Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

ZTE Grand X IN

- - - - -
  • Please log in to reply
170 replies to this topic

#73
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
am instalat subway surfers din blackmarket o varianta mai veche si merge perfect

#74
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005
90 la suta din aplicatii merg fara probleme pe el .

#75
chico

chico

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.06.2006

View Postcaterincaro, on 12 martie 2013 - 10:45, said:

salut am si eu un zte grand x in sunt fff multumit de el , in afara de doua probleme:
1 cand am un apel nepreluat si incerc sa il vizualizez am problema ca nu se deblocheaza ecranul, dar daca il las blocat la primul apel primit se deblocheaza
2 cand este in standby se intampla sa il gasesc oprit si trebuie sa il redeschi


mai are careva caeste probleme?



va multumesc

Probleme pe care le am si eu cu aceasta mizerie de telefon : unele aplicatii nu sunt compatibile, uneori ecranul se blocheaza, iar alte ori il gasesc inchis, chiar daca il tin pe birou cu bateria 100%. L-am dus in service pentru problemele astea si dupa 2 saptamani mi-a venit inapoi la fel, cei de la germanos sustinand ca la testare softul a iesit okay. Am de gand sa il mai duc odata si inca odata pana imi vor da banii inapoi.

#76
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007
Cei care aveti acest telefon puteti face aici pe pagina liste cu aplicatiile care NU functioneaza, poate ii vom ajuta pe cei care doresc sa-si cumpere acest telefon dar nu stiu daca aplicatiile dorite vor functiona sau nu. Scrieti numele aplicatiei si versiunea (daca se poate afla).

#77
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012

View Postioonell, on 08 aprilie 2013 - 20:02, said:

am instalat subway surfers din blackmarket o varianta mai veche si merge perfect
Da-mi si mie te rog un link cu versiunea de subway surfers care iti merge tie. Mersi mult.

#78
zuzulic

zuzulic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 03.09.2010
Am si eu un Huaweii zte grand x..dar imi cam face probleme softul(isi da restart, merge greu...).De unde pot lua un soft pentru el? Am incercat sa caut pe sammobile, dar nu am gasit nimic, nici pe xda...aveti vre-o idee cum as putea sa-l resoftez? Multumesc :D

#79
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
Daca e in garantie, de ce nu te duci la service? Parerea mea e ca este cea mai buna varianta.

#80
gezahofi

gezahofi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 05.08.2011
Aplicatiile care nu functioneaza banuiesc ca nu merg din cauza arhitecturii procesorului, nu sunt sigur, dar daca aveti zte-ul de la orange sau cosmote (germanos), atunci il aveti cu un procesor intel (de unde vin IN din denumire) Atom, cel folosit si in netbook-uri. Cele comandat dein China cu dual sim si procesor mediatek dual core nu au (nu am intalnit ) niciun fel de problema. Daca intereseaza pe cineva am un rom custom cu android 4,1 dar merge NUMAI pe procesorul mediatek (nu contine lb.romana) . Am folosit telefonul trei luni cu rom ul original si de 2 saptamani cu romul modat, nu s-a blocat niciodata si toate aplicatiile au mers. Insa la mine nu tine bateria decat 1 zi si jumatate (din cauza dual simului si a sincronizarii mereu active).
daca ati adus vorba de germanos.... am luat hotararea sa mi comand un telefon din china in momentul cand germanos a fost incapabil sa mi rezolve o problema la un samsung ace duos 6802. In sase saptamani a fost de 3 ori la service la Bucu insa tot la fel de prost mergea. Intr-adevar ecranul era mai luminos, mai viu, insa in rest  la toate capitolelel zte bate samsungul.
Peace

#81
ciuc12

ciuc12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.01.2011
salutare, sunt si eu proaspat posesor de ZTE imi poate spune si mie la ce frecventa tineti procesoru? e bine sa il las la 600?

#82
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Eu zic sa-l lasi asa cum lucreaza el, adica frecventa dinamica, in functie de aplicatia care ruleaza. Eu personal am incercat programele din astea care zic ca te ajuta la baterie pt ca subclock-eaza procesorul, poate chiar asta face dar apar niste laguri de iti vine sa dai cu el de pamant. Inca odata, lasa frecventele default si nu mai pune aplicatii din astea care fac mai mult rau decat bine, am invatat asta de la calculator, sunt o gramada de programele care zic ca fac bine calculatorului si te trezesti ca trebuie sa reinstalezi sistemul de operare ca ti-l rup in doua. Mai stie cineva ceva de vreun custom rom pt grand x in?

#83
ciuc12

ciuc12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.01.2011
Nu am instalat nici un program, am vazut cand am intrat la baterie dupa ce ii dai menu apare battery tweaks si acolo este processor frequency si am vazut ca e setat la 600 mhz asta inseamna default? Si stii ce inseamna governor?

#84
ciuc12

ciuc12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.01.2011
Intre htc evo 3d si zte grand x in pe care alegeti?

#85
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Am un prieten care a avut un  Evo 3d si m-am jucat si eu cu el. Se misca ok si se si vede binisor dar nu prea imi place designul, e destul de mare si cam nefinisat asa. Ca performante cred ca e to pe aici ca si ZTE-ul numai ca ast5a e mai ieftin.

#86
alxund3r

alxund3r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.04.2013
a mers super o luna zte grand x in-u meu..acum il gasesc inchis :) o mare porcarie.mai pateste cineva lucru asta??

#87
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Dacă-l umpleţi de toate kkturile, nu vă miraţi că nu mai merge cum trebuie. Dă-i un hard reset şi vezi după...

#88
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Salut,
A incercat cineva versiunea asta de rom? http://www.speedysha...-IN-NeXt-v3.zip asta e link-ul de download.
Eu am incercat sa-l instalez si-mi da o eroare de genul: Eror 7

#89
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005
Trebuie instalat recovery asta pentru el ca sa mearga , si inainte sa instalezi romul sa dai wipe . Citeste aici http://forum.xda-dev...d.php?t=2077174

#90
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011

View Postzuzulic, on 15 aprilie 2013 - 19:28, said:

Am si eu un Huaweii zte grand x

ce ai si tu ma..?

Bine ca nu ai si un Iphone Nokia 4S

Edited by Arkouda, 27 April 2013 - 08:59.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate