Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Parcul Carol bantuit? Sunet ciudat.

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Tu vorbesti serios?
P.S. Si inca ceva,chiar te astepti sa nu faca nimeni misto de tine/de poveste? Posted Image

Edited by eStev, 08 December 2012 - 00:32.


#20
PopescuSilviu

PopescuSilviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 29.09.2012

View PosteStev, on 08 decembrie 2012 - 00:31, said:

Tu vorbesti serios?
P.S. Si inca ceva,chiar te astepti sa nu faca nimeni misto de tine/de poveste? Posted Image

da vb serios, cine vrea sa faca misto sa faca, snt putini pe acest forum care cred in fantome, eu cred, si vreau sa le descopar, asa ca incerc putin cate putin...
dar poza aceasta facuta aseara, m-a facut sa cercetez din ce in ce mai mult parcul carol.
Mai pun inca odata poza
[ http://s8.postimage.org/7d03f5eck/IMG_1178.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by PopescuSilviu, 08 December 2012 - 10:01.


#21
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.01.2007
Si nu inteleg de ce faceti misto de bietul om din moment ce el spune ceea ce a inregistrat. Da, este intr-adevar ceva, dar ca sa fii 100% sigur ca nu este vorba de erori de inregistrare ale aparatului, sau de sunete masinilor, sau ale altor oameni care se aflau prin zona, este bine totusi sa incerci sa cauti sa faci o inregistrare cu aparatura profesionala, iar apoi intr-un studio, sa incerci sa separi sunetul de fond, de ceea ce doresti tu sa scoti in evidenta.

O zi buna, si Sarbatori Fericite!

#22
PopescuSilviu

PopescuSilviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 29.09.2012

View Postultimo, on 24 decembrie 2012 - 20:30, said:

Si nu inteleg de ce faceti misto de bietul om din moment ce el spune ceea ce a inregistrat. Da, este intr-adevar ceva, dar ca sa fii 100% sigur ca nu este vorba de erori de inregistrare ale aparatului, sau de sunete masinilor, sau ale altor oameni care se aflau prin zona, este bine totusi sa incerci sa cauti sa faci o inregistrare cu aparatura profesionala, iar apoi intr-un studio, sa incerci sa separi sunetul de fond, de ceea ce doresti tu sa scoti in evidenta.

O zi buna, si Sarbatori Fericite!

erori de inregistrare ale aparatului nu sunt, te asigur 100%... (vb de poza aceea si de inregistrare)
dar nu am bani pt inregistrari cu aparatura profesionala...
oameni pe o vreme de toamna rece in parcul carol rar vezi...
nu putea un om sa scoata un asa sunet...
masinile erau departe de noi... dar am luat in concluzie ca ar fi fost un claxon de la vreo masina... dar nu se poate sa fii fost din mai multe motive, dar va zic un motiv principal: NU SE AUZEA SI NICI NU SE AUDE VREO MASINA SAU CLAXONUL UNEI MASINI IN ACEL LOC. STRADA E DESTUL DE DEPARTE


sincer eu m-am speriat prima oara cand am vazut poza (s-a speriat si prietenul meu), apoi am mai facut fotografii dar nu am mai vazut nimic interesant.

sarbatori fericite si imi place ca mai snt oameni ca tine

o sa incerc sa mai editez sunetul sa vad ce iese pana la urma...
daca iese ceva interesant voi posta aici

Am citit pe un site ca in parcul carol se vorbeste despre un castel (parca e observator astronomic sau ceva de genu) ca ar fi bantuit...
Voi face niste poze pe acolo sa vad ce si cum...


"Se vorbeşte despre fantome, surghiunuiţi şi crime, iar numele de “Castelul lui Vlad Ţepeş” aduce un plus de dramatism." sursa http://www.cenusadet...l-din-bucuresti

Edited by PopescuSilviu, 25 December 2012 - 00:48.


#23
PopescuSilviu

PopescuSilviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 29.09.2012

View Postultimo, on 24 decembrie 2012 - 20:30, said:

... iar apoi intr-un studio, sa incerci sa separi sunetul de fond, de ceea ce doresti tu sa scoti in evidenta.

[ http://s15.postimg.org/qo3q62eyv/2013_04_03.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Gata Posted Image), seamana unpic cu niste extraterestrii... (sunetul)

Attached Files

  • Attached File  edit.WAV   4.29MB   12 downloads

Edited by PopescuSilviu, 03 April 2013 - 09:57.


#24
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014

View PostPopescuSilviu, on 21 noiembrie 2012 - 20:14, said:

Deci inregistram impreuna cu colegul  meu de scoala, un fimulet, si observ un sunet ciudat la inceputul inregistrarii vocale si se mai aude inca odata acelasi sunet, foarte incet intre secundele a 0:11-0:15.
M-am gandit sa fie vreun sunet de la claxonul unui autovehicul...(orcum strada era cam departe de noi si era si aglomerata, trebuia sa treaca o masina in viteza foarte mare ca sa se auda asa...), dar nu prea seamana plus mai are si "nuante" (adica sunetul urca de la incet la tare si de la tare la incet.

VN780101 WMA recomand sa se descarce fisier-ul de mai jos


1. Inregistrarea nu este editata.
2. Nu vreau sa faceti misto.


In Parcul Carol sunt toate domurile Observatorului Astronomic. Acolo au instrumentele de observatie: telescoape, lunete, spectrometre. Miscarea cupolei poate sa genereze acele sunete.
Cu siguranta de acolo provin sunetele.

#25
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Ba Silviu,de ce iti arde ! Ai auzit stilul ala nou de jazz ? ��

#26
CentOS_Operator

CentOS_Operator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 11.02.2015

View Postwide, on 21 noiembrie 2012 - 21:09, said:

alea numiti voi sunete ciudate? Posted Image

ce ziceti de astea?


da, pls no offtopic! suficient offtopic deja Posted Image

View PostPopescuSilviu, on 07 decembrie 2012 - 22:51, said:

Oare asta e o dovada? Sau o coincidenta?
Din aburii aceia, sa format o fata (ochi, gura)
Acum cateva ore am facut aceasta poza (nu luati in considerare data de pe imagine si ora ca sunt gresite), la locul unde s-a auzit acel sunet...
[ http://s8.postimage.org/rkdj7gbtt/IMG_1178.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
pfffffffff

Edited by CentOS_Operator, 12 February 2015 - 11:40.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate