Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

LTE de la Orange România.

* * * * - 14 votes
  • Please log in to reply
28954 replies to this topic

#13339
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,372
  • Înscris: 03.04.2004
Tocmai m-au sunat de la Tehnic, confirmandu-mi ca era intra-devar restrictie clar instituita prin reativarea optiunii de 5 Euro. Ticketul/Sesizarea a fost 'escalata' mai sus si de acolo s-a dat solutia -> ce bife sa fie activate/dezactivate pe profilul cartelei ca sa nu mai fie limitare.
Deci e clar, ori se pune aleatoriu ori sunt niste baieti care urmaresc traficul (cantitatea) pe conturi prin niste triggere si aplica minunata restrictie cand se reactiveaza optiunile.
I-am zis ca nu se mai poate opri portarea, asta e de acum...


@OrangeHelper

EDITAT - de fapt nu mai are valoarea intrucat numarul pleaca de la voi din retea si nu stiu daca mai aveti vreun istoric ulterior a ce s-a facut pe cont.

Edited by emanu900, 19 June 2018 - 15:58.


#13340
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,166
  • Înscris: 15.12.2013
E impotriva regulilor europene si cele ANCOM ce fac ei. Deci cum facem?

#13341
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Sesizare la ANCOM.

#13342
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,863
  • Înscris: 26.02.2010
Noile opțiuni prepay, conțin 5Gb net. Eu cred ca aceste limitări sunt aleatorii. Soția nu prea face trafic și a beneficiat și ea limita. Acu nu știu ce sa zic, ar trebui sa seteze în centrala, totul la liber, probabil au rămas blocate prin sistem de când EO și abonamentele vechi erau limitate, funcție de valoarea achitata.

#13343
dinamo48

dinamo48

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 13.05.2017
Astazi cand am vorbit cu cei de la orange pe messenger si leam spus ca am viteze pe 4G de 5-10 mbps mia spus cei de la orange ca 5-10 mbps sunt In parametri optimi In conditile ca la vodafone am viteze de 40 mbps

#13344
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu nu am limitări la Oferta 5. Dar am avut mult timp, când ceilalți nu aveau.

LTE B3+B7

Zona Școala de Înot, Sibiu



Per total mă declar mulțumit de rețea.

#13345
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,166
  • Înscris: 15.12.2013
Si eu sunt multumit, n-am avut vreodata limitare. Am vreo 3 luni in retea, am calatorit ceva si am fost multumit. Insa ar merge un 800 pus prin orase macar pe cateva antene, sunt destule zone cu H+ indoor unde Vodafone are 4G+. Nu zic ca nu merge ok acel H+, dar suntem in 2018 totusi. In rest, nimic de reprosat, le urez succes cu acoperirea pe rural in continuare.

#13346
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
Lângă parcul Rozelor, pe strada Academician Alexandru Borza din Timișoara la ora din captura de ecran (fără talpă)

Attached Files



#13347
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,934
  • Înscris: 28.09.2017
Râșnov - indoor
... Iocatia din contract...

Attached Files



#13348
dinamo48

dinamo48

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 13.05.2017
Ai viteza buna fata de mine

#13349
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,934
  • Înscris: 28.09.2017

View Postdinamo48, on 21 iunie 2018 - 11:18, said:

Ai viteza buna fata de mine

Comparabil cu cea de pe sim-ul 1 este de 3x mai mică...

Attached Files


Edited by A-ONE, 21 June 2018 - 11:28.


#13350
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Dar și uploadul este de 3x mai … mare. ;)

#13351
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 06.02.2008
Și eu am limitarea respectivă. Pot însă să spun două lucruri. Maxim fac câțiva giga pe lună trafic, deci nu asta e cauza. Am wifi cam peste tot pe unde merg și nu prea am nevoie de date. Și doi, ieri am testat și un abonament pe firmă și era limitat și ăla deși semnalul era bun pe 4G. Eu am Xiaomi A1 iar telefonul cu abonamentul e un Samsung.

#13352
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Abonamentele si cartelele sunt limitate din "centrala" la 450Mbps teoretici insa doar la prepay e problema, cateodata e limitat la 30Mbps.
In cazul tau poate erau mai multi utilizatori pe celula si limitarea venea de la faptul ca resursele radio se impart la toti.

#13353
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Intotdeauna am urat aceste limitari ascunse, la orice operator. Ori ii dai omului cat scrie pe contract/oferta, ori spune-i clar ca nu ii dai mai mult de X Mbps, desi alta e scris pe pliant.

#13354
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Mai demult era specificata pe site limita. La "4G" scria viteze de pana la 30 Mbps download/15 Mbps upload, iar la "4G+" 150/50.
Limitarile astea aparent aleatorii vin de la configurari vechi, probabil nici ei nu mai stiu exact de unde, mai ales la Prepay unde e un intreg labirint de optiuni peste optiuni.
Acum cativa ani am auzit de aceasta limitare si pe abonamente, am avut cel putin un prieten care s-a portat din cauza asta. Posibil sa fie si acum la abonamente vechi, care nu au fost modificate de ani de zile.

#13355
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Am gasit cum era exact: http://web.archive.o...optiuni-prepay/
2016 Martie, site-ul Orange.ro:

Quote

Cu opțiunile PrePay navighezi pe internet la viteze 4G sau 3G:
  • Cu opțiunile de 5 euro credit ai internet la viteze 3G de până la 21,6 Mbps pentru download și până la 5,76 Mbps pentru upload
  • Cu opțiunile de 6,7 și 8 euro credit ai internet la viteze 4G de până la 30 Mbps pentru download și până la 15 Mbps pentru upload; în cazul în care nu ești în zona de acoperire 4G sau nu ai un dispozitiv 4G, beneficiezi de 3G, care oferă viteze pentru download de până la 21,6 Mbps și pentru upload de până la 5,76 Mbps
  • Cu opțiunile de 10 și 12 euro credit ai internet la viteze 4G de până la 150 Mbps pentru download și până la 50 Mbps pentru upload; în cazul în care nu ești în zona de acoperire 4G sau nu ai un dispozitiv 4G, beneficiezi de 3G, care oferă viteze pentru download de până la 43,2 Mbps și pentru upload de până la 5,76 Mbps
  • Cu opțiunile Star ai internet la viteze 4G de până la 30 Mbps pentru download și până la 15 Mbps pentru upload; în cazul în care nu ești în zona de acoperire 4G sau nu ai un dispozitiv 4G, beneficiezi de 3G, care oferă viteze pentru download de până la 21,6 Mbps și pentru upload de până la 5,76 Mbps
Doamnelor si domnilor, asta este explicatia limitarilor.

#13356
Matchpoint

Matchpoint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 19.06.2018

View Postkatti, on 21 iunie 2018 - 15:53, said:

Mai demult era specificata pe site limita. La "4G" scria viteze de pana la 30 Mbps download/15 Mbps upload, iar la "4G+" 150/50.
Limitarile astea aparent aleatorii vin de la configurari vechi, probabil nici ei nu mai stiu exact de unde, mai ales la Prepay unde e un intreg labirint de optiuni peste optiuni.
Acum cativa ani am auzit de aceasta limitare si pe abonamente, am avut cel putin un prieten care s-a portat din cauza asta. Posibil sa fie si acum la abonamente vechi, care nu au fost modificate de ani de zile.
Pe prepay se întămplă asa ceva cel mai des!Eu am avut limitare pe nr meu si am sunat la ei pe nr:500 si sa rezolvat imediat!Iar după o săptămănă după ce am sunat la ei si le-am semnalat această limitare la net am primit sms de la ei să mă prezint într-un Orange Store si să prezint oferta venită pe sms celor din magazin si să închei un contract cu ei în care aveam net si min nationale nelimitat+300min internationale pe mobil pe perioada contractului de 1 an cu 5 euro pe lună!

Edited by Matchpoint, 21 June 2018 - 16:12.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 1 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate