Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 

Dacia Logan 2

- - - - -
  • Please log in to reply
3286 replies to this topic

#1171
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Cand nimereste Dusterul fata in fata cu MLul lui Huidu mai incaleca o...

Ce nu-mi place la Logan 2 e ca desi farurile sunt iesite in relief, nu acelasi lucru se poate spune despre stopuri, fapt ce da imaginea de masina facuta din bucati, din ce s-a gasit! Daca au copiat blocurile optice de la Toyota Corolla trebuia sa le copieze cu stil!

Edited by Josef_Mengele, 16 April 2013 - 13:00.


#1172
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Nu mi se pare ca e copiat ceva de la Corolla, desi n-ar fi fost cel mai rau lucru posibil.
In alta ordine de idei, nu mi-am imaginat niciodata ca becul din torpedo' e atat de important :huh:.

#1173
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,107
  • Înscris: 14.08.2007

 matrwe, on 16 aprilie 2013 - 08:19, said:

Din pacate clientul de Dacia stramba din nas la chestii de 2 bani (gen bec in torpedo sau faimosul triunghi lasat de stergatoare pe parbriz, fara a mai aminti de visele umede ale unora pentru motoare de sute de cai si multi litri, desi ei nu-si permit nici macar o gioarsa inmatriculata in BG).
Din cate am inteles, acel triunghi lasat de stergatoare la modelul vechi, nu mai exista la modelul nou. Poate ne si confirma cineva. De becul in torpedo ma plang pentru ca nu mi se pare normal sa am pe Logan din 2005 care a fost 7800 de euro, dar sa nu am pe Logan din 2013 care m-ar costa 10.200 de euro. La fel si cu butonul auto/impuls la geam sofer. E urat sa scoti functionalitati pe care le aveai acum 8 ani, pentru a economisi 20 de euro, macar pe Laureate trebuiau sa le lase.

 lutak, on 16 aprilie 2013 - 11:01, said:

4. Cotiera poate ca nu isi merita banii pentru aspect, dar ca si utilitate
e OK.
Nu ne pui o poza cu cotiera? Si eu as lua dar am inteles ca nu e prea grozava. Are ceva spatiu de depozitare?

#1174
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Josef, nu te supara dar parca esti o baba :)
Uiti inceputul frazei pana ajungi la sfarsit. N-am scris ca astea mari si usoare sunt ca treaba cu batul lung care se rupe usor?

#1175
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006

 Josef_Mengele, on 16 aprilie 2013 - 12:55, said:

Cand nimereste Dusterul fata in fata cu MLul lui Huidu mai incaleca o...



Da ok, nu o face mare branza Dusterul, dar intrebarea e ce face Polo ? Apropo de siguranta !

 undercoverbrother, on 16 aprilie 2013 - 14:14, said:

Josef, nu te supara dar parca esti o baba Posted Image
Uiti inceputul frazei pana ajungi la sfarsit. N-am scris ca astea mari si usoare sunt ca treaba cu batul lung care se rupe usor?

Ok, batul lung, batul scurt, dar e clar ca daca masina este mai mare si mai inalta e mai bine, este mai mult fier de indoit si mai putin de venit pe tine daca nu intri sub celalat !

#1176
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

 Josef_Mengele, on 16 aprilie 2013 - 12:55, said:

Cand nimereste Dusterul fata in fata cu MLul lui Huidu mai incaleca o...

Ce nu-mi place la Logan 2 e ca desi farurile sunt iesite in relief, nu acelasi lucru se poate spune despre stopuri, fapt ce da imaginea de masina facuta din bucati, din ce s-a gasit! Daca au copiat blocurile optice de la Toyota Corolla trebuia sa le copieze cu stil!

Atunci hai sa ne cumparam toti TAB-uri ca sa combatem permisele luate si mentinute de descreierati pe spaga.

#1177
lutak

lutak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.03.2013
Nu ne pui o poza cu cotiera? Si eu as lua dar am inteles ca nu e prea grozava. Are ceva spatiu de depozitare?
  • Posted Image SusVoi face cateva poze cu cotiera.

Din cate am inteles, acel triunghi lasat de stergatoare la modelul vechi, nu mai exista la modelul nou.


Intradevar, nu mai ramane acel triunghi la stergerea parbrizului.

#1178
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 ParapantaFlavia, on 16 aprilie 2013 - 08:28, said:

Iti dai seama. Exista un singur sofer de Logan 2 pe tot forumul. Si trebuie sa se descurce cu "propaganda straineza". Daca au ajuns pana si beemwarii sa foloseasca Loganul pentru a-si scoate in evidenta performantele cazanelor nemtesti...

holly christ. mai era unu' asa. romaximus il chema. chiar nu intelegi ca e un jaf ieftin de 2 lei?

#1179
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012

 xtremdriving, on 17 aprilie 2013 - 10:10, said:

chiar nu intelegi ca e un jaf ieftin de 2 lei?
Asta venind din partea unuia care ridica in slavi un alt jaf de 2 bani care costa mult mai mult decat ligheanul, recte Accent, suna cel putin hilar. Mai zi o data, cate ore ai facut din Germania pana in Romania cu racheta koreana diesel in 3 cilindri? Posted Image

#1180
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,581
  • Înscris: 11.06.2010
O masina care face 65-90 in 0,023 secunde nu poate fi numita jaf.

#1181
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 matrwe, on 17 aprilie 2013 - 11:03, said:

Asta venind din partea unuia care ridica in slavi un alt jaf de 2 bani care costa mult mai mult decat ligheanul, recte Accent, suna cel putin hilar. Mai zi o data, cate ore ai facut din Germania pana in Romania cu racheta koreana diesel in 3 cilindri? Posted Image

nu o ridic in slavi. fata de Logan e de ridicat totusi. era BMW nu Hyundai ala cu germania...

#1182
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,595
  • Înscris: 05.11.2009

 xtremdriving, on 17 aprilie 2013 - 18:26, said:

nu o ridic in slavi. fata de Logan e de ridicat totusi. era BMW nu Hyundai ala cu germania...

fara suparare uko dar testul timpului a aratat ca loganul e mult mai fiabil ca accentul. Oare de ce nu se mai aduce accent in romania?

#1183
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 vanitty, on 17 aprilie 2013 - 22:55, said:

fara suparare uko dar testul timpului a aratat ca loganul e mult mai fiabil ca accentul. Oare de ce nu se mai aduce accent in romania?

ce face? am 80 000 si nu am schimbat nici macar o bujie... care test al timpului??

#1184
Romanwraig

Romanwraig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 14.12.2009

 utopium, on 16 aprilie 2013 - 13:59, said:

De becul in torpedo ma plang pentru ca nu mi se pare normal sa am pe Logan din 2005 care a fost 7800 de euro, dar sa nu am pe Logan din 2013 care m-ar costa 10.200 de euro. La fel si cu butonul auto/impuls la geam sofer. E urat sa scoti functionalitati pe care le aveai acum 8 ani, pentru a economisi 20 de euro, macar pe Laureate trebuiau sa le lase.

Exact meschinariile astea deranjeaza potentialii clienti Dacia. Probabil la primul facelift o sa puna si bec in torpedo si geamuri cu impuls. Sau poate fiecare sa si le mestereasca in fata blocului, sa-si aminteasca ca e posesor de Dacie. Pana la urma e chiar misto asa, cate un mic bricolaj .

#1185
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

 xtremdriving, on 17 aprilie 2013 - 10:10, said:

holly christ. mai era unu' asa. romaximus il chema. chiar nu intelegi ca e un jaf ieftin de 2 lei?

Ce faci bre, vorbesti de tine insuti?
Conduci? Io conduc. So go shut yourself in your a**.

Edited by ParapantaFlavia, 18 April 2013 - 19:02.


#1186
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
lol.

#1187
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Nu te marturisesti ai... las' ca la politica iese spanacul din tine.
P.S. Calin e un "mercifull god". Ii lasa pe cei motorizati mai slab sa-l depaseasca, sa le creasca si lor inima. Sau poate doar se grabeste mai putin decat slabii motorizati. Who knows... who cares.

Edited by ParapantaFlavia, 18 April 2013 - 19:45.


#1188
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
rad ca exact asa facea si romaximus. lauda loganu de zici ca rea Ferrari. sarea de c*r la fel ca tine de cate ori ziceai ceva de Logan. e un jaf!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate