Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Campionatul s-a amânat!

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
artistulpustiul

artistulpustiul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 05.04.2010
Dumitru Dragomir a declarat într-o conferință de presă că LPF alături de FRF au decis amânarea campionatului din cauza vremii nefavorabile
"Am vorbit personal de două ori cu Mircea Sandu, Federația a făcut un comitet de urgență și sunt în măsură să spun că acest campionat s-a amânat pentru o dată pe care încă nu o știm. Și eu, și Federația căutăm o dată pe care nu o găsim, decât dacă începem în februarie în condiții mai proaste decât acum, ori o ducem în vară, ceea ce nu se vrea.
Dacă vremea nu este bună, atunci federația trebuie să aprobe să se temrine mai în vară. Totul se învârte în jurul echipei națională", a declarat Dumitru Dragomir.
Președintele LPF susține că nu doar temperaturile scăzute au dus la această decizie, dar și cererile din partea cluburilor.
Eu nu vreau să influențez cluburile, ceea ce vor ei asta pun în practică. Au și ei străini care vor să plece de sărbători acasă. Am avut 12 cereri de amânare a campionatului.
Cu ocazia sfârșitului de an, Dumitru Dragomir a tras și o concluzie referitoare la lucrurile petrecute în ultima perioadă:
"Fotbalul a salvat societatea. Avem două echipe în primăvara europeană, echipa națională este formată 70% de jucători din campionatul intern, am făcut trei stadioane, ținem pe linia de plutire Liga I, au fost meciuri frumoase în acest campionat, în concluzie un an bun pentru fotbalul românesc. Felicit Steaua și CFR-ul pentru performanța incredibilă și felicit celelalte cluburi care nu au capotat în condițiile de impozitare ale acestei țări.
Mi-a plăcut Chiricheș, Chipciu și Rusescu, iar la conducerea Federației îl văd pe Gică Popescu, după care Hagi iar apoi Chivu. Toți sunt oameni care au făcut cinste fotbalului românesc".

#2
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010
Eu la conducera FRF vreau un fotbalist din generatia de aur, daca unul care A REUSIT intr-o afacere si vorbeste corect, limbile romana si engleza.

#3
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,826
  • Înscris: 03.02.2007
E vreo unul?

#4
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
adica Mitica nu e baiat de aur ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate