Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Presa romaneasca - retard 99%

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007
Stiam demult ca aproape toti jurnalistii romani sunt niste retardati, dar un articol pe care l-am vazut azi pe A1 m-a scos din toate saritele. Un text mai lipsit de logica nu am vazut in viata mea.
http://a1.ro/news/in...0573#f20102a8c4

Am pus si doua capturi .jpg in caz ca se prind cretinii si corecteaza textul, dar sansele sa se intample asta sunt de 0.000001%. Doar sunt comunisto-securistii de la antene, n-ai ce sa le mai ceri...

Attached Files



#2
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 29.07.2012
Daca bei 15 L de apa te intoxici cu apa si mori, mai ales la 40 de kg Posted Image
De trait fara mancare poti trai de la cateva luni la cativa ani daca esti foarte gras.

Edited by Reboko, 10 September 2012 - 22:36.


#3
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Rog moderatorii sa nu stearga/inchida acest topic. Putem aduna o colectie impresionanta de astfel de articole. Posted Image
Pe mine ma irita articolele care au titlu pe prima pagina " nici nu iti vine sa crezi ce au patit dupa...".

Edited by chaosss, 10 September 2012 - 22:40.


#4
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 29.07.2012
Sper ca majoritatea va dati seamaca acest articol retardat a fost preluat din presa internationala, nu?

#5
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007
Posibil sa fi fost preluat de afara, dar pun pariu ca articolul sursa avea logica, pe cand traducerea acestui dobitoc...

#6
mihhay

mihhay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.03.2011
Mai vazusem intr-un ziar Romania Libera de acum 10-15 ani la o rubrica de curiozitati parca, cum ca cel mai batran om a fost unul care a trait vreo 140 ani(barbat) si  una care a trait 160 ani. Daca il gasesc ii fac o poza...

#7
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View Postchaosss, on 10 septembrie 2012 - 22:37, said:

Pe mine ma irita articolele care au titlu pe prima pagina " nici nu iti vine sa crezi ce au patit dupa...".

Sau care incep cu: "Uite", "Vezi", "Socant", "incredibil" (ca ala din primul mesaj), "Soc", "Bomba" etc.

#8
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010
Bai frate, nici eu sau blacktiti, nu suntem asa idioti :mellow: , e fara logica :mellow:

#9
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
sursa: http://us.24h.com.vn...159a482327.html

articolul nici macar nu e semnat..
mie mai retardati mi se par cei care nu inteleg ca rostul acestor articole e de a atrage vizitatori ;)

#10
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 29.07.2012

View PostNemesis-, on 10 septembrie 2012 - 23:41, said:

sursa: http://us.24h.com.vn...159a482327.html

articolul nici macar nu e semnat..
mie mai retardati mi se par cei care nu inteleg ca rostul acestor articole e de a atrage vizitatori Posted Image

Foarte subtil, mi-a placut :D

#11
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,868
  • Înscris: 27.06.2006

View Postnoone2, on 10 septembrie 2012 - 22:27, said:

Stiam demult ca aproape toti jurnalistii romani sunt niste retardati, dar un articol pe care l-am vazut azi pe A1 m-a scos din toate saritele. Un text mai lipsit de logica nu am vazut in viata mea.
http://a1.ro/news/in...0573#f20102a8c4

Am pus si doua capturi .jpg in caz ca se prind cretinii si corecteaza textul, dar sansele sa se intample asta sunt de 0.000001%. Doar sunt comunisto-securistii de la antene, n-ai ce sa le mai ceri...

======
Ai dreptate...sunt multi "retardati" care prind//editeaza/citesc o stire pe diagonala si nu o inteleg.

"Am pus si doua capturi .jpg in caz ca se prind cretinii si corecteaza textul, dar sansele sa se intample asta sunt de 0.000001%. Doar sunt comunisto-securistii de la antene, n-ai ce sa le mai ceri"

Ce pretentii poti sa ai "none2" de la niste cretini/ziaristi "inconstienti" care isi castiga "painea " prin munca pe media la antene si care nu-si verifica nici macar continutul/sursa articolului semnat de ei?  Capturile *.jpg sunt elocvente!

Edited by gabicen, 10 September 2012 - 23:54.


#12
euNemultumitul

euNemultumitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 05.11.2011
Stomacul

View PostReboko, on 10 septembrie 2012 - 22:35, said:

De trait fara mancare poti trai de la cateva luni la cativa ani daca esti foarte gras.
Ai habar despre ce vorbesti ?
1. ai nevoie de vitamine + proteine. Proteine sunt doar in muschi, adica se distrug muschii, inclusiv ai ochiului, inimii. Chiar si creierul se distruge.
2. Stomacul s-ar autodigera. De aia cele mai multe cure prin infometare se termina in ulcer/cancer de stomac. Iar daca baga apa, aciditatea se duce in intestin
3. Grasimea e un inlocuitor pe perioade scurte, sau un supliment daca tii regim.
4. 15l de apa pe zi ? Ar trebui sa aiba vezica urinara distrusa

#13
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View PostReboko, on 10 septembrie 2012 - 22:38, said:

Sper ca majoritatea va dati seamaca acest articol retardat a fost preluat din presa internationala, nu?

Da, a fost preluat din presa internationala de un prescolar angajat la A1.

#14
Pejeu

Pejeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 21.05.2012
Pe tine ce te irită de fapt? Greșeli de gramatică sau sintaxă ("vroiam")? Sau conținutul articolului?

Articolul este de umplutură, preluat de afară.

Cât de nimic de făcut să ai să îți faci nervi și topic despre așa ceva?

Ce text să corecteze? Nu sunt EVZ, să "corecteze" realitatea sau știrile preluate. Le preiau, cel mult traduc, și dau mai departe. Basta.

#15
krax

krax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 15.05.2012
un chinez sustine ce nu a mai mancat nimic de 12 ani
chinezul in varsta de 12 ani nu a mai mancat de 10 ani
poza il arata cam de 20 de ani

cititi bine primele fraze si titlul..............te baga in ceata total

#16
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,905
  • Înscris: 14.11.2004
O stire idioata, precum si ala care a transcris-o. ProTV-ul conduc de departe cu cele mai cretine stiri pentru online, Click, Can-Can si restul sunt aproape. De cand cu OTV, s-a manelizat in ultimul hal presa romaneasca, pur si simplu mi-e sila de titlurile de la stiri.

Edited by connectorxp, 11 September 2012 - 13:38.


#17
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Postconnectorxp, on 11 septembrie 2012 - 13:38, said:

O stire idioata, precum si ala care a transcris-o. ProTV-ul conduc de departe cu cele mai cretine stiri pentru online, Click, Can-Can si restul sunt aproape. De cand cu OTV, s-a manelizat in ultimul hal presa romaneasca, pur si simplu mi-e sila de titlurile de la stiri.

Oare pot fi dati in judecata pentru dezinformare? Ar fi o cale de a face bani. :)

#18
krax

krax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 15.05.2012
ia sa te uiti cand apar videoclipurile alea zilnice la funny - apar la 1-2 ore dupa ce apar in lista de cele mai vizionate de pe vplay si nu citeaza sursa ca sa nu faca contrareclama lui voyo

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate