Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Panasonic AG-AC90

- - - - -
  • Please log in to reply
370 replies to this topic

#343
danutababei

danutababei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 04.06.2008
Cu 9000 lei gasesti pe OLX AG 160 cu garantie 1 an si 4 carduri de 32 si acumulator rezerva si geanta proof. Cum sa dai 8500 pe AG 90?

#344
UTU2005

UTU2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 02.08.2006
8500 AC90 ??? :)

NOUA ! http://www.f64.ro/pa...mos-avccam.html

(scuze dar nu m-am putut abtine, oricum omul poate sa puna cat vrea el, este marfa lui dar totusi.... sa fim cerebrali...)

#345
atlet1305

atlet1305

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 22.09.2006
Am vazut ca cineva de-aici si-a reparat singur problema butonului de power-si la mine se restarteaza din senin de cateva ori la inceput..As vrea si eu sa o repar singur daca as gasi un tutorial de demontare si acces la acest buton,sau macar cativa pasi sa nu raman cu piesePosted Image .
LE:Reparatia am inteles ca e cca 50-60 E insa daca e asa usor de reparat cum zice Obylica as vrea sa incerc si eu!ms!

Edited by atlet1305, 13 June 2015 - 18:55.


#346
atlet1305

atlet1305

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 22.09.2006
Gata...am reparat-o...300 de ron m-a costat..se inlocuieste montajul din spatele butonului Power..aceasta problema o au cam toate camerele din seria AG(130-160)etc...si se recomanda folosirea pentru REC si a butonului de sus si oprirea in timpul evenimentului  din butonul lateral de jos-Quick Launch(se tine apasat cca 2-3 sec pe el) pentru menajarea celui de baza!

Attached Files


Edited by atlet1305, 06 July 2015 - 10:46.


#347
Iosimir

Iosimir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 04.10.2006
Sunt interesat de achizitia unei camere pentru evenimente sub 2000 de euro.  

1. Cei care detineti ac 90-ul, l-ati mai tine 2, 3 ani ? (sau v-ati lua din nou aceeasi camera?)
2. Ori deja va ganditi sa treceti pe alta camera?

La ambele intrebari, va rog sa argumentati. Multumesc!

#348
liviu_321

liviu_321

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.10.2008
Buna ziua, As fi interesat sa achizitionez o camera panasonic ag ac 90, Sh,... ofer pret in functie de starea camerei, nr. de ore filmate, an achizitie...accesorii..etc.
Multumesc & va rog sa ma contactati la mail:[email protected].

#349
marius6006

marius6006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 09.02.2008
Nu o lua nu merita am fost in aceasi situatie ca si tine si datorita unui sfat bun pe care l am primit aici(i multumesc public lui Ohim) am sarit o treapta si am trcut la DSLR.Sunt Super mulumit de rezultate si regret doar ca nu am facut trecerea mai repede,e mai comod de filmat.cu camera.video dar calitatea imagini la DSLR e in alta liga aici iau in calcul toate dezavantajale fimari cu DSLR-ul peste care cu un pic de experienta treci lejer

#350
mcioboata

mcioboata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.03.2013

View Postatlet1305, on 13 iunie 2015 - 18:41, said:

Am vazut ca cineva de-aici si-a reparat singur problema butonului de power-si la mine se restarteaza din senin de cateva ori la inceput..As vrea si eu sa o repar singur daca as gasi un tutorial de demontare si acces la acest buton,sau macar cativa pasi sa nu raman cu piesePosted Image .
LE:Reparatia am inteles ca e cca 50-60 E insa daca e asa usor de reparat cum zice Obylica as vrea sa incerc si eu!ms!
Imi poti spune si mie mai detaliat cum ai reusit sa o repari? A inceput si a mea sa faca probleme!

#351
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
Am reparat şi eu AC130 meu, ai pe topicul respectiv toate informaţiile. Desfaci vreo 20 de şuruburi şi un cablu panglică şi gata.

#352
mirceacaragin

mirceacaragin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.10.2015
Am si eu aceeasi problema, unde pot vedea un tutorial?

#353
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
Pe youtube  aici [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/D8XI4VfJL5U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#354
mcioboata

mcioboata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.03.2013

View Postvgabi, on 03 octombrie 2015 - 21:11, said:

Pe youtube  aici [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/D8XI4VfJL5U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
de unde aveti butonul de rezerva?

#355
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
Citeşte postarea mea cu nr.#1072 de aici http://forum.softped.../page__st__1062
Ai acolo tot ce vrei să afli.

#356
mirceacaragin

mirceacaragin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.10.2015

View Postatlet1305, on 06 iulie 2015 - 10:24, said:

Gata...am reparat-o...300 de ron m-a costat..se inlocuieste montajul din spatele butonului Power..aceasta problema o au cam toate camerele din seria AG(130-160)etc...si se recomanda folosirea pentru REC si a butonului de sus si oprirea in timpul evenimentului  din butonul lateral de jos-Quick Launch(se tine apasat cca 2-3 sec pe el) pentru menajarea celui de baza!

Am urmarit clipul colegului, ce nu inteleg este faptul ca ce arati tu e o placuta, iar el in filmulet are tot ansamblul.
Imi poti spune si mie de unde ai comandat piesa?

#357
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
Camerele astea nu sînt nave spaţiale. Ai de demontat doar un pumn de şuruburi.
Eu am cumpărat tot gripul pt că era mai simplu de reparat acasă şi nu în service.
Din ce am găsit eu nu se vinde doar placa cu butonul ci tot gripul, butonul simplu e piesă OEM care se schimbă doar în service.
Placa verde ce o vezi în poză e demontată de pe grip că să se vadă concret piesa defectă.
Mai clar de atît nu pot să îţi explic...

#358
gigic

gigic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 21.02.2004
Salut,
merita luata la SH? La ce trebuie sa ma uit  in primul rand? Care ar fi un pret maxim? Sunt pe olx de la 5000 la 7300...

Edited by gigic, 12 October 2015 - 15:57.


#359
Petrache Nicolae

Petrache Nicolae

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.04.2007

View Posttonimatei, on 18 iunie 2014 - 17:43, said:

detin un ag ac 90 si sunt foarte multumit de rezultate. recomand cu incredere.

Salut. In ce program faci editarea?
Eu am numai probleme cu aceasta camera, motiv pentru care o sa iau alta camera. Indiferent de ce versiune de Pinnacle Studio folosesc (15-18) imi apar zone negre fara imagine si sunet de cateva minute, atat pe DVD cat si pe Blu-ray, inspecial daca dau export direct. Daca intai codez proiectul in HD de exemplu si apoi incarc filmul (care are intre 40-80 min) si ii pun meniul si il export din nou, in general merge ok (nu mai apar golurile negre). Am incercat absolut orice combinatie de setari, toate formatele permise de pinnacle si nu am rezolvat nimic.  
Calculatorul nu este de vina fiindca acelasi lucru se intampla pe 3 calculatoare diferite. Primul a fost un i7 cu 32 gb ram, nvidia geforce 580 3 gb ram si raid 2 tb, al doilea un i7 cu 8 gb ram, harduri de 1-2 tb (fara raid), placa video Ati iar al treilea, cel actual este un i7 la 4 ghz cu 16 gb ram, geforce 580 3gb, 2 ssd samsung 12b gb + harduri de 1-3 tb. Windowsuri am avut de la win7 la win 8 si win10, toate pe 64 biti.

Din punctul meu de vedere codecul de la panasonic nu este 100% compatibil cu Pinnacle fiindca am incercat saptamana aceasta o nunta de 3 ore filmata cu Sony nx3 si pe acelasi calculator totul a mers perfect, am facut si dvd si blu-ray fara nici o problema. Anterior am incercat si filmare de sony nx5e si la fel a fost si aceea, totul a fost perfect.

Cunosc parerea celor care lucreaza cu Premiere si as vrea sa intreb urmatorul lucru, poate ma lumineaza si pe mine...
Deci, am o nunta filmata cu Panasonic, fisiere .mts, cca 3-400 clipuri.
Le import in Pinnacle (merge repede) dupa care le trag pe timeline si le selectez pe toate dupa care dau click dreapta si dintr-o singura comanda aplic fade intre clipuri. Totul dureaza o secunda, pentru 3-400 clipuri, fade facut perfect atat pe imagine, cat si pe sunet.
Daca le import in Premiere (am incercat inclusiv ultima versiune existenta acum), le trag jos, pot adauga rapid fade la toate clipurile, dar, primesc eroarea "This transition will contain repeated frames" pentru ca Premiere nu e in stare sa scurteze automat clipurile astfel incat sa nu avem jumate de tranzitie sub forma de still iar cealalta ca miscare corecta. Mie mi se pare incredibil ca dupa cel putin 11 ani (am vazut threaduri din 2004 cu aceasta problema), adobe sa nu rezolve aceasta problema. Cate zile ziceti ca mi-ar lua sa scurtez manual fiecare clip astfel incat sa am parte de fadeuri corecte de imagine? Si pe deasupra, chiar daca rezolv cu imaginea, ce fac cu sunetul fiindca fade intre sunet nu exista in mod automat ca la pinnacle.

Deci, cei care lucreaza in premiere, pot sa ma lamureasca si pe mine? Exista vre-o scurtatura de care nu stiu eu? Multumesc

#360
adrianopolis25

adrianopolis25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 16.10.2009
In premier, după ce selectezi clipurile ai opțiunea de a le importa în zona de lucru folosind butonul „Automate sequence”€  iar in fereastra ce se deschide poți alege aplicarea tranzițiilor video și audio care sunt stabilite implicit.

Edited by adrianopolis25, 25 October 2015 - 12:09.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate