Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 

bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
dinaaa

dinaaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.11.2005
Sunt o economista ce urmeaza sa ma transfer in Bucuresti.Vreau sfaturi de la bucuresteni:unde sa-mi cumpar un apartament(urmeaza sa lucrez in centru).Sa-mi ziceti cartiere,zone strazi de evitat.Mai bine metroul sau ratb?Ce agentii imobiliare imi recomandati?Recomandati-mi o zona decenta,linistita,fara caini aurolaci daca se poate.Nu cunosc pe nimeni acolo si nici orasul nu prea il cunosc. :band: Multumesc tuturor.

Edited by dinaaa, 09 November 2005 - 15:30.


#2
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View Postdinaaa, on Nov 9 2005, 15:29, said:

.Mai bine metroul sau ratb?
metroul, de 10000 de ori metroul.
ratb-ul este doar o conserva cu roti.

#3
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
si dispui de minim 40-50.000$ pt un apartament decent?
metroul
nu lucra cu agentii imobiliare

#4
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003

View Postdinaaa, on Nov 9 2005, 15:29, said:

Recomandati-mi o zona decenta,linistita,fara caini aurolaci

:w00t:  :lol:  :lol:  :lol:

daca gasesti sa ne zici si noua :D

mie raport pret/decent ca locatie/departare de centru mi se pare militari/drumul taberei

Edited by add, 09 November 2005 - 17:20.


#5
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003

View Postdinaaa, on Nov 9 2005, 15:29, said:

Sunt o economista ce urmeaza sa ma transfer in Bucuresti.Vreau sfaturi de la bucuresteni:unde sa-mi cumpar un apartament(urmeaza sa lucrez in centru).Sa-mi ziceti cartiere,zone strazi de evitat.Mai bine metroul sau ratb?Ce agentii imobiliare imi recomandati?Recomandati-mi o zona decenta,linistita,fara caini aurolaci daca se poate.Nu cunosc pe nimeni acolo si nici orasul nu prea il cunosc. :band: Multumesc tuturor.



daca inchiriezi, fa-o nu departe de serviciul tau, altfel iti vei pierde viata pe drum... zonele bune (si scumpe) sunt cele care au acces rapid la metrou sau pe linga piete sau supermarketuri mari  /  sfat: pierde un weekend si fa o vizita pentru a vedea cu ochii tai zonele pe care le doresti

#6
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View Postadd, on Nov 9 2005, 17:17, said:

/drumul taberei
in drumul taberei nu ai metrou, ceea ce e foarte nasol.
vara e imposibil sa mergi cu ratb-ul.

#7
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
Poti incerca Aviatiei. Ai metrou aproape (oricunde ai sta in cartier  :)  ) vreo 3 mijloace RATB. Pretul unui
apartament cu 2 camere e cam 50 - 60 mii. Parcul Herastrau la 10 minute de mers pe jos.

#8
dinaaa

dinaaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.11.2005
S-o luam asa.Nu pot merge la Buc.,pentru ca sunt ft.ocup.pana cand termin contractul,deci e musai o agentie.Ceva recomandari?
M-am uitat un pic pe imobiliare,si mi s-au parut interesante:d-na ghica,tei,alba iulia,vitan,iancului,calea grivitei,dristor metrou????Dar metroul cat acopera din Bucuresti?
   Si inca o chestie o sa fie o garsoniera.Cat e intretinerea in medie,pe 40mp

Edited by dinaaa, 09 November 2005 - 18:39.


#9
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View Postdinaaa, on Nov 9 2005, 18:36, said:

M-am uitat un pic pe imobiliare,si mi s-au parut interesante:d-na ghica,tei,alba iulia,vitan,iancului,calea grivitei,dristor metrou????
ai metrou la iancului, grivitei (depinde unde pe grivitei) si dristor.
din vitan si alba iulia mai ai ceva de mers pana la metrou.

Edited by zuppy, 09 November 2005 - 18:39.


#10
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

View Postdinaaa, on Nov 9 2005, 18:36, said:

S-o luam asa.Nu pot merge la Buc.,pentru ca sunt ft.ocup.pana cand termin contractul,deci e musai o agentie.Ceva recomandari?
M-am uitat un pic pe imobiliare,si mi s-au parut interesante:d-na ghica,tei,alba iulia,vitan,iancului,calea grivitei,dristor metrou????Dar metroul cat acopera din Bucuresti?
   Si inca o chestie o sa fie o garsoniera.Cat e intretinerea in medie,pe 40mp

vrei garsoniera de 40 mp?  :huh:  pai in cazul asta cred ca trebuie sa cauti prin piata victoriei, alba iulia, in special in blocurile construite dupa '85 si aflate pe la sosea.

dar pe de alta parte cred ca te costa cat un partament cu 2 camere intr-o zona mai modesta.

pentru legatura la metrou poti alege si stefan cel mare sau titulescu (aproape de piata victoriei)

#11
abe

abe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 04.09.2004
Ar fi excelent sa gasesti la Iancului; ajungi repede in orice puncte din oras; ai metrou; ratb; maxi taxi si zona e buna

#12
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
nici oborul nu-i de aruncat :w00t:
agentii imobiliare.. cauta si tu pe net :w00t:

#13
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
De la Stefan Cel Mare pana in Dristor(si extremitati), cred ca e zona cea mai indicata care o cauti.Ai 5 statii de metrou pe "traseul" asta.

Un apartament cu 2 camere pleaca de la minim 40 pana la.........60-70 in zona mentionata mai sus.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate