Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curațare disc vinil

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 

Dacia Logan 2

- - - - -
  • Please log in to reply
3286 replies to this topic

#1189
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

 xtremdriving, on 18 aprilie 2013 - 19:44, said:

rad ca exact asa facea si romaximus. lauda loganu de zici ca rea Ferrari. sarea de c*r la fel ca tine de cate ori ziceai ceva de Logan. e un jaf!

Poi daca e jaf, da' numai soferii au dreptul sa spuna asta despre el. Restul troleaza si ei in lipsa.
P.S. N-ai auzit este la moda sa te redenumesti si sa schimbi tabara cand ai cazut in c*r. Asa o fi si la tine romaxe?

Edited by ParapantaFlavia, 18 April 2013 - 19:47.


#1190
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
adica tu crezi ca daca misti masina din floreasca pana-n calarasi esti sofer?  haha...

#1191
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Da' de la Buchale pan' la Braila fara GPS si fara A2 mere?

Edited by ParapantaFlavia, 18 April 2013 - 19:48.


#1192
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
lllooooooooolllllllllllllll auziti...crede ca soferia e orientare turistica.

Posted Image Posted Image

Edited by xtremdriving, 18 April 2013 - 19:49.


#1193
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008

 ParapantaFlavia, on 18 aprilie 2013 - 19:43, said:

P.S. Calin e un "mercifull god". Ii lasa pe cei motorizati mai slab sa-l depaseasca, sa le creasca si lor inima. Sau poate doar se grabeste mai putin decat slabii motorizati. Who knows... who cares.

Sau poate doar te-ai bagat in seama.....who knows?
Da, stiu, nu conduc lighean, nu am dreptul la opinie. :OK:

#1194
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
E ceva turstic la Braila? Ca io n-am avut timp sa ma interesez.

#1195
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
for real? made my day...Posted Image Posted Image Posted Image

#1196
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

 calinkgb, on 18 aprilie 2013 - 19:50, said:

Sau poate doar te-ai bagat in seama.....who knows?
Da, stiu, nu conduc lighean, nu am dreptul la opinie. Posted Image

Poi nu prea ai. Ca io nu vin sa-ti evaluez cazanul daca nu circul cu el niste sute de kilometri pe luna minim.

 xtremdriving, on 18 aprilie 2013 - 19:51, said:

for real? made my day...Posted Image Posted Image Posted Image

Io v-am mai zis ca aveti mult timp liber. Va ganditi la turism, concedii... stati pe forum. Aveti timp soro. Io am mai putin. Tre' sa frec Loganu'. Fara sa imi mananc unghiile cu ochii pe benzina.

Edited by ParapantaFlavia, 18 April 2013 - 19:55.


#1197
bogdan_39

bogdan_39

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 03.11.2012
nea Calin, te salut!

#1198
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Am inteles. Oricum nu ai avea cum sa-mi evaluezi TU cazanul, Iti lipsesc cunostintele necesare. Hai ca deja te-am bagat prea mult in seama si ti se urca la cap.
Enjoy za lighean!.

@bogdanel
Canta la alta masa dragule, nu am marunt in seara asta!

Edited by calinkgb, 18 April 2013 - 19:53.


#1199
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

 calinkgb, on 18 aprilie 2013 - 19:53, said:

Am inteles. Oricum nu ai avea cum sa-mi evaluezi TU cazanul, Iti lipsesc cunostintele necesare. Hai ca deja te-am bagat prea mult in seama si ti se urca la cap.
Enjoy za lighean!

Normal. Doar n-am facut liceul autobuzul impreuna...
P.S. Daca ai putea sa nu ma mai bagi in seama ar fi super. Si nici topicul.

#1200
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
bine, bine...lauda tu ligheanul aici de una singura. si cum apare unu' si-ti zice ca e rabla, da-i peste bot. Posted Image Posted Image

#1201
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

 xtremdriving, on 18 aprilie 2013 - 19:56, said:

bine, bine...lauda tu ligheanul aici de una singura. si cum apare unu' si-ti zice ca e rabla, da-i peste bot. Posted Image Posted Image

Poi daca e la volan nu-l contrazic. Daca e din autovshit, de la rulate "intens"... sa troleze pe Dambovita nu aici.
Vehementa orientarii mele spre mai slab dar nou vine si din ghinion-norocul de a fi locuit pe o strada cu un "service" nefacturier clandestin. Ce am vazut acolo m-a marcat. A lasat semne adanci. Nu credeam ca este posibi sa faci un automobil acordeon sa arate ca nou. Pe deasupra, ca pe dedesubt tot acordeon ramane. Bine, oamenii sunt artisti. Mi-au facut un Cielo mai aratos decat putea sa-l faca tata Daewoo insusi. Dar pe dedesubt tot o masina de 15 ani a ramas.

Edited by ParapantaFlavia, 18 April 2013 - 20:16.


#1202
bogdan_39

bogdan_39

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 03.11.2012

 calinkgb, on 18 aprilie 2013 - 19:53, said:

@bogdanel
Canta la alta masa dragule, nu am marunt in seara asta!

Caline, Caline... Io te salut respectuos, iar tu-mi sari ca ars in sus. :) Urechea ti-am rupt-o, gata, stai linistit. Data viitoare nu te mai salut, ca vad ca deja ai sechele.


#1203
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 bogdan_39, on 18 aprilie 2013 - 20:04, said:

Urechea ti-am rupt-o, gata, stai linistit.

N-am citit câteva pagini, ai cântat fals cumva?

@Flavia: apropo de Brăila: http://www.piticigra...2010/09/braila/

#1204
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Da' bine... s-o gasit unu' care sa spuna ca si satu' bunicii era plin de curve. Da' nu stie el pe unde vine satul in cauza dpdv geodezic, topografic... Asa o fi. Eu nu am stat sa cercetez. Am mers in interes de serviciu, n-am vazut stanga-dreapta prin orase. Am trecut prin Urziceni, prin Slobozia. Ce sa zic, tara misto. Nu desert. Am vazut cu coada ochiului graul, am vazut oile, am vazut pomii, am vazut vilele si casele batranesti abandonate si colapsate de prin sate. Pamantul cu o culoare de-ti merge la inima daca esti pasionat. Drumurile puteau fi si mai bune. Dar dincolo de marii poluatori urbani care nu stiu sa arunce gunoiul la cos este superb. Merge Loganul. Ce mi-a sarit in ochi pe drum... un Lotus Evora. Si ma gandesc cum s-a descurcat cu el.

Edited by ParapantaFlavia, 18 April 2013 - 22:27.


#1205
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,111
  • Înscris: 14.08.2007

 Romanwraig, on 18 aprilie 2013 - 09:29, said:

Exact meschinariile astea deranjeaza potentialii clienti Dacia. Probabil la primul facelift o sa puna si bec in torpedo si geamuri cu impuls. Sau poate fiecare sa si le mestereasca in fata blocului, sa-si aminteasca ca e posesor de Dacie. Pana la urma e chiar misto asa, cate un mic bricolaj .
Mie imi place sa mesteresc una alta, mai mult electronice insa, la masina nu prea m-am bagat. I-am schimbat tuburile de la stropitoarea de parbriz, ca alea vechi erau cam slabe, mai un bec, o siguranta, dar cam atat in 8 ani. A, si i-am reglat odata distanta de apasare a franii de la care sa se aprinda stopurile, le-am facut sa se aprinda la apasare mai fina. In rest nu prea m-am bagat, nici la ulei nu ma uit de obicei decat o data la 6 luni. Oricum nu-mi surade ideea de a pune becuri in torpedo sau a schimba butoane de deschis geamurile, ca as pierde garantia. Daca ar face ei oficial asta contra cost, as fi dispus sa le dau ceva bani insa.

#1206
bogdan_39

bogdan_39

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 03.11.2012

 AlexIP, on 18 aprilie 2013 - 21:54, said:

N-am citit câteva pagini, ai cântat fals cumva?

Baiețelu', progresezi, esti simpatic. :) Desi, deocamdata, faci un pas in fata si doi in spate. Stii de ce? Pentru ca preferi sa preiei ideia altuia (ideile tale iti par insuficiente), in speranta ca pistolul tau cu apa va avea efectul scontat.

 utopium, on 18 aprilie 2013 - 22:52, said:

I-am schimbat tuburile de la stropitoarea de parbriz, ca alea vechi erau cam slabe, mai un bec, o siguranta, dar cam atat in 8 ani. A, si i-am reglat odata distanta de apasare a franii de la care sa se aprinda stopurile, le-am facut sa se aprinda la apasare mai fina. In rest nu prea m-am bagat, nici la ulei nu ma uit de obicei decat o data la 6 luni. Oricum nu-mi surade ideea de a pune becuri in torpedo sau a schimba butoane de deschis geamurile, ca as pierde garantia. Daca ar face ei oficial asta contra cost, as fi dispus sa le dau ceva bani insa.

Furtunurile stropitorului de parbriz au fost una dintre hibele primului Logan. La toate crapau. Apoi, in ciuda calitatii precare - ca piese de schimb pe OE - costau nejustificat de mult.  Sunt curios daca s-au sesizat si la Logan 2 au pus ceva mai de calitate.

Eu as verifica uleiul mai des, totusi. Mai ales ca mergi destul de turat (am inteles ca-i dai 6000rpm destul de des).

1. Ce ulei (viscozitate si producator) pui in ea si la cati km il schimbi?
2. Cati km ai in prezent?
3. Ce consum ai avut pe Ardeal atunci cand ai scos o medie (maricica!) de 82km\h?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate