Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

E-Boda Supreme Dual Core X80

- - - - -
  • Please log in to reply
346 replies to this topic

#307
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,430
  • Înscris: 16.03.2011
evo tab hd are probleme mari cu incalzirea,ar fi speed duo si speed 2 duo.

#308
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013

 b_o_G_d_a_N, on 01 iulie 2013 - 14:22, said:

mi-as lua si eu o tableta dinasta, aveam buget pana in 400 ron, am gasit tableta asta la resigilate pe emag la 399.
aici pe forum vad ca va plangeti de tableta, dupa update mai sunt probleme cu ea ? ce sa aleg intre evotab hd ,allview speed city, Tableta Allview Alldro Speed DUO, Tableta Allview Alldro 2 Speed DUO, Vonino speedstar ? toate sunt in jur de 300-400 la resigilate

Glumesti. Pe celelalte subiecte ai intrat? Este vreun model de tableta care sa nu fie criticat?

#309
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepã, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Proaspat posesor de asemenea device, o am doar de o saptamana, deocamdata sunt foarte multumit de ea.  Are android cu JB, am reusit sa o leg fara dileme la modemul zt mf 110, a luat toate setarile automat nu a fost nevoie de root sau ppp widget.

#310
DragomirFlorin

DragomirFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 28.01.2013
Sunt posesor al acestei tablete si am intampinat cateva probleme careora nu le-am gasit rezolvare :
1. Nu imi recunoaste card-ul MicroSD
2. Mi-au disparut cateva sute de poze fara sa le sterg Posted Image
3. Probleme cu memoria, imi arata ca pe dispozitiv mai am 0 spatiu iar pe "E-Boda" 5 GB spatiu liber si asta ma incurca foarte mult ca nu pot descarca nimic Posted Image

Edited by DragomirFlorin, 12 August 2013 - 15:09.


#311
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013
I-ai facut root, sau re-soft? Se prea poate ca problema sa fie softwear. Daca nu ai umblat la ea in nici un fel si mai are garantie trimitele-o in service.

Edited by toderascuA, 12 August 2013 - 15:36.


#312
DragomirFlorin

DragomirFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 28.01.2013

 toderascuA, on 12 august 2013 - 15:36, said:

I-ai facut root, sau re-soft? Se prea poate ca problema sa fie softwear. Daca nu ai umblat la ea in nici un fel si mai are garantie trimitele-o in service.
Se pare ca problema cu spatiul s-a remediat in urma unui reset.
Nu inteleg de ce mi-au disparut pozele alea (inainte de reset) :)
Astept sa ajung acasa sa incerc alt card MicroSD ca am incercat decat unul si posibil sa fie card-ul de vina.
Tableta i-am cumparat-o prietenei mele acum o saptamana si a stat la ea pana acum, azi am zis sa o iau sa ma joc si eu putin cu ea si  am observat problemele mentionate mai sus.

#313
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013
Tine-o sub supraveghere, nu este normal sa-ti dispara informatia de pe card. Ma indoiesc ca problema a fost a cardului.

#314
DragomirFlorin

DragomirFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 28.01.2013
OAU, prima oara cand mi se intampla sa mi se inchida instant la 43% baterie :)
Ascultam muzica, downloadam ceva din market si OFF instant :))

#315
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013
Trmite-o in service, probabil trebuie sa-ti rescrie softul. Chestiile astea se rezolva, de obicei, cu o simpla resoftare.

#316
DragomirFlorin

DragomirFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 28.01.2013

 toderascuA, on 13 august 2013 - 12:59, said:

Trmite-o in service, probabil trebuie sa-ti rescrie softul. Chestiile astea se rezolva, de obicei, cu o simpla resoftare.
Am sa iti ascult sfatul si asa am sa fac. Multumesc

#317
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 DragomirFlorin, on 12 august 2013 - 17:08, said:

Tableta i-am cumparat-o prietenei mele acum o saptamana si a stat la ea pana acum, azi am zis sa o iau sa ma joc si eu putin cu ea si  am observat problemele mentionate mai sus.
Probabil ca a sters pozele din gresala... Niciun device nu sterge date de pe card asa, de capul lui, fara sa primeasca respectiva comanda.

#318
alexcrisx

alexcrisx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 10.04.2007
Dupa 8 luni tableta mea x80 (negru) a decedat.
Cam 6 luni a functionat fara probleme , apoi a inceput sa se descarce foarte repede indiferent de cat arata indicatorul bateriei. In max 30 min se inchidea.
I-am facut update la 4.1 sperand sa se rezolve dar... nimic, aceeasi problema.
A fost abandonata undeva pe un raft , in husa, asteptand ziua cand voi suna la service. Surpriza a venit astazi cand am gasit-o deschisa , cu bateria umflata.
Am sunat la service si mi-au spus ca e o problema cunoscuta , e de la producator si ca se va rezolva.
Maine astept fan courierul sa o duca la reparat.

Attached File  P1080675.JPG   156.29K   60 downloads
Attached File  P1080676.JPG   150.19K   58 downloads
Attached File  P1080677.JPG   135.28K   53 downloads

#319
argoteck

argoteck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 07.01.2004
sa desfacut asa de la baterie? wow!!!

#320
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si a mea mergea fix pe acelasi drum dar am descoperit-o inainte de a exploda, doar cracanand carcasa 2-3 mm si afectand (nu stiu in ce masira) ecranul.

#321
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si cand credeam ca le-am vazut pe toate in tarisoara asta minunata, am trait joi surpriza vietii. Luni (25 noiembrie) a venit curierul sa ridice tabletica cu acumulatorul in plin proces de crestere. Joi (28 noiembrie) primesc sms de la curier ca mi se va livra un colet de la Eboda. Am intrat in panica stiind ca in perioada asta cu cele 2 vineri negre curierii au de lucru de nu-si vad capul iar cumparaturile de vineri (22) vor ajunge abia saptamana viitoare si sun la curier, pe numarul din sms. Imi spun astia ca mi s-a intors tableta si ca mi-o vor livra dar mai spre seara ca sa mi-o aduca la serviciu, fara mai multe detalii. Cand a venit si am deschis pachetul, deja ma gandeam pe unde trebuie sa-i reclam daca au anulat garantia dar a venit socul: fusese reparata. Nu stiu ce si cum au facut dar nu credeamca este posibil sa o primeasca marti si sa o si expedieze miercuri in conditiile in care la prima tura in service a stat mai bine de o luna.

#322
szikixxa

szikixxa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.01.2011
salut

Am si eu o problema.

Am cumparat recent un x80 ( 449 mi sa parut ok la pret)   ,cand am vrut sa instalez pe ea jocuri de pe play la 99% dintr-e ele mia afisat ca nu este compatibil cu acest dispozitiv.

Ok am trimis mail la service ,dupa 3 zile raspuns sa fac upgrade la 4.1.1 de pe siteul lor.
Am facut de atunci nici nu mai are aplicatia google play( nici in app installer) ,nu este problema l-am descarcat din alta parte l-am instalat dar nu merge se deschide pt. o fractiune de secunda si atat.

Problema este ca pe 1 mobile nu am gasit cateva aplicatii care au fost pe play deci chiar daca o am nu ma ajuta.


Cineva a mai patit ?are cineva ceva idei? am mai reinstalat jb de atunci dar aceeasi treaba.

#323
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,312
  • Înscris: 11.11.2004
E X80 sau X80L? daca e X80 simplu, intra pe forumul eboda, ai acolo custom rom, cm10 etc. Daca e cu L in coada, nu instala soft de x80 simplu pentru ca o da peste cap.

#324
szikixxa

szikixxa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.01.2011

 sebyss, on 21 februarie 2014 - 09:01, said:

E X80 sau X80L? daca e X80 simplu, intra pe forumul eboda, ai acolo custom rom, cm10 etc. Daca e cu L in coada, nu instala soft de x80 simplu pentru ca o da peste cap.


Ok dar are 7 zile de la cumparare nu isi pierde garantia??

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate