Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Setare/reglare AC pentru confort ...

Este teapa All inclusiv? Turcia, ...

Adio Doi Cocosi

Touchpad nefunctional Acer Aspire...
 Homemade Fly Trap - Capcana pentr...

Balcon inchis cu sticla pe cornie...

Cumparare ATV second Hand

Au inebunit cu pretul la cirese&#...
 [CUM] Gaurire borcan sticla

Semnal tot mai slab / reziliere

Despre irigatoarele bucale !

Recomandare frigider fiabil pana ...
 Cursuri Cypress JavaScript

Cand apare filmul Don Giovanni?

Transmite cineva in Romania?

TĂTUȚU...se intoarce!
 

Cum vand in magazine gen Bricostore, Praktiker, Hornbach?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
mobproduction

mobproduction

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 08.11.2012
Cum vand in magazine gen Bricostore, Praktiker, Hornbach ca producator de balansoare, leagane?

#2
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,743
  • Înscris: 28.12.2008
De ce nu suni/întrebi la ei ?

#3
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Se face un contract, tu producator - ei cu desfacerea. Detaliile contractului, la partea cu plata, se vor hotara dupa o negociere.

Te duci direct si vorbesti cu cei din administrativ.

#4
mobproduction

mobproduction

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 08.11.2012
Am incercat, dar te trimit de colo, colo., fara sa-ti spuna nimic concret. Ma interesa cineva care a mai lucrat cu ei si are cateva informatii....

#5
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,463
  • Înscris: 24.05.2010

 mobproduction, on 09 noiembrie 2012 - 21:26, said:

Am incercat, dar te trimit de colo, colo., fara sa-ti spuna nimic concret. Ma interesa cineva care a mai lucrat cu ei si are cateva informatii....
Ai incercat cu spaga?
Ca la multinationale asa merge.......
Vrei sa intri in retea,prima oara decartezi.....apoi te bucuri daca prinzi termen de plata la 60-90 de zile sau in cel mai rau caz....primesti bani la vanzarea produselor livrate de tine.
Stiu ce vorbesc....vin dintr-o multinationala care a avut treaba si cu partea de retail ;)

Succes.

#6
mobproduction

mobproduction

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 08.11.2012

 feribalint, on 09 noiembrie 2012 - 21:52, said:


Ai incercat cu spaga?

Ca la multinationale asa merge.......
Vrei sa intri in retea,prima oara decartezi.....apoi te bucuri daca prinzi termen de plata la 60-90 de zile sau in cel mai rau caz....primesti bani la vanzarea produselor livrate de tine.
Stiu ce vorbesc....vin dintr-o multinationala care a avut treaba si cu partea de retail Posted Image

Succes.
IMi poti da mai multe informatii?
Adica la cine sa apelez ca prin telefoane nu rezolv nimic, parca nu prezint interes... Cam cat se da, sau cum imi pot da seama de o suma orientativa?

#7
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,463
  • Înscris: 24.05.2010
Incearca sa ajungi la dep.achizitii sau comercial.
In privinta spagii...si aia se negociaza...sunt mai multe taxe.

#8
mobproduction

mobproduction

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 08.11.2012
Ok, multumesc mult pentru raspunsuri...

Daca mai este cineva in situatia mea, sau daca, colaboreaza cineva cu astfel de hypermarketuri, dati-mi si mie mai multe informatii va rog...

#9
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,677
  • Înscris: 14.10.2004
Cred ca mai ieftin iesi cu un anunt pe SF sau alte forumuri cunoscute.

#10
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Auzisem un zvon de genul intrare in reteaua Carrefour costa 10.000 de euro. Evident sunt alte magazine, alte produse.

Daca esti patronul unei fabrici de mezeluri posibil sa merite.

Edited by Arkouda, 09 November 2012 - 22:49.


#11
Sammael

Sammael

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 13.09.2007

 mobproduction, on 09 noiembrie 2012 - 21:13, said:

Cum vand in magazine gen Bricostore, Praktiker, Hornbach ca producator de balansoare, leagane?
Cauti pe internet numarul de telefon al centralelor. Te uiti tot pe internet in brosurile lor si vezi in ce sortiment se incadreaza produsul tau -probabil gradina.
Suni la centrala lor si ceri datele de contact pentru achizitii gradina. Spui ca vrei sa inaintezi o oferta. Sa ceri adresa de email a 1-2 persoane. A achizitorului principal si a unui asistent(a).
Dupa aceea dai-i si trage. Munca de convingere. Pretul conteaza. Dar ca sa vinzi in astfel de magazine, trebuie sa fi firma cat de cat puternica. Pentru ca nu poti vinde in 1-2 magazine. Esti obligat sa detii stocuri pentru toate magazinele. Se face un contract extrem de migalos cu fel si fel de clauze si penalizari......etc.

Sediu Central - S.C. Bricostore Romania S.A.
Calea Giulesti, Nr.1-3, sector 6, Bucuresti
021 4 044 111
Celelate le gasesti si tu.

Daca nu esti firma si nu esti firma macar de nivel national nu te deranja.

Edited by Sammael, 10 November 2012 - 14:37.


#12
mobproduction

mobproduction

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 08.11.2012
Multumesc mult Sammael, eu nu detin o firma asa mare, adica am 5 muncitori, si ca productie as ajunge undeva la 600 balansoare/luna, la o eventuala comanda...

#13
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Angajeaza-ti om de vanzari care iti poate deschide usile in hypermarketuri si magazine de bricolaj.
Pe cineva sa il platesti la rezultat.
Da anunt pe ejobs/bestjobs ca angajezi key account representative in regim de colaborare.
Alegi pe cineva care lucreaza deja cu magazine de bricolaj si le vinde articole de gradina (exemplu) . Ii propui o colaborare in sensul sa iti deschida si tie usa si il platesti la rezultat.

Edited by mihai!, 10 November 2012 - 21:38.


#14
mobproduction

mobproduction

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 08.11.2012
mersi de pont, o sa incerc si metoda asta...

#15
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Si agreezi cu omul . x euro daca imi deschizi usa la Hornbach , y euro daca imi deschizi usa la Brico si z euro sa imi deschizi usa la Practiker.
Oricum , de la marile magazine sa fii pregatit sa iti primesti banii la muult timp dupa ce se vinde produsul (nu dupa ce il livrezi ) , sa ti se ceara bani sa te puna in pliant , sa ti se ceara bani pentru multe alte taxe , sa ti se ceara acordul ca o parte din balansoarele tale sa intre la promotie ( -40% sa spunem ) si nu prea poti refuza, ca zbori de acolo. Si tot asa.

Ideea este sa nu bazezi sa iti platesti angajatii si eventualele rate la banci din banii incasati de la astia. Sa ii consideri niste bani care daca vor veni va fi ok, dar sa nu intre in calcule ca venituri vitale.

Edited by mihai!, 10 November 2012 - 21:46.


#16
mobproduction

mobproduction

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 08.11.2012
Pai decat sa le umplu si la aia buzunarele, sa imi de-a si banii dupa 3 luni, mai bine gasesc alte modalitati de vanzare...

Apropo, ai niste ponturi si in domeniul desfacerii? Adica nu stiu cum sa le vand, am pus cateva anunturi online pe anumite site-uri, dar nimic concret de vreo 2 luni...

Vreo idee?

#17
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Un pic mai greu in perioada asta.
Daca vrei sa vinzi si cu amanuntul poti incepe prin a lua la rand TOATE pensiunile posibile . Le gasesti pe site-urile dedicate si le contactezi telefonic sau direct pe cele din judetul tau.Dupa parerea mea orice pensiune ar trebui sa aiba in curte un balansoar , un leagan .

Apoi , tot sa angajezi om dedicat este solutia.

Edited by mihai!, 10 November 2012 - 22:04.


#18
mobproduction

mobproduction

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 08.11.2012
Pai si ce ar putea face omul si nu as putea face eu?

Stiu ca suna stupid, dar sa am pe cineva care sa imi frece o masina toata tara si sa face aceeasi treaba pe care as putea-o face si eu nu ma incanta...

Ma gandeam sa prind ceva la export, un lot mai mare dar sunt la inceput si nu stiu la cine sa apelez si pe cine sa intreb. :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate