Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

ZTE Grand X IN

- - - - -
  • Please log in to reply
170 replies to this topic

#163
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Postbogdanbn06, on 17 iunie 2014 - 12:49, said:

cum naiba ... daca sunt de pe un nokia5000 amarat arata in asteptare , nu are nicio treaba telefonu celuilalt...doar pe ZTE face figura asta

Apel în așteptare, dacă activezi, îți bipuie în timp ce vorbești cu cineva și te anunță discret că te sună atunci cineva. Celui sunat nu i se returnează semnal de ocupat, iar tu poți comuta între cele două apeluri.

Edited by ursamajor, 03 July 2014 - 20:25.


#164
the_wolfenstein

the_wolfenstein

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.06.2011
Este a doua oara cand se strica microfonul,la nici 6 luni dupa service (aceiasi problema).Posted Image

#165
wolf_wolf

wolf_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.01.2012
L-am luat din service,la o saptamana de la predare, problemele semnalate de mine si anume microfon defect, autorotire defecta, rezolvate. Bonus ,difuzor schimbat.Sa vad cat rezista, Prima problema a fost la fix un an de la achizitionare. O(∩_∩)O

#166
adriell

adriell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 24.06.2009
Mai are cineva fisiere pentru root? Linkurile de pe xda sunt moarte iar lgtool ala nu reusesc sa il configurez :(

#167
Johnnyslt

Johnnyslt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 14.02.2014

View Postadriell, on 18 iulie 2014 - 17:08, said:

Mai are cineva fisiere pentru root? Linkurile de pe xda sunt moarte iar lgtool ala nu reusesc sa il configurez :(
Le găsești pe aici : http://forum.kelzsoc...4d46b9399ed656d

dar trebuie sa îți faci cont.

#168
Serjiniooo93

Serjiniooo93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 07.01.2014
Salut. Din pacate mi-am spart telefonul si numai merge nici touch-ul. Stiti unde as putea sa gasesc un service in bucuresti? Sau de unde as putea sa cumpar piese din afara?

#169
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
Ca sa resuscitez un pic topicul asta, pun si eu o intrebare. De cateva zile, orice aplicatie incerc sa deschid, se opreste instantaneu. Am reinstalat aplicatiile, am dat si reset factory la telefon, dar degeaba. S-a mai confruntat cineva cu problema asta si daca da, ce rezolvare ati gasit?

#170
bogdanbn06

bogdanbn06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 03.05.2012
Salut detin un zte grand x in si de o zi am o problema unde sper ca ma puteti lamuri voi.cand il bag la incarcat si telefonul e oprit incarca, daca telefonul e aprins chiar daca ma joc pe el, chiar daca il las asa imi ramane la cat % baterie avea cand l-am bagat la incarcat. Mentionez ca se aprinde ledul si imi arata si in dreapta sus trasnetul acela ca el ar incarca....inainte ma jucam orice joc, stateam pe youtube si il tineam la incarcat si incarca ...
Quote

#171
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 10.06.2014
Salutare baieti! Am primit si eu astazi de la cineva un ZTE GRAND X IN. Mi la dat asa ca prieteni.
Problema este ca nu ii merge wifi, adica nu detecteaza reteaua desi si ma aflu la 1 metru de ea.
M-am gandit ca este de la android ptr ca avea foarte multe aplicatii instalate si desi i i-am dat full reset, telefonul se comporta ca si inainte.
Am cautat firmware official insa nu l-am gasit si poate ma ajutati voi. Intr-un final am download driverul usb de pe net, l-am instalat, am dat restart la calculator si apoi am conectat telefonul cu ajutorul cabului USB.
Calculatorul nu il vede deloc. Am bagat si in mufele din spate dar tot asa se intampla. Incarca bateria dar nu il vede ca pe un telefon.
Am incercat si cu aplicatia ZTESetup_374 downloadata de pe site-ul oficial insa nici aceasta nu vede telefonul.
Ce este de facut?
Am citit pe un forum ca daca as avea firmware official pe card, as putea sa-l reinstalez de la zero. Poate ca asa o fi insa de unde sa-l iau?
Va rog sa ma ajutati. Multumesc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate