Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

ZTE Grand X IN

- - - - -
  • Please log in to reply
170 replies to this topic

#109
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Detin un ZTE Grand X IN de aprox. 4 luni de zile si nu am avut nici o problema cu el pana acum. Se misca foarte bine si fara lag spre deosebire de alte modele. ICS-ul este destul de bine realizat pentru acest model. Bateria ma tine fara probleme 3 zile (aprox. 30-40min. vorbite pe zi, 15-20 min internet, aprox. 20 min. jocuri, luminozitatea setata pe automat, 3g oprit, date internet oprit ).  Are si anumite minusuri, de exemplu camera nu este extrem de buna in conditii slabe (de luminozitate scazuta sau intuneric) dar cine are nevoie de o camera performanta nu isi cumpara un telefon ci o camera foto.
Dupa parerea mea are un raport pret calitate foarte bun.

Edited by ravy21, 02 June 2013 - 14:02.


#110
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
Bateria te tine 3 zile? Sunt invidios pe tine. Eu orice as face nu ma tine mai mult de o zi, chiar si daca-l tin numai de bibelou. Ma gandeam sa-i dau un factory reset, poate-si revine...

#111
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Subscriu si eu, pe mine ma tine tot 3 zile si stau pe net cam o ora pe zi, ma mai si joc uneori, iar de vorbit vorbesc destul de multicel. Eu sunt foarte multumit de cum se misca telefonul asta si ce performante are, ma seaca doar ca nu sunt toate aplicatiile compatibile cu tipul asta de procesor. Am aplicatia de TV Romania de pe market care nu merge orice i-as face, imi intra in aplicatie, imi afiseaza posturile dar cand dau sa le vad imi incarca buferul la 100%, imi afiseaza cateva frame-uri dupa care ramane pe o anumita imagine si merge doar sunetul. Am instalat mx player si codec pt x86 dar degeaba, sopcast la felk, instalat dar nu merge.. La multe din posturi imi apare: this program is offline, in conditiile in care cu un samsung galaxy s1 si cu o tableta allviev merg posturile respective fara probleme.

#112
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
Fratilor, nu stiu cum va tine pe voi 3 zile bateria, ca pe mine, dupa factory reset, ma tine maxim 24 de ore. Ce-i drept a mai crescut putin durata ei. Probabil ca am fost eu mai ghinionist si ma gandesc sa ma duc cu telefonul in service. In ceea ce priveste aplicatia Romania TV, confirm si eu ca nu merg decat foarte putine canale. Ce-i drept nici nu am incercat pe alt device sa vad daca merge. Din cate stiu, nici in magazin nu o mai gasesti.

#113
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Cu economie la maximum-maximorum m-a ţinut şi 6 zile. Am pus şi screenshoturi pe pagina a doua a topicului. Uzual, mă ţine 2-3 zile, cu utilizare fără restricţii, chiar cu DATE activate cvasipermanent.
E un telefon pe cinste.

#114
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postursamajor, on 14 iunie 2013 - 16:37, said:

Cu economie la maximum-maximorum m-a ţinut şi 6 zile. Am pus şi screenshoturi pe pagina a doua a topicului. Uzual, mă ţine 2-3 zile, cu utilizare fără restricţii, chiar cu DATE activate cvasipermanent.
E un telefon pe cinste.
Spune mai mult de partea cu datele activate cvasipermanent: cum și cât. Ms!

#115
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
8 ore pe zi (la serviciu, unde n-am WiFi) cu "date" active ca să-mi facă sincronizare emailul. Acasă, de câte ori şi cât am chef WiFi: net, ziare etc. Asta duce puţin peste 2 zile. Cu mai puţine "date" merge 3 zile. Dacă doar vorbesc la el, trece de 4 zile mereu.

#116
radu2007

radu2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.01.2007
salutare! am citit cam tot de pe aici, probleme multe la zte(care eu nu le am, in afara de baterie 24 ore wi-fi permanent)si ma gandeam ca poate sunt si eu ajutat cu un soft de schimbarea butonului power pe unul din butoanele de volum fara reset ( scoatere baterie) telefon
telefonul imi place prea mult ca sa l schimb, chiar daca l am dus la service dupa ce l am scapat in butonul power o data si apoi bagat in buzunar si a sarit iar
acum merge bine dar nu prea vreau sa devin fidel
multumesc

#117
Razvan91

Razvan91

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 19.09.2008
Mi-a zis cineva ca tot mi se inchide zte-u pt ca l-am cumparat de la "verzi" si si-au pus ei ceva pe soft si deaia face figuri si sa-i schimb softu . L-ati mai cumparat careva de la "verzi" ?

#118
bdscionut

bdscionut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.02.2009
Incercati softul de la unguri modificat B04  foarte multumit il face mai usor de utilizat si este mai rapid ca sunt scoase multe servici inutile si daca cumva vi le trebuie le gasiti pe market si este si rezolvata problema cu inghetatul toucsceen-ului

#119
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
Un update ceva se anunta la orizont? Si inca o intrebare: e cineva care si-a instalat lanterna si ii si functioneaza?

#120
Razvan91

Razvan91

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 19.09.2008
Am inteles ca lanterna nu functioneaza din cauza softului . :(
Update ar trebui sa faca pt ca o aparut grand x in 2 , cei de la samsung cand scot ceva nou fac update si la cel vechi .

#121
danoi72

danoi72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 31.01.2009
Atententie detinatori ai zte grand ix in  dacea vi se restarteaza telul fara vreun mutiv anume setati frecventa procesorului la o valoare mai mare de 600 Mhz. ;)

#122
Buraga13

Buraga13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.08.2013
Fiind o fosta posesoare de Grand X In , tin sa anunt ca sunt foarte dezamagita de el . Pe langa faptul ca  atat datele cat si wi-fi-ul imi incalzeau telefonul de reuseam sa prajesc ochiuri pe el , se mai si bloca ecranul , foarte des . Am renuntat la 3G , si m-am dat pe 2G . In momentul in care m-am dat pe 2G aveam mari probleme cu reteaua(nu primeam mesajele , nu primeam telefoanele) . Nu l-am scapat , nu avea zgarieturi , nu avea nimic , si totusi el mergea rau . L-am trimis in service de 2 ori si nu rezolvau nimic . Ca design , arata bine , culori vii , camera foto/video era ok ..

Edited by Buraga13, 04 September 2013 - 00:04.


#123
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Mai tre' să mai creşti niţel.

#124
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,152
  • Înscris: 04.02.2011

View Postmulder_372000, on 02 iunie 2013 - 17:08, said:

Bateria te tine 3 zile? Sunt invidios pe tine. Eu orice as face nu ma tine mai mult de o zi, chiar si daca-l tin numai de bibelou. Ma gandeam sa-i dau un factory reset, poate-si revine...

Păi da, cu internetul dezacivat, ori acesta nu e un exemplu tipic de utilizare a unui smartphone, așa mai bine îți cumperi Nokia.

#125
adrianpeta

adrianpeta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.09.2013

View PostRazvan91, on 02 mai 2013 - 06:11, said:

Cei care aveti probleme cu zte-u ca se tot inchide , ce ati facut cu el ?

Pentru cei care au problema cu închisul,  introduceti o  hartie pe partea fara borne a bateriei  astfel încât între baterie si lamele sa nu ramana niciun spatiu. Am descoperit cu o  zi inainte de al duce la service , de atunci nu s.a mai inchis. Inițial am crezut ca  e o problema cu soft.ul dar se pare ca asta e singura problema (contactul prost).

Edited by adrianpeta, 20 September 2013 - 22:21.


#126
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
Ca sa resuscitez un pic topicul asta, ridic si eu o problema pe care o am cu al meu ZTE: nu imi tine minte toate retelele wi-fi pe care le salvez. Pe unele le retine, pe altele nu. Daca azi una pe care o am salvata imi apare, maine e posibil sa nu mai fie si sa fiu nevoit sa reintroduc din nou parolele de acces ceea ce mi se pare extrem de enervant. Se mai confrunta cineva cu problema asta, o exista vreo rezolvare?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate