva vreme am urmatoarea problema;la actionarea pedalei discul de ambreiaj nu decupleaza,trebuie sa calc frana,daca este cu greutate legata de tractor atunci nu este nevoie de frana.Odata decuplat ,la eliberearea pedalei de ambreiaj desi o las foarte usor prinde sus de tot si cu o smucitura(brusc).Am verificat pirghiile prin fereastra de vizitare,le-am mai apropiat de rulmentul de presiune dar tot se mentine problema.Am observat ca de la pirghii mai duc 3 tije inspre motor dar acolo nu este acces prin fereastra de vizitare.As dori sa aflu cateva opinii despre ce ar putea fi vorba aici.Multumesc!

Attached Files



#2
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,601
  • Înscris: 01.12.2007
Pt Leone 70
Attached File  Leone.pdf   602.13K   100 downloads

#3
EugenLupsa

EugenLupsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.01.2013
Multumesc.Inteleg ca este ambreiaj dublu disc.

#4
georgenyce

georgenyce

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.06.2008
Stie cineva cum se pune la punct distributia la motorul acestui tractor same Leone 70. Este in V si are 4 pistoane.

#5
nichitagicu

nichitagicu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.02.2015
salut ma pote ajuta si pe mine cineva am un same leone si mei sa rupt arborel stie cinva dac ele sint cu problem motorul este 4 piston in v 70 cai

#6
robinejjan

robinejjan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 29.11.2013
Este prima data cand aud de un arbore rupt  la un same,nu ca nu este posibil,dar au o constructie robusta si motoarele same sunt destul de fiabile. O singura problema cred ca duce in timp la aceasta cauza,folosirea unui ulei de motor neadecvat acestor motoare,racirea pe aer necesita un ulei de calitate cu specificatie de racire pe aer.trebuie tinut cont de acest amanunt.
  Sa folosesti  ulei monograd si sa faci schimbul la intervale de timp mari cand nu mai are propietati de lubrefiere si sa mergi asa intervale de timp mari,cred ca a dus la problema in cauza.Racirea pe aer are destule avantaje,dar necesita si o intretinere adecvata,prima cerinta este uleiul bun si periodic curatarea turbinei de aer si a fantelor de ventilatie de la cilindrii,chiulasa,si radiatorul de ulei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate