Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

ZTE Grand X IN

- - - - -
  • Please log in to reply
170 replies to this topic

#55
Razvan91

Razvan91

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 19.09.2008
Cum pot sa imi pun sa imi arate la baterie cat la suta mai am ? La samsung si lg se poate face de la setari da nu le gasesc . Stie careva cum pot sa pun ?

#56
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
Setari Sistem - Acumulator, si vezi in procente starea bateriei...

#57
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010

View Postkta89, on 14 martie 2013 - 20:33, said:

ursamajor imi poti zice si mie daca tu ai intampinat probleme cu vreo aplicatie sau joc. Mie nu imi merg jocurile : subway surfers si nici candy crush saga..astept un raspuns din partea ta...

nici mie nu imi merg

#58
kta89

kta89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.03.2013
ce prog de backup folositi? am incercat si eu cu carbon si nu imi merge:|...nu se conecteaza...

#59
Razvan91

Razvan91

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 19.09.2008
Salut , cum pot sa imi pun lanterna (blit-u) sa imi stea aprins . Nu pot numa sa il fac sa licare intruna sau sta aprins cateva secunde si se inchide :( . Ii vreo setare care sa il pun sa stea aprins  ?

#60
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
si la mine face la fel blitzu.am incercat mai multe programe flashlight


#61
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
Si eu am aceeasi problema. Se pare ca ar fi o problema de soft...

#62
Razvan91

Razvan91

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 19.09.2008
Pana la urma parerea mea , mai bine astepti mai mult sa strangi banii pentru telefon si iti iei unu calumea decat no name ...

#63
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
ZTE nu e chiar noname decât pe la noi. Ei şi Huawei sunt mai cunoscuţi p-afară. Intră uşor-uşor şi la noi. N-am problemele voastre şi sunt mai mult decât mulţumit de telefon. Iar faptul că la liber se vinde acum cu 899 de lei, îl face, IMHO, un best buy.
Să aşteptăm un update de firmware, care poate vă va rezolva problemele şi va aduce funcţionalităţile care nu sunt prezente.

Edited by ursamajor, 26 March 2013 - 10:47.


#64
Razvan91

Razvan91

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 19.09.2008
In mare ii ok dar daca ar face mai multe accesorii ar fi si mai fain ..

#65
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005
Un custom rom bun pentru el stie cineva in afara de Next v2 ?

#66
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostRazvan91, on 26 martie 2013 - 14:10, said:

In mare ii ok dar daca ar face mai multe accesorii ar fi si mai fain ..
Nu ești tu ăla care avea un telefon de marcă, Nokia Lumia 610 care face ce făcea feature phone-ul meu acum 4 ani? Shit happens

Edited by tzotzolyno, 29 March 2013 - 00:44.


#67
Razvan91

Razvan91

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 19.09.2008

View Posttzotzolyno, on 29 martie 2013 - 00:44, said:

Nu ești tu ăla care avea un telefon de marcă, Nokia Lumia 610 care face ce făcea feature phone-ul meu acum 4 ani? Shit happens

Contul Razvan91 ii a lui fratemiu ... si mai are Nokia Lumia 610 , eu am zte grand x in si fac posturi de pe contul  lui pentru ca eu nu am cont pe forum ..

Edited by Razvan91, 29 March 2013 - 07:17.


#68
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Salut,
Si eu am probleme cu foarte multe aplicatii de pe market, intra in aplicatie iar apoi iese. Mi se pare detul de frustrant. Am un Samsung Galaxy S mai vechi care se misca incet fata de asta dar ruleaza absolut orice aplicatie. A gasit cineva o rezolvare? M-as duce la service cu el dar nu stiu daca mi-l pot schimba pe motiv ca nu merg anumite aplicatii din market.

#69
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
nu are ce sa-ti faca la service si al meu face la fel.se pare ca-i o problema generala,probabil din soft.a instalat cineva custom rom pe el?

#70
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Da, am fost la cei de la Germanos si mi-au zis ca ei il trimit in service la Bucuresti daca vreau, mai mult de atat nu au cum sa ma ajute. In fine, am renuntat la idee, oricum nu stau sa ma joc. Acum am instalat pe el rom-ul Next v2 dar merge exact la fel ca si cu celalalt. Intrebarea e daca mai stie cineva alta versiune de rom pt grand x in ? A reusit cineva sa puna pe el un ... nightly 4.2.2 spre exemplu? Cei de la ZTE ce spun? Mai scot update-uri pt acest telefon?

Edited by katabxp, 07 April 2013 - 09:37.


#71
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005
Nu e de la rom , si eu tot next v2 il am instalat si merge super . Problema cu aplicatiile este din cauza arhitecturii procesorului care este x86 iar restul procesoarelor folosite in telefoane sant pe arhitectura  ARM . Aplicatiile trebuiesc facute si cu instructiuni X86 ca sa mearga pe grand x in .

Edited by spavian, 08 April 2013 - 06:48.


#72
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
M-am gandit eu ca de la asta e dar parca nu voiam sa cred. Acum asteptam sa se faca aplicatii pt ele. Oare un windows 8 mobille nu ar merge instalat pe ele? Teoretic trebuie sa se poata, se mai pune problema si daca se incumeta cineva sa faca.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate