Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Tutorial cu poze pentru rootarea lui Vonino Spirit S.

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#19
halfbebi

halfbebi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 19.03.2008
Salutare, tableta Vonino Speed Star se root-eaza la fel? asa cum ai explicat la inceputul topic-ului
Multumesc anticipat, stima.
A incercat cineva?
Pot strica ceva in urma unui esec de root-are?

Edited by halfbebi, 18 March 2013 - 09:25.


#20
meercha

meercha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 06.04.2008
iti multumesc Julia!!! Posted Image

View Posthalfbebi, on 18 martie 2013 - 09:21, said:

Salutare, tableta Vonino Speed Star se root-eaza la fel? asa cum ai explicat la inceputul topic-ului
Multumesc anticipat, stima.
A incercat cineva?
Pot strica ceva in urma unui esec de root-are?
Nu strici nimic, daca urmezi instructiunile Juliei. Eu tocmai am facut-o, pe un SpeedStar S Pro.

cum ramane cu USB debugging dupa root-are. Ramane enabled, sau..?

Edited by meercha, 23 March 2013 - 01:45.


#21
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008

View Postmeercha, on 23 martie 2013 - 01:45, said:

iti multumesc Julia!!! Posted Image


Nu strici nimic, daca urmezi instructiunile Juliei. Eu tocmai am facut-o, pe un SpeedStar S Pro.

cum ramane cu USB debugging dupa root-are. Ramane enabled, sau..?
ii multumesti numai Juliei? dar eu care te-am trimis aici?  Posted Image Posted Image ai reusit rootarea?

#22
meercha

meercha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 06.04.2008

View Postnick5roo, on 23 martie 2013 - 12:07, said:

ii multumesti numai Juliei? dar eu care te-am trimis aici?  Posted Image Posted Image ai reusit rootarea?

tie ti-am multumit in clt topic :P, dar o mai fac si aici :) . am reusit si root-area si hibernarea aplicatiilor, deci multumesc inca o data :)

#23
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
Ok, cu plăcere...şi...am glumit!!!

#24
meercha

meercha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 06.04.2008
:)

#25
halfbebi

halfbebi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 19.03.2008

View Postmeercha, on 23 martie 2013 - 01:45, said:

iti multumesc Julia!!! Posted Image


Nu strici nimic, daca urmezi instructiunile Juliei. Eu tocmai am facut-o, pe un SpeedStar S Pro.

cum ramane cu USB debugging dupa root-are. Ramane enabled, sau..?

Multumesc frumos.
Stima

#26
stefanmar30

stefanmar30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.03.2013
am root-at tableta cu succes, dar am o intrebare; daca patesc cumva ceva la tableta si trebuie sa o trimit la service, cum scot root-ul?

#27
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008

View Poststefanmar30, on 30 martie 2013 - 13:32, said:

am root-at tableta cu succes, dar am o intrebare; daca patesc cumva ceva la tableta si trebuie sa o trimit la service, cum scot root-ul?
se face unroot la fel ca la root doar ca descarci rom original de la vonino.ro (suport/ seria aparat si download) si bagi rom original si gata, nu pierzi garantie.

#28
stefanmar

stefanmar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.03.2007

View Postnick5roo, on 30 martie 2013 - 13:35, said:


se face unroot la fel ca la root doar ca descarci rom original de la vonino.ro (suport/ seria aparat si download) si bagi rom original si gata, nu pierzi garantie.

Am inteles, acu sa vad de ce nu-mi recunosc ei pe site seria tabletei

#29
JULIAJR8

JULIAJR8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 01.12.2012

View Poststefanmar, on 30 martie 2013 - 18:59, said:

Am inteles, acu sa vad de ce nu-mi recunosc ei pe site seria tabletei

Vezi ca am luat eu legaturile directe: http://forum.softped...4#entry12488259

#30
sandana70

sandana70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.05.2011
Draga  JULIA,iti multumesc pt. toate sfaturile utile de pe acest forum.Ti-am urmat intocmai sugestiile tale si am reusit sa root-ez tableta.Fara probleme.Si mai mult de atat,cand am vazut cat de entuziasmata esti ,fiindca ai reusit sa flash-uiesti device-ul,cu toate rezervele pe care le-am avut in legatura cu acest lucru,mi-am zis ca:Daca Julia spune ca merita,trebuie sa am incredere.Si asta a fost.M-am hotarat brusc si in15 -20 de minute am reusit sa flash-uiesc dragutza mea tabletzica. In legatura cu aplicatiile de pe google play compatibile ,intradevar s-au remediat,insa unele care functionau inainte,acum nu le mai pot instala.sunt incompatibile din google play.Noroc ca le-am salvat pe laptop.O aplicatie foarte utila care nu este acum compatibila :MobileCare.Eu o folosesc si pe win.7-advanced sistem care ultimate.
Un lucru ma deranjeaza,si anume :"Din pacate, BooksProvider s-a oprit" ------si inainte si dupa flashu-ire imi apare.Tie nu ?
de aici: mobilecare:   http://www.4shared.com/android/anbGUn6N/comiobitmobilecare_20100.html

#31
JULIAJR8

JULIAJR8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 01.12.2012
Ma bucur tare ca ai reusit Posted Image.
Rootarea nu rezolva chiar incompatibilitatea cu Google Play-ul.
Dar se rezolva prin flash. Practic o sa-ti mai adauge inca un dispozitiv (SGH, Samsung Galaxy parca!) in lista de la Google play cu care ai acces la aplicatiile toate.

Edited by JULIAJR8, 31 March 2013 - 15:32.


#32
danib2013

danib2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.04.2013
Salutare tuturor!
Mi-am cumparat si eu recent tableta Vonino Primus 94HD si am incercat sa o rootez asa cum a explicat JULIAJR8, pas cu pas ... dar nu a mers.
Am instalat ADB Driver.zip (s-a instalat), iar apoi am dat sa instalez TPSparkyRoot-4.1.1Root.rar (“STEP1-32-BIT-ONLY-ADBdriver.exe”) si nu a mers. Am ajuns aici (foto), am apasat orice tasta si imi spunea acelasi mesaj ('adb' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file) iar dupa a treia apasare mi-a aparut mesajul cum ca tableta ar trebui sa fie rootata. Nu mi s-a restartat tableta NICIODATA. Dupa verificare cu programul Root Checker tableta nu era rootata. De vreo saptamana tot incerc sa rootez tableta si NICIO SANSA ... Posted Image)) Poate cineva sa ma ajute cu vreun sfat. MULTUMESC anticipat!

Edited by danib2013, 07 April 2013 - 00:00.


#33
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008

View Postdanib2013, on 06 aprilie 2013 - 23:54, said:

Salutare tuturor!
Mi-am cumparat si eu recent tableta Vonino Primus 94HD si am incercat sa o rootez asa cum a explicat JULIAJR8, pas cu pas ... dar nu a mers.
Am instalat ADB Driver.zip (s-a instalat), iar apoi am dat sa instalez TPSparkyRoot-4.1.1Root.rar (“STEP1-32-BIT-ONLY-ADBdriver.exe”) si nu a mers. Am ajuns aici (foto), am apasat orice tasta si imi spunea acelasi mesaj ('adb' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file) iar dupa a treia apasare mi-a aparut mesajul cum ca tableta ar trebui sa fie rootata. Nu mi s-a restartat tableta NICIODATA. Dupa verificare cu programul Root Checker tableta nu era rootata. De vreo saptamana tot incerc sa rootez tableta si NICIO SANSA ... Posted Image)) Poate cineva sa ma ajute cu vreun sfat. MULTUMESC anticipat!
Atentie, citeste bine toate reviewrile. In primul rând ce sistem de operare folosesti. Pe win 8 nu merge. Daca ai win 7/64 cauta drivere adb/64 daca ai pe 32 foloseste drivere pe 32 biti. Încă ceva: la lansarea programului click dreapta run as a administrator. Pe tableta la opțiuni dezvoltator să ai bifat usb debugging mode. Succes, trebuie să meargă, si eu m- am chinuit la inceput până să îmi dau seama că era din cauza windowsului .

#34
danib2013

danib2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.04.2013
Am Windows XP Professional (32 bit) instalat si am bifat "usb debugging mode". Am incercat toate variantele si nu se rooteaza tableta ... !!!

#35
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008

View Postdanib2013, on 07 aprilie 2013 - 11:33, said:

Am Windows XP Professional (32 bit) instalat si am bifat "usb debugging mode". Am incercat toate variantele si nu se rooteaza tableta ... !!!
Încâ mai folosesti fosila aia de xp? Ori ai probleme cu windowsul, ori fișierul descărcat e corupt. Dacă folosesti si un antivirus cu firewall îţi face probleme. Sti ce am  facut eu? Am reinstalat windows 7 si a mers super.

#36
danib2013

danib2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.04.2013
Multumesc tare mult nick5roo pentru sfaturi! Am sa merg la un prieten care are Windows 7 instalat pe laptop si cred (sper) ca va merge! Cred ca este o problema de windows cum spuneai si tu, poate si din cauza antivirusului. O sa incerc cu windows 7! Toate cele bune!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate