Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 

ZTE Grand X IN

- - - - -
  • Please log in to reply
170 replies to this topic

#1
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007
Stie cineva cand se va vinde in Romania telefonul ZTE Grand X IN?
http://www.gsmarena....d_x_in-4962.php

[ http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/zte/zte-grand-x-in.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
La un simplu goagal vedeai....
http://www.compari.r...167228/     idee!

Edited by george_eu25, 28 December 2012 - 11:35.


#3
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Căutarea ta simplă a găsit cu totul altceva! ZTE Grand X IN are procesor Intel, iar cel găsit de tine are MediaTek!

#4
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
@george_eu25  Cam mare pretul pentru tehnologia aia veche ...

Edited by ionut_blue, 28 December 2012 - 11:37.


#5
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Acolo scrie ZTE GRAND X IN.....Acum ca o fii bagat hamburgeri in el e treaba lor...Dar pretul e pentru modelul ala!Si e 1200lei,cam maricel!

#6
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007

View Postgeorge_eu25, on 28 decembrie 2012 - 11:33, said:

La un simplu goagal vedeai....
http://www.compari.r...p114167228/ idee!

Gugal nu mi-a gasit site-ul pus de tine.

Pare un model interesant dar cam scump, dupa cate observ.... Cred ca merita cumparat doar cu contract.

#7
gezahofi

gezahofi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 05.08.2011
Salut!
daca te intereseaza, pot face rost de zte v970, dar cel dual core Mediatek.
pe priv

#8
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
@gezahofi: Te rog, zi-ne secretul tau! :greedy:

#9
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007
Se pare ca al treilea mare operator pe piata de telefonie mobila din Romania il vinde la pretul de 999 lei fara contract.

#10
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007
Fara a face reclama site-ului respectiv, a aparut un review romanesc la acest telefon: http://next.lab501.r...and-x-in-review

#11
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Las-o mai moale cu spamul! Am înțeles, ai un blog și vrei să știe lumea de el!  Lasă oamenii să vină la tine pentru că găsesc informație de calitate nu rahaturi de genu:

Quote

Jan 17, 2013 - 1 min ago Eduard Pantazi

In urma colaborari din vara a celor de la ZTE cu Intel, a ajuns astazi pe piata din Romania, noul ZTE Grand X In, care este singurul smartphone de pe piata construit pe o platforma Intel, si este posibil sa vedem anul acesta din ce in ce mai multi producatori ce vor alege platforma Intel pentru a reduce costurile.

Propoziția de mai sus conține un neadevăr ( nu au lansat azi, 17 ianuarie, telefonul ăla pentru că de cel puțin o săptămână zice lumea pe Softpedia că l-a văzut în magazine) și mai este și fără noimă!

Vezi că mai există produse ce au procesoare Intel, chiar dacă blogul tău nu a auzit de ele. Vezi că ZTE nu a ales Intel că ar fi ieftin. Nu cred că platforma Intel e mai ieftină decât cea Mediatek(compară prețul unui  telefon cu Mediatek cu cel al unuia cu Intel).

Edited by albastru, 17 January 2013 - 00:21.


#12
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 16.03.2011
Se pare ca e si in oferta rds 75 lei cu digi smart 10

#13
h3x_your_nightmare

h3x_your_nightmare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 07.11.2009
Salutare...azi am descoperit si eu telefonul asta; l-am vazut la ILikeIT pe ProTV si mi se pare interesant :D Am "sapat" putin pe internet si am gasit un video sample filmat, cica, cu ZTE Grand X In si pare destul de ok pentru un telefon single-core. Auto-focus-ul in timpul filmarii nu e rau chiar deloc. Ce ziceti? Macar pentru camera s-o merita sa dai banii pe asa ceva? :D

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I9SbXIfiUGc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 16.03.2011
Nu merita,gpu generatie veche,cpu single core,din ce am vazut pe net are prob cu restartarile.
Review www.gadget.ro/zte-grand-x-in-review/

#15
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
L-am luat şi eu ieri. Flăcăul ăla cu reviewul cred că are el restart la cap.
Mult mai echilibrat e reviewul celor de la Lab501.
Telefonul e mai mult decât OK la banii lui şi la ce poate.
Pentru alţi posesori: mă nedumereşte faptul că nu dau de aplicaţia Radio. Voi aţi găsit-o?

#16
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007

View Postursamajor, on 16 februarie 2013 - 13:51, said:

L-am luat şi eu ieri. Flăcăul ăla cu reviewul cred că are el restart la cap.

Te rog sa revii cu pareri despre acest telefon, sunt curios ce impresie iti va lasa dupa o vreme.

#17
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
OK. O să-i fac un mic review, după ceva vreme. În orice caz, părerile concordă cu cele ale celor de la Lab501, al căror review este la adresa dată de mine în postarea anterioară.
Cu alte cuvinte, mi se pare un best buy pentru preţul pe care-l are, respectiv 999 lei la liber (eu l-am luat cu 480 de lei la abonament Cosmote M+), dar poate fi găsit si cu 850 de lei, online.

#18
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007

View Postursamajor, on 17 februarie 2013 - 11:08, said:

OK. O să-i fac un mic review, după ceva vreme. În orice caz, părerile concordă cu cele ale celor de la Lab501, al căror review este la adresa dată de mine în postarea anterioară.
Cu alte cuvinte, mi se pare un best buy pentru preţul pe care-l are, respectiv 999 lei la liber (eu l-am luat cu 480 de lei la abonament Cosmote M+), dar poate fi găsit si cu 850 de lei, online.

Ma intereseaza, in primul rand, stabilitatea sistemului in timpul diferitelor sarcini la care e supus, indiferent ca sunt simple sau complexe, respectiv compatibilitatea cu diversele aplicatii (nu neaparat jocuri) care exista in Google Play.

Bafta!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate