Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 

Asus Transformer Pad TF300TG

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
doio77

doio77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.02.2007
La display are doar setare de luminozitate. Are pe ea android 4.1.1 JB. In unele jocuri ai setare de calibrare, dar degeaba. Au mai fost probleme la aceste tablete de felul asta cu calibrarea? Face in toate jocurile la fel pe landscape. Daca o intorc invers tot in landscape trage masina in stanga.

Edited by doio77, 25 November 2012 - 19:27.


#20
Kriss

Kriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 07.07.2005
E de la softuri nu de la tableta mai incearca si alte joculete si asigura-te:
https://play.google....re=category-nav

#21
doio77

doio77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.02.2007
Am incercat pe: GTR Hyundai, GT Free + HD, Race of champions, Speedway 2012, chiar si in seven stars 3D II cand dau sa se duca bila drept ea defapt se duce in dreapta.

#22
Kriss

Kriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 07.07.2005
ia incearca Tilt Labyrinth asta: https://play.google....GlsdGxpdGUiXQ..
Vad ca si aici se pling de joculete: http://www.transform...rientation.html

Edited by Kriss, 25 November 2012 - 19:58.


#23
doio77

doio77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.02.2007
L-am incercat, am calibrat tableta in joc si cand incepe jocul se duce in dreapta bila, fara sa ridic tableta de pe masa.

#24
Kriss

Kriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 07.07.2005
Nu exista un thread ceva al celor care o detin? Ma simt depasit de situatie si tind sa cred ca are intradevar probleme cu senzorii.

Edited by Kriss, 25 November 2012 - 21:30.


#25
doio77

doio77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.02.2007
O sa sun maine la service sa le zic si de problema cu backlightbleed si cu senzorii, sa vad ce zic. Va tin la curent.

#26
doio77

doio77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.02.2007
Am trimis-o la RHS ieri si azi m-au sunat sa-mi zica ca la ei nu apare defectul. Dupa ce i-am explicat doamnei retardate de la telefon ce este backlight bleeding a ramas sa o trimita in service-ul din cehia sa vedem ce constata aia. Sper sa o schimbe sau macar sa o faca bine macar.

#27
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
Mda. Sper sa nu ai o surpriza neplacuta de Craciun.

#28
doio77

doio77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.02.2007
Adica? Sa nu o trimita sau ....?

#29
all4u

all4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.03.2006
Am vazut pe diverse siteuri mai multe de transformer TF300TG ... 1g095a 1k086a 1a090a 1e001a 1e009a si inca mai sunt...
Ce difera intre aceste modele, dat fiind faptul ca peste tot apar acelesi specificatii la procesor, display, comunicatii, porturi, alimentare?????

#30
doio77

doio77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.02.2007
Culoarea!!!

#31
valetin

valetin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 23.08.2007
Buna ziua, si eu am un Asus transformer tf30tg. luata in disperare de sotie si copil in vinerea neaggra dupa lungi consultatii telefonice menite sa ii ajute sa faca alegerea corecta. Deci Asus am ales versus Samsung nu-s ce model cu dual core. incerc sa ma obisnuiesc cu "taste touch" si sa-i aflu calitatile. Prima ar fi portabilitatea.
Sper sa reusesc sa o leg de o imprimanta, un Hp 1660. ceva prin bth. cu adaptor.

#32
doio77

doio77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.02.2007
Am rezolvat cu tableta. Am trimis-o la RHS la garantie, m-au tinut 17 zile nu 15 cum era pe site. Am facut reclamatie la ANPC pentru chestia asta la care nu am primit inca nici un raspuns. Rhs a trimis tableta in cehia la service-ul autorizat asus si a venit inapoi cu DEFECT NECONSTATAT. Sun pe general manager RHS il fac de nu mai stia el si ce sa vezi, opreste tableta pentru retestare asta dupa ce le-am zis ca eu nu vreau tableta pentru ca stiam sigur de problema de backlight bleed si accelerometru. Peste o zi il sun si surpriza au vazut si ei cat de prosti sunt , tableta avea accelerometru varza, chiar mi-au zis ca au testat-o pe un live wallpeper ceva cu apa si era apa inclinata spre dreapta si in jocurile de le-am spus eu. Intr-un final mi-au dat negatie de service pentru a-mi lua banii inapoi pe ea si urmeaza sa o retrimita la prostii din cehia.

#33
doio77

doio77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.02.2007
O intrebare: Cine stie sau a luat de la EMAG acest Asus Transformer Pad TF300TG varianta pe NEGRU unde este produsa? Pe site-ul ASUS nu exista aceasta varianta pe NEGRU.

#34
gabriell2003

gabriell2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 19.05.2005
salutare .... prezent am si eu aceasta tableta de pe 3 ianuarie ... . Se misca binisor , eu o folosesc doar la web browsing si ceva jocuri .... De preferat daca bateria ar fi tinut mai mult. In rest e doar OK

#35
cocoxxx

cocoxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.05.2009
salut...ma interesa daca  ASUS Transformer Pad TF300TG merita banii...doresc achizitionarea acesteia dar nu sunt lamurit...
gabriell2003 : doar 'binisor' se misca? adica cat tine bateria?
cu stima

#36
gabriell2003

gabriell2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 19.05.2005
da doar binisor pentru ca nu se misca perfect ... are momente cand  in unele site uri mere o idee intepat, bateria tine in functie de ce faci ... oricum cred ca in jur de 5 ore pe performance mode ... iar pe balanced mode tine chiar bine , nu am tinut cont prea mult , si conteaza mult la ce luminozitate o tii si daca joci jocuri , web browsing ... . Modelul tf300tg il am si eu si ma simt multumit ca am facut alegerea asta ca am luat o cu 3g (netul de la rds doar bagi cartela si ai net instant) si nu am cumparat ipad care era mai scumpa dar fara 3g/4g ( cu toate ca, cred eu ca se misca mai bine ipad ul indiferent de generatie ) . In rest e fara probleme am cumparat o din magazin online. Bafta

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate