Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Dacia Logan 2

- - - - -
  • Please log in to reply
3286 replies to this topic

#1135
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,555
  • Înscris: 06.02.2006

 bogdan_39, on 15 aprilie 2013 - 21:47, said:

Nici vorba - m-am referit la nea Calin cu bemveu', care, pentru ca de obicei depaseste, sufera atunci cand este depasit de masini cu pistoane iesite prin capota. Utopium este un caz normal si imi place cum gandeste si procedeaza.

Da cam de unde il cunosti tu pe "nea Calin" astfel incat sa afirmi ca sufera daca e depasit de aspiratoare? Ti-ai reparat globu' de sticla?

#1136
bogdan_39

bogdan_39

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 03.11.2012
Amice, nea Calin a lovit indirect in demnitatea oamenilor cu mai putini bani din tara asta, persiflandu-i subtil, prin faptul ca acestia sunt ahtiati sa-l faca pe el si bemveu' lui.
Nu ma intereseaza cine este in spatele acelui username si nu ma adresez lui in persoana, ci userului lui, pe baza postarilor sale.
Apoi, te rog sa imi arati unde l-am "facut in toate felurile".

#1137
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,555
  • Înscris: 06.02.2006
Mai intai arata-ne partea cu "a lovit indirect in demnitatea oamenilor cu mai putini bani din tara asta, persiflandu-i subtil, prin faptul ca acestia sunt ahtiati sa-l faca pe el si bemveu' lui." Mai discutam dupa aceea.

#1138
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 bogdan_39, on 15 aprilie 2013 - 22:23, said:

Amice, nea Calin a lovit indirect in demnitatea oamenilor cu mai putini bani din tara asta, persiflandu-i subtil, prin faptul ca acestia sunt ahtiati sa-l faca pe el si bemveu' lui.

 calinkgb, on 15 aprilie 2013 - 14:46, said:

De multe ori, cand is cu BMW-ul, vad din astia ahtiati sa ma depaseasca, nu conteaza ce junghiuri conduc. De multe ori, ii las sa se duca si sa fie fericiti ca au depasit si ei un BMW la viata lor...

Persiflare, eh?

 bogdan_39, on 15 aprilie 2013 - 22:23, said:

Nu ma intereseaza cine este in spatele acelui username si nu ma adresez lui in persoana, ci userului lui, pe baza postarilor sale.
Apoi, te rog sa imi arati unde l-am "facut in toate felurile".

 bogdan_39, on 15 aprilie 2013 - 21:34, said:

Mai vad cate un bizon, precum frustratul de mai sus, care sufera cand este depasit cu BMW-ul lui, care-i da ca descreieratul si ma depaseste in tromba, desi eu merg repejor. Dar dupa nici macar 15 minute il vad oprit ca sa-i dea lui "Piţi" ceva din portbagaj sau il ajung la un semafor, intr-o localitate.

Tocmai l-ai făcut bizon frustrat care suferă, care îi dă ca descreieratul și că are piți. Pe de altă parte, tocmai i-ai făcut pe cei cu Loganul sărăntoci neputincioși când te-ai exprimat că au mai puțini bani și te-ai oferit tu să le aperi demnitatea.

Nu ți se pare că faci un pic de flame pe aici, nenea?

#1139
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

 ParapantaFlavia, on 15 aprilie 2013 - 18:20, said:

Ermahgerd, stahp! S-a ajuns la comparatii BMW - Logan. Nici macar nu cred ca BMW a avut candva motoare de 0,9 si 1,2 litri.

Chiar si mai mici !

697 cmc si 40 HP.

BMW 700

Attached File  BMW_700_Cabrio_(ret2).jpg   111.49K   12 downloads

#1140
bogdan_39

bogdan_39

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 03.11.2012
Troll-ul si initiatorul flame-ului a fost nea Calin. Pentru insistenta dansului, preiau eu flame-ul, nici o problema.

Sa-si asume afirmatiile jignitoare la adresa oamenilor cu masini mai putin masini decat bemveu' lui sau sa isi ceara scuze pentru subtilitatile sale de om furstrat, care este deranjat cand vine unul cu un Logan din spate si-i da pana-i sar pistoanele ca sa-l depaseasca pe dansul.

Daca oamenii cu mai putini bani din tara asta se numesc sarantoci, este principiul tau, treaba ta. Te rog sa nu imi intorci cuvintele in incercarea de a imi desfiinta idea. Nu functioneaza.

Mai departe, pentru ca in realitate astfel de indivizi nu pot primi o lectie de moralitate (macar!), o va primi intr-un spatiu virtual nea Calin de la mine. Asa, ca un bun samaritean ce sunt eu.

Nesimtirea lui a continuat, nu i-a ajuns un singur post jignitor - a dorit sa sublinieze. Acum, subliniez eu, nici o problema, la adresa "sarantocilor" cu Logan care citesc aceste randuri.


#1141
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,438
  • Înscris: 08.12.2006
Bogdane, ce masina conduci tu, sincer?

Edited by closchkutza, 15 April 2013 - 23:04.


#1142
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Căline, auzi la bogdănel ăsta, dă jos nădragii că vrea avocatul patriei să te pălmuiască peste fund. Posted Image

Serios acum, problema e generală, nu prea e de discutat aici dar am pățit-o și eu. Așa cum se umflă orezul într-un șofer de Logan când îl depășești cu un 1310 și după aia riști să faci câte un accident că drulă nu se dă bătut - pățit de nenumărate ori când eram cu 1310 să depășesc un 1.4 mpi și moșu de la volan mă depășește în față și frânează la următoarea curbă -, așa cum se umflă orezul în mulți șoferi de diverse mașini (ultimul pe care-l știu a fost un Golf 5) când îi depășește câte un Logan (în care eram pasager) și iarăși riști să faci accident că te trezești cu drulă cu Golf încercând să recapete pole-position pe serpentine, așa se umflă orezul de obicei în șoferii de mândrie națională dacă vin mai iute din spate și depășesc ei pe cineva cu ceva mai scump, sau invers.

Elementul discordiei eventuale tind să cred că e chiar mașina, că numai când unul sau amândoi participanții au Logan se întâmplă dinăstea, cam de fiecare dată când mă duce prietenul ăsta cu Loganul (el are 1,6 16v) și depășește vreun dci cu i roșu se activează killmode-ul în celălalt și încearcă să depășească cu orice preț. Războaie dinăstea la 80-120 la oră n-am prins la alte mărci pe drumurile noastre...

#1143
bogdan_39

bogdan_39

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 03.11.2012

 AlexIP, on 15 aprilie 2013 - 23:09, said:

Căline, auzi la bogdănel ăsta, dă jos nădragii că vrea avocatul patriei să te pălmuiască peste fund. Posted Image

Baiețelu', ai putea avea macar bunul simt sa te abtii. Dar cum esti din aceeasi gasca si suferi de frustrari similare cu nea Calin, iti dai arama pe fata si continui in nestiintă. Nestiinta celor 7 ani de acasa, considerand ca un comportament sfidator si persiflant ca al lui nea Calin este o chestiune normala. In ce clasă esti?, poate te aduc eu pe calea cea buna, a unui om integru, cu moralitate superioara si coloana vertebrala.

#1144
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,438
  • Înscris: 08.12.2006
Te-am intrebat ceva mai sus...

#1145
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Sunt în clasa a doua, ca trenul, și ca restul stimabililor de pe aici cu care te-ai luat la șuturi în aortă de când ai venit acu 2 seri și ai început să-l iei pe slai, ba că-i Titi Aur, ba că-i Etrier Rolast. Acu mă uit la posturile tale și bag sama că tu ai venit să te cerți. Tu ești singurul dăștept pe aici, felicitări, ai câștigat din partea mea 2 interneți, poți pleca liniștit că iară se ia flavia cu mâinile de cap când vede că din lipsă de ocupație ți-am mai și răspuns la flame-urile tale și ne-am întins la povești.

P.S. Uite interneții:

[ http://www.homepagedaily.com/uploads/20090520/7ff75d05-ac8c-4e07-89be-6052864b562a/win-one-internet.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://www.homepagedaily.com/uploads/20090520/7ff75d05-ac8c-4e07-89be-6052864b562a/win-one-internet.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1146
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,108
  • Înscris: 14.08.2007

 bogdan_39, on 15 aprilie 2013 - 22:54, said:

Daca oamenii cu mai putini bani din tara asta se numesc sarantoci, este principiul tau, treaba ta.
Bogdane, eu inteleg ce vrei sa zici, doar ca faci niste presupuneri gresite. Majoritatea BMW-urilor din tara asta sunt cumparate second si sunt mai ieftine decat Loganul 2 pe care vreau eu sa-l cumpar de exemplu, care e 10.200 de euro (Laureate 0.9 metalizat plus cotiera ca optionala). De banii astia poti lua un BMW seria 5 bunicel, de vreo 6-7 ani, cica prim proprietar si cu taxa platita, gen asta: http://www.autovit.r...-C27785944.html si iti mai raman si bani de un mini-concediu prin Grecia/Croatia ;) Sau chiar doua BMW-uri de vreo 10-11 ani vechime gen http://www.autovit.r...-C28609332.html
Cand ai 10.000 de euro cash, deja e chestie de optiune, poti lua diverse seconduri bune daca vrei neaparat. Eu unul prefer insa o masina noua, cel putin momentan.

#1147
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,555
  • Înscris: 06.02.2006
Asa de off-topic total: n-am bemveu si personal nu-mi plac, insa problema cu cei cu frigidere descrisa de Alex e perfect reala. Doua exemple mai recente: asta iarna, zapada grava, eu cu flasneta de Clio mergeam cam cat de la limita se putea (mai exact 50-60) - portiunea Iasi-Roman, ma depaseste brusc un viteaz cu un frigider albastru, il gasesc dupa vreo 2 km infipt in sant. N-am inteles ce voia de la viata. Alt frustrat, eram cu Honda, intru in depasire, ala cu frigiderul incepe sa accelereze, si da-i nene. Nu ma stresam pentru ca nu venea nimic din fata, insa a dus-o asa de la 90 pana la 160. Dupa ce l-am depasit a mers cumintel in spatele meu cu 120. N-am gasit explicatie pentru comportamentul lui.

#1148
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 02.12.2007
Utopium cu prietenii lui (era si bogdanel acolo, facea galerie) la plimbare pe autostrada. Bineinteles ca ei sunt civilizati fata de altii Posted Image si deloc complexati...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZSP06iIwdAg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Tipiric, 15 April 2013 - 23:43.


#1149
bogdan_39

bogdan_39

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 03.11.2012

 AlexIP, on 15 aprilie 2013 - 23:29, said:

Sunt în clasa a doua, ca trenul, și ca restul stimabililor de pe aici cu care te-ai luat la șuturi în aortă de când ai venit acu 2 seri și ai început să-l iei pe slai, ba că-i Titi Aur, ba că-i Etrier Rolast. Acu mă uit la posturile tale și bag sama că tu ai venit să te cerți. Tu ești singurul dăștept pe aici, felicitări, ai câștigat din partea mea 2 interneți, poți pleca liniștit că iară se ia flavia cu mâinile de cap când vede că din lipsă de ocupație ți-am mai și răspuns la flame-urile tale și ne-am întins la povești.

P.S. Uite interneții:

[ http://www.homepagedaily.com/uploads/20090520/7ff75d05-ac8c-4e07-89be-6052864b562a/win-one-internet.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://www.homepagedaily.com/uploads/20090520/7ff75d05-ac8c-4e07-89be-6052864b562a/win-one-internet.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Baiețelu', o chemi pe Flavia ca sa ma potoleasca, exact cum striga baiețelu' dupa doamna educatoare. :)
Apoi, din lipsa de idei, te legi de postarile mele in care nici macar nu ai fost implicat. Iti chemi sau incerci sa iti maresti gasca? Ai nevoie de intariri? Educatie superficiala, dar si slabiciune in caracter. Am treaba multa cu tine.

Tu ai dat dovada pana acum ca esti din acelasi clan cu nea Calin, apoi o chemi pe Flavia ca sa ma potoleasca? Dar ea conduce un Logan 2. Nu ai educatie corespunzatoare, dar nici prea multa inteligenta.

Argumentele tale puerile nu schimba comportamentul sfidator la adresa "sarantocilor" cu Logan din tara asta.

#1150
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,108
  • Înscris: 14.08.2007

 Tipiric, on 15 aprilie 2013 - 23:42, said:

Utopium cu prietenii lui (era si bogdanel acolo, facea galerie) la plimbare pe autostrada. Bineinteles ca ei sunt civilizati fata de altii Posted Image si deloc complexati...
Cateodata ma intreb cati ani au unii pe aici pe forum Posted Image Esti sigur ca iti dau voie ai tai sa fii treaz la ora asta?

Edited by utopium, 15 April 2013 - 23:50.


#1151
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 bogdan_39, on 15 aprilie 2013 - 23:43, said:

Baieţelu', o chemi pe Flavia ca sa ma potoleasca, exact cum striga baieţelu' dupa doamna educatoare. Posted Image
Apoi, din lipsa de idei, te legi de postarile mele in care nici macar nu ai fost implicat. Iti chemi sau incerci sa iti maresti gasca? Ai nevoie de intariri? Educatie superficiala, dar si slabiciune in caracter. Am treaba multa cu tine.


Îmi pare rău, am un 1310 și mi-e ciudă pe cei care au terminat măcar liceul silvic sau pe cei care nu înțeleg cum funcționează o discuție sau un forum și-s fericiți în starea asta, așa ca tine. :lol:

#1152
bogdan_39

bogdan_39

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 03.11.2012

 AlexIP, on 16 aprilie 2013 - 00:00, said:

Îmi pare rău, am un 1310 și mi-e ciudă pe cei care au terminat măcar liceul silvic sau pe cei care nu înțeleg cum funcționează o discuție sau un forum și-s fericiți în starea asta, așa ca tine. :lol:

Cand am scris ca am treaba multa cu tine, ai sperat, probabil, ca iti voi combate ineptiile la nesfarsit. Daca ai fi ramas cat de cat pe subiect, poate ca s-ar fi intamplat. Altfel, mergi si pune capșorul pe pernuță.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate