Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Eroare incarcare formular
 merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 

un sfat va rog

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
bianic

bianic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 28.02.2012
buna,stiu ca accesul meu nu e prea binevenit la aceasta categorie dar avand in vedere faptul ca aici se circula doar cu greutati indraznesc sa va cer parerea.
detin un transit 8+1 motor 2.0l  100 cp
am o obligatie fata de cineva dar nu intru in amanunte.intrebarea mea este-pot trage cu aceasta masina o remorca incarcata cu 750kg plus 600 kg in microbus si sa nu uit ca am tractiune fata?
ma cam sperie remorca pentru ca nu am avut parte de asemenea greutati.
si sa nu uit am un traseu destul de dificil;cluj-bucuresti
astept parerile dumneavoastra
va multumesc

#2
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Tata tragea cu un espero 1.5 , benzina, 85 de cai parca , o remorca de 400 kg  capacitate, incarcat cu o vola de piatra de la balastiera. Per total incarcatura remorcii depasea o tona . Ma mir ca rezista si in ziua de azi.
Acum are un Fiat ulysse 2.0 ,benzina, 121 cai ,tractiune fata ,  7 locuri si tot asa face cu remorca plina cu piatra/nisip. Nu are nici o problema . Trebuie sa precizez ca remorca e oarecum modificata ca sa tina greutati mari. Nu e chiar cum scrie in acte ca tine doar 400 de kg .

Edited by emyboy, 04 September 2012 - 23:15.


#3
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
In primul rand, ar trebui sa ai permis de conducere. Dac-ai avea, ai stii macar sa formulezi inteligibil intrebarea, daca nu poti descifra ce scrie in talonul masinii, ai stii ca nu conteaza doar cat ai in remorca ci greutatea totala, daca remorca are sau nu, dispozitiv de franare etc, etc.

#4
bianic

bianic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 28.02.2012

View Postrumegus, on 04 septembrie 2012 - 23:19, said:

In primul rand, ar trebui sa ai permis de conducere. Dac-ai avea, ai stii macar sa formulezi inteligibil intrebarea, daca nu poti descifra ce scrie in talonul masinii, ai stii ca nu conteaza doar cat ai in remorca ci greutatea totala, daca remorca are sau nu, dispozitiv de franare etc, etc.
Rumegus,de teorie sunt satul.Chiar nu ma intereseaza ce scrie in talon.permis de conducere am din 91 cat.b,c,e.Probabil ai vrut sa zici ca n-am destula scoala pentru a formula corect o intrebare.
ehh,ce sa-i faci,sunt doar un amarat de sofer.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate