Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

Pod Istanbul

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
sarojna

sarojna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 10.07.2007
Salut tuturor, ne spune si noua cine a fost de curand in Antalya prin Istanbul, am iteles ca se fac repratii la podul de unul dintre poduri, cum se mai circula?

Edited by m&m, 27 August 2012 - 08:42.


#2
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008

View Postsarojna, on 8th August 2012, 17:41, said:

Salut tuturor, ne spune si noua cine a fost de curand in Antalya prin Istanbul, am iteles ca se fac repratii la podul de unul dintre poduri, cum se mai circula?


Depinde si de ziua si ora la care treci. Nopatea la 3 se trecea fara probleme... Sint insa care au stat si doua ore la intrarea pe pod. Poti alege insa celalat pod si treci ceva mai lejer.

#3
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postsarojna, on 8th August 2012, 17:41, said:

Salut tuturor, ne spune si noua cine a fost de curand in Antalya prin Istanbul, am iteles ca se fac repratii la podul de unul dintre poduri, cum se mai circula?

Drum  de la  Istanbul spre  Antalya  merger  destul de  bine ( Atentie   la  ora  ! )  
Problema  este  la iintoarcere  De la antalya   - Istanbul  Acolo este  mare  reparatie   la intrare  la  pod ,
De c enu  incercati  cu  Ferry   dela Bandirma  - Yenikapi    cu  www.ido.com.tr ?

#4
cibo

cibo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 26.02.2004
deci ce solutie se recomanda pentru traversarea istanbulului spre antalya in jurul pranzului (12-14) si dinspre antalya spre seara (19-20).
vad ca sunt doua poduri care traverseaza stramtoarea. care dintre ele este in lucru? celalalt presupun ca este mai accesibil.

#5
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postcibo, on 17th August 2012, 11:27, said:

deci ce solutie se recomanda pentru traversarea istanbulului spre antalya in jurul pranzului (12-14) si dinspre antalya spre seara (19-20).
vad ca sunt doua poduri care traverseaza stramtoarea. care dintre ele este in lucru? celalalt presupun ca este mai accesibil.

prinz 12-14 Este  OK
Intoarcere ai sansa % 50 ramain  blocat

Reparatie  este   podul  :   FATIH SULTAN MEHMET   , cel   alta  pod :    BOGAZICI KOPRUSU   este  merge  mai bine .

Dar totusi  recomand   Ferry  de la  Edirne - Yenikapi  ,  fara  stress,  fara  km  plus ,  cam acelasi bani ( char si  mai  ieftin  )   si  fara  blocaj ....

#6
cibo

cibo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 26.02.2004
te referi la feribot Sirkeci-Harem? cel putin asta vad eu aici http://tkm.ibb.gov.t.../Kameralar.aspx ca a treia alternativa dupa cele doua poduri. nu am reusit sa-mi dau seama cat costa feribot vs pod

#7
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postcibo, on 17th August 2012, 14:16, said:

te referi la feribot Sirkeci-Harem? cel putin asta vad eu aici http://tkm.ibb.gov.t.../Kameralar.aspx ca a treia alternativa dupa cele doua poduri. nu am reusit sa-mi dau seama cat costa feribot vs pod

Daca  Venit  de la  Antalya  puteti sa  folosit    BURSA  - YENIKAPI   ,  IDO  , FERRY   RAPID !  
Am atasat  care este  blocaj

sirkeci   -  Harem pentru     Transfer intern ,

Attached Files



#8
cibo

cibo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 26.02.2004
cred ca o sa aleg calea terestra. la intoarcere am hotel in Istanbul chiar dupa traversarea podului Bogazici. multumesc de info.

#9
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
Sa terminat reparatie de la  podul FATIH SULTAN AHMET

Pt Info

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate