Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 

Dependenta de Facebook.

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#73
UnSceptic

UnSceptic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 20.08.2012

View PostMihaela_Iordache, on 06 februarie 2013 - 09:09, said:

40?!?!? Mi se pare ca tii prea multi oameni in lista de friends, eu nu am avut niciodata mai mult de 10 persoane acolo... Postez de prea multe ori poze si chestii personale la care nu vreau sa aiba acces niste simpli amici, vecini, colegi s.a.m.d.

E destul sa distribuie pozele unu cu peste 100 de prieteni ca sa devina bun public....

Am avut mai demult un cont personal de facebook pe care l-am sters. Mai am un cont alternativ (in care nu am poze cu mine) de pe vremea cand lucram in vanzari. Pe acel cont nu am decat un cunoscut din cei peste 1000 de prieteni.

Facebook este o unealta buna pentru a face reclama daca ai de vandut ceva... insa nu vreau sa-l folosesc ca sa-mi prezint persoana mea.

Am cunoscut pe cineva care era spionat de prietena lui pe facebook. Ea isi facuse un cont anonim si bine deghizat, daduse add la prietenii si prietenele lui si afla destule.... si "a reusit sa-l tina in frau"!

#74
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Cum poti vinde pe "fuckbook"? Ce produsele se pot vinde?

#75
scarbosenie

scarbosenie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 02.02.2013
dinalea oriflame, ciorapi 3 la 10 lei, chiloti pt fucktarzi samd

#76
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Aoleu si daca vand vre-un transformator sau motor electric, sau caiete scris / nescris, pixuri noi/ vechi, modem thomson 330,  boiler pe gaz, placa de presiune de la masina nu se poate?

#77
scarbosenie

scarbosenie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 02.02.2013
aaaa nu! produsele vandute acolo se adreseaza strict cocalarilor si pitipoancelor, implicit prostilor

#78
holograma999

holograma999

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 353
  • Înscris: 16.02.2013
Nu am avut cont pe facebook pana cand m-a convins o prietena sa imi fac,eu ca sa nu o ofensez ca vroia sa fim prieteni pe facebook mi-am facut.Nu vb de adolescenti ci de oameni in toata firea.Era singura mea prietena pe facebook ea mai avea 500.Ce pot sa zic e ca am luat-o pe aratura urat de tot,fiind si amorezat de tipa,intram compulsiv sa vad daca e pe chat sau ce a postat.Stiti ce posta de obicei?Fotografii cu pisici,citate celebre care nu aveau nici o legatura cu felul ei de a fi si horoscopul unei psihopate care face si emisiuni tv.I ntr-un fel e bine ca mi-am facut ca mi-am dat seama cat o duce mintea altfel puteam sa ma pacalesc luandu-ma numai dupa cele doua facultati [degeaba]absolvite.Am pus capat prieteniei si ca sa fiu sigur ca nu o sa mai intru pe acolo mi-am schimbat parola.Cred ca e singura modalitate eficienta.Stergi inainte eventual ce ai de sters pe profil,scrii pe o hartie vreo 15 litere la intamplare,le bagi ca noua parola,confirmi si dupa ce se schimba parola distrugi hartia cu literele respective/Eu unul m-am simtit usurat si eliberat,si nu mi-as mai face cont decat daca as fi obligat printr-o decizie judecatoreasca.

#79
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Facebucul s-a dorit o chestie utila ca orice altceva si a ajuns o porcarie. Era utila o reglementare in regulamentul lui cu nr de postari si marilea mesajelor. In acelasi fel sunt si aici pe forum useri care fac 2-3 topice pe zi cu stiri copiate din alte situri

#80
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,593
  • Înscris: 30.10.2003
Una din chestile faine de la FB sunt grupurile! Poti sa intri intr-un grup fara sa fii prieten cu membrii grupului!
Chiar acum ma duc sa vizitez un muzeu cu inca tip! Daca iasa interesant,  saptamana viitoare ii invitam si pe ceilalti! E mult mai usor pe FB decat pe mail sau messenger!

#81
ryco0984

ryco0984

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 16.08.2009
Femeile de pe facebook sunt dependente de faceCUC.

#82
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012

View Postryco0984, on 17 februarie 2013 - 18:22, said:

Femeile de pe facebook sunt dependente de faceCUC.

Nu zău?

#83
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012

View Postfifi_reloaded, on 18 februarie 2013 - 15:12, said:



Tie ti se potriveste de minune  avataru si atit

Esti vreun clarvazator, ceva?

Daca da, zi si tu numerele de la 6/49.

#84
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

View Postholograma999, on 17 februarie 2013 - 10:42, said:

Stiti ce posta de obicei?Fotografii cu pisici
[ http://4.bp.blogspot.com/-u1XNp7iuUQk/TvcItl6zGRI/AAAAAAAAB5E/OU2hsLxSLbs/s1600/facepalm+cat.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#85
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Eu pe astia care posteaza caini, pisici, copii loviti, fotografii cu oameni mutilati, i-as pedepsi inchizandu-le conturile.

#86
Extraterestru

Extraterestru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 30.01.2013

View Post-Diana-, on 18 februarie 2013 - 15:16, said:

Eu pe astia care posteaza caini, pisici, copii loviti, fotografii cu oameni mutilati, i-as pedepsi inchizandu-le conturile.
Ai poze erotice pe facebook?
Sa stiu daca imi fac cont!

#87
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012

View PostExtraterestru, on 18 februarie 2013 - 15:18, said:

Ai poze erotice pe facebook?
Sa stiu daca imi fac cont!

N-am.
Am vreo 800 de poze ale mele, munca, casa, vacante etc.
Fara sexy balamuc :)

#88
Extraterestru

Extraterestru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 30.01.2013

View Post-Diana-, on 18 februarie 2013 - 15:19, said:


N-am.
Am vreo 800 de poze ale mele, munca, casa, vacante etc.
Fara sexy balamuc Posted Image
Hm... ce sa zic eu: Baga ceva sexy sa am si eu motiv sa imi fac cont!
Oricum tu esti sexy si asa office... hehe!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate