Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Presa romaneasca - retard 99%

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Mi-e sila de Pro, mai rau decat de Antene, au incercat ei sa faca monopol pe orice, dar singuri se duc de rapa, ultimile stiri sunt de rahat (cele online) merita un "unsubscribe" si reclama exagerat de agresiva.

Edited by connectorxp, 11 September 2012 - 22:17.


#20
euNemultumitul

euNemultumitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 05.11.2011

View Postconnectorxp, on 11 septembrie 2012 - 22:17, said:

Mi-e sila de Pro, mai rau decat de Antene, au incercat ei sa faca monopol pe orice, dar singuri se duc de rapa, ultimile stiri sunt de rahat (cele online) merita un "unsubscribe" si reclama exagerat de agresiva.
Nici financiar nu stau bine. Datorii da, profit ba

#21
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007
De departe cei mai dobitoci sunt aia de la prosport.ro.  Iau un filmulet de cacat de pe net si baga un titlu de genul: "O LUME INTREAGA A RAMAS SOCATA!!!!! NU O SA-TI VINA SA CREZI!!!! SOC SI GROAZA!!!!", dupa care urmeaza filmuletul de 2 bani sau o jena de articol. Normal ca am intrat o data sau de doua ori si gata. Dar carnatii de la Gandul de exemplu mai baga linkuri catre ei ca si cu ar fi articole proprii, la sectiunea sport.

#22
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Postr@zvan, on 12 septembrie 2012 - 08:53, said:

De departe cei mai dobitoci sunt aia de la prosport.ro.  Iau un filmulet de cacat de pe net si baga un titlu de genul: "O LUME INTREAGA A RAMAS SOCATA!!!!! NU O SA-TI VINA SA CREZI!!!! SOC SI GROAZA!!!!", dupa care urmeaza filmuletul de 2 bani sau o jena de articol. Normal ca am intrat o data sau de doua ori si gata. Dar carnatii de la Gandul de exemplu mai baga linkuri catre ei ca si cu ar fi articole proprii, la sectiunea sport.

Eu chiar ramin socat cind citesc / vad ceva pe prosport. :huh:

#23
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007

View Postr@zvan, on 12 septembrie 2012 - 08:53, said:

De departe cei mai dobitoci sunt aia de la prosport.ro.  Iau un filmulet de cacat de pe net si baga un titlu de genul: "O LUME INTREAGA A RAMAS SOCATA!!!!! NU O SA-TI VINA SA CREZI!!!! SOC SI GROAZA!!!!", dupa care urmeaza filmuletul de 2 bani sau o jena de articol. Normal ca am intrat o data sau de doua ori si gata. Dar carnatii de la Gandul de exemplu mai baga linkuri catre ei ca si cu ar fi articole proprii, la sectiunea sport.

Il vrei la Steaua?

#24
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Intr-o dimineata (saptamana trecuta) era un "breaking news" la realitatea despre un baiate care a cazut de la etajul 2 de la o cabana si a murit. Incerca sa ajunga in camera la niste colege (erau in excursie).

La un moment dat are loc urmatoarea discutie dintre cel din studio si reporterul din teren:

Moderator: Si cum se simte baiatul ?
Reporter teren: Pai e mort ...

Desi ei aveau de vreo 5 minute titlul ca a murit.

#25
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Mort, mort, dar cum se simte ?   :bigwhitegrin:

#26
Eugen_D

Eugen_D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,431
  • Înscris: 05.05.2014
Și Zoso confirmăpresa românească a luat-o complet razna, adică 100%.

#27
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,736
  • Înscris: 15.06.2007

View Postchaosss, on 10 septembrie 2012 - 22:37, said:

Rog moderatorii sa nu stearga/inchida acest topic. Putem aduna o colectie impresionanta de astfel de articole. Posted Image
Pe mine ma irita articolele care au titlu pe prima pagina " nici nu iti vine sa crezi ce au patit dupa...".
Au mai fost subiecte deschise pe tema asta. Era ziarul ala al raposatului vadim,  o mizerie , nu alta.

#28
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,646
  • Înscris: 13.06.2004
"Tricolorul" se numea ziarul.
Ieri seară Banciu a afirmat la Lămâia sa că presa din România s-a dus în jos din cauza incompetenţei conducerii ziarelor. Însă în ceea ce priveşte partea de radiodifuziune nu-i dau 100% dreptate. Eu mă mir cum de mai rezistă televiziunile.

Edited by djl, 23 November 2017 - 00:36.


#29
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Colegule, tu te iei de A1... Dar dă o raită prin presa locală, să vezi acolo distracție. De la articole de-alea plătite, de genul "Primarul X face lucruri minunate pentru locuitori" până la scandaluri de-alea sexuale fără nici o noimă, din care afli că se culcă secretara de la primărie cu un polițist local.

Greșeli, de sintaxă, gramaticale, atât în presa scrisă, cât și în cea online. Dacă în online mai poți corecta, în aia scrisă e mai greu. Am greșit odată grav articolul de pe prima pagină, am văzut când am luat ziarele de la tipografie. Ce să mai faci? Capul în pământ și aia e. Era un eveniment la care participasem și am greșit titlul evenimentului. Deci nici nu știam unde am fost.


Problema principală în presă este dezinformarea, care nu e mereu intenționată. Articole scrise de oameni care nu au legătură cu subiectul, fără să cunoască foarte bine domeniul despre care scriu. Pe-astea le vezi când ajungi să fii tu direct implicat într-un anumit domeniu și vezi niște prostii uriașe scrise. Iar problema mai mare e că cititorii habar n-au că alea sunt prostii. Iar asta e cauzată de modul în care funcționează presa astăzi. Nu îți mai permiți să cercetezi amănunțit un subiect, pentru că trebuie să iasă articolele pe bandă rulantă. Din presa scrisă nu se mai câștigă mai nimic, iar aia online e la limita subzistenței. Mă refer doar la presă, nu la trusturi care au mai multe afaceri. Iar ca să fii la limita subzistenței în online, trebuie să aduni click-urile. Orice înseamnă asta. De la titluri idioate, până la articole luate cu copy-paste de-afară. De-aici și conținutul prost.

#30
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,736
  • Înscris: 15.06.2007
Seara asta a fost la antena 1 Cenusareasa, ne-am uitat fain frumos la film,  s-a terminat, si a inceput altceva.
O emisiune cu Oana Zavoreanu care si-a facut pomana,  cica a dat din casa chestii de vreo 200000 de euro!
Si a venit lumea la pomana buluc, a venit politia, jandarmeria.
Era o muiere pe la vreo 50 de ani, a si zis proasta, ca a venit de nu stiu unde Bolintin parca, de la ora 6 dimineata, ca e nemancata.. si a promit un fes si o curea.. Ataaaat!?  Proasta.. dupa ce ca era moca, isi imagina ca o sa primeasca cash? Posete Louis Vuiton?
In fine, mi s-a parut de cacao si zavoranca, prin gestul fata de lume.  A vrit sa pozeze in ce? Mare "filantroapa"?  A vrut sa se dea importanta? Sa arate ca are "fani"?  De toata jena emisiunea. Eu credeam ca o sa arunce de la balcon bulendrele sa se calce lumea in picioare.

Edited by tfmercedez, 30 November 2017 - 00:52.


#31
Eugen_D

Eugen_D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,431
  • Înscris: 05.05.2014

View Posttfmercedez, on 30 noiembrie 2017 - 00:51, said:

O emisiune cu Oana Zavoreanu...
* Oana Zăvoranu și-a dat hainele de pomană.
* După scandalul iscat pe seama hainelor ei, Mihai Bendeac a anunțat că va dona și el.
* A renunțat la tot, la bani, la hainele scumpe de firmă și la bunăstare împărțindu-și averea la săraci. De la bogății, în zdrențe!

Edited by Eugen_D, 05 December 2017 - 00:34.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate