Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Softpedia Tray Tool

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#37
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

View Postxpcsoft, on Nov 7 2005, 00:54, said:

Pe viitor Framerowk 2 va fi inclus in windows si disponibil ca si update. Programul Softpedia Tray Tool va fi undeva intre 1-2 mega iar varianta finala va fi disponibila anul viitor. Pana atunci oamenii vor avea frame2 instalat. Trebuie sa gandim un pic mai deschis.

Ma bazez mult si pe astect, efecte visuale, etc. Chestii statice nu cred ca ne mai plac mai ales ca majoritatea au calculatoare calumea.

-u ai habar care-i una dintre problemele importante ale unui coder serios?
-sa-si tzina programul compatibil de la w95 pana la XP!
-si nu vad ce-ti trebuie fade si nush ce alte efecte...care apar ca niste defecte in contextul unui program care face doar shell open;
-sfatul meu e sa o iei de la baza, invatza c++, delphi si lasa prostia aia de .net ca nu prea ii vad nici un viitor;
-si poti invatza programare si facand lucruri interesante,nu numai ejaculatoare de cd-uri cum am mai vazut pe forumu asta :)
-am vazut ca ti-au mai raspuns niste useri seriosi, coderi cu experientza, nici ei nu au vazut utilitatea softului tau;nu o lua in nume de rau, nu am nimic cu tine, dar ai vrut o opinie si dupa vo 6 ani de codat la timpu liber, cred ca pot sa-mi dau, avizat cat de cat, cu parerea;

#38
xpcsoft

xpcsoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.11.2005

View Postchristig, on Nov 7 2005, 21:33, said:

-u ai habar care-i una dintre problemele importante ale unui coder serios?
-sa-si tzina programul compatibil de la w95 pana la XP!
-si nu vad ce-ti trebuie fade si nush ce alte efecte...care apar ca niste defecte in contextul unui program care face doar shell open;
-sfatul meu e sa o iei de la baza, invatza c++, delphi si lasa prostia aia de .net ca nu prea ii vad nici un viitor;
-si poti invatza programare si facand lucruri interesante,nu numai ejaculatoare de cd-uri cum am mai vazut pe forumu asta :)
-am vazut ca ti-au mai raspuns niste useri seriosi, coderi cu experientza, nici ei nu au vazut utilitatea softului tau;nu o lua in nume de rau, nu am nimic cu tine, dar ai vrut o opinie si dupa vo 6 ani de codat la timpu liber, cred ca pot sa-mi dau, avizat cat de cat, cu parerea;

Dupa parerea ta ce ar trebui sa contina ca sa fie ok ? Experienta am si eu. Stiu c++ si nu mai trebuie sa il invat. Dupa parerea mea si a tuturor dezvoltatorilor pe care ii cunosc eu sunt deschisi la mine .net este de viitor. Nu ma intereseaza sa mearga decat de la xp in sus. Vreau de la voi doar idei daca aveti. Programe enterprise useless sunt pline pe net. Eu zic ca softpedia are mare putere de promovare si trebuie sa ajunga si pe desktopul utilizatorilor nu doar in browserul acestora (reclama in plus).

#39
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Interesanta ideea...astept noi variante imbunatatite.

Nu renunta :)

#40
xpcsoft

xpcsoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.11.2005

View Postxpcsoft, on Nov 7 2005, 22:36, said:

Dupa parerea ta ce ar trebui sa contina ca sa fie ok ? Experienta am si eu. Stiu c++ si nu mai trebuie sa il invat. Dupa parerea mea si a tuturor dezvoltatorilor pe care ii cunosc eu sunt deschisi la mine .net este de viitor. Nu ma intereseaza sa mearga decat de la xp in sus. Vreau de la voi doar idei daca aveti. Programe enterprise useless sunt pline pe net. Eu zic ca softpedia are mare putere de promovare si trebuie sa ajunga si pe desktopul utilizatorilor nu doar in browserul acestora (reclama in plus).
Si man .Net Rocks. Daca ramai in urma nu incerca sa ii tragi si pe altii cu tine pt ca tot pe tine o sa te injure. Mai incet cu "nu ii vad nici un viitor" pt ca nu ai dreptate.

#41
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
pe mine nu ma intereseaza decat forumul, in rest ajunge un search pe site, chiar nu mi se pare util sa am o colectie de bookmark-uri din site.

daca poti sa faci ceva, eventual cum era inainte (acum cativa ani) un soft care anunta de fiecare data cand aparea un mesaj nou, eventual sa pot sa selectez anumite arii si sa vad toate mesajele noi din ariile alea :)

Edited by zuppy, 07 November 2005 - 23:11.


#42
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Si eu care credeam ca Pascalul meu pe care il fac la scoala si pe care ma incapatanez sa nu il invat nu are viitor. :death:

Uite faza, eu recomand sa incerci sa il faci cat mai mic putin consumator de resurse... uite, un exemplu bun e klipfarm. Mic si la obiect. Doar cand am auzit de 20 de mega de downlodat (care probabil vor sta prin memorie, si ei, ca 512 mega should be enough for every service) am icnit si bandwidthul meu de 10 kBps a gemut indelung un noooo... my point, nu are rost sa il faci cu efecte and shit daca doar 5% dintre utilizatorii posibili o sa il foloseasca. Pt un tray as zice maxim 5 mega (ca e neoptimizat, deh ;)) utilizare a memoriei si sa faca ceva mai util... cam cum e ce zicea zuppy. Pt site-ul softpedia e utila chestia, daca poate fi filtrata... adica cand apare update la vreun program sau apare programul tau mult dorit dintr'o anumita categorie, sa faca piu si sa iti apara pe ecran... altfel, nu e asa utila. O varianta pt forum m'ar interesa mai mult, pt ca nu imi cade asa bine sa tot incarc o groaza de pagini ca sa sar de la o arie la alta (nu am invatat inca codurile ariilor pe de rost :P) si ar fi interesant sa poti da direct din programel un getlastpost pe threadurile pe care vrei sa vezi cum a evoluat o discutie, in cazul in care au aparut reply-uri noi... se pare ca zuppy e mai coerent, ceea ce ziceam eu e sa poti selecta si threadurile pe care sa primesti alerta, sau ariile... si tot asa. :) Just my personal opinion.

A, sa nu uit, spor la lucru. :)

Edited by AlexIP, 08 November 2005 - 01:35.


#43
MindBlast

MindBlast

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 01.11.2005

View Postchristig, on Nov 7 2005, 21:33, said:

-u ai habar care-i una dintre problemele importante ale unui coder serios?
-sa-si tzina programul compatibil de la w95 pana la XP!
-si nu vad ce-ti trebuie fade si nush ce alte efecte...care apar ca niste defecte in contextul unui program care face doar shell open;
-sfatul meu e sa o iei de la baza, invatza c++, delphi si lasa prostia aia de .net ca nu prea ii vad nici un viitor;
-si poti invatza programare si facand lucruri interesante,nu numai ejaculatoare de cd-uri cum am mai vazut pe forumu asta :)
-am vazut ca ti-au mai raspuns niste useri seriosi, coderi cu experientza, nici ei nu au vazut utilitatea softului tau;nu o lua in nume de rau, nu am nimic cu tine, dar ai vrut o opinie si dupa vo 6 ani de codat la timpu liber, cred ca pot sa-mi dau, avizat cat de cat, cu parerea;
:)
.NET are aplicabilitate pe web (desi sincer as prefera php-ul pentru controlul mult mai mare asupra graficii si pentru rapiditate, insa asp.net reduce foarte mult munca), astept acum sa vad versiunea 2005.
Chiar si la programarea desktop se poate impune prin usurinta cu care poti crea clase, user controls si aplicatii.
Ce mi-a placut mie la c# a fost faptul ca forma o genera automat dupa codul scris in clasa, clasele le creai cu foarte mare usurinta
Are insa si dezavantaje:
   nu poti folosi inline assembler;
   anumite clase sunt atat de abstractizate de-ti vine sa inebunesti cand vrei sa personalizezi o astfel de clasa (si asta probabil din cauza documentatiei oferite de microsoft, care nu acopera toate detaliile). Spre exemplu, pentru un data grid, trebuie sa te folosesti de multe alte clase pentru a reusi sa faci modificari in modul de functionare/afisare ... ceea ce necesita destul de mult timp pt. research;
   binenteles ca un foarte mare dezavantaj este ca necesita frameworkul ... care are 20 de mega, insa daca stai sa te gandesti si visual c++ necesita dll-uri (care sunt insa incluse in windows);  
  
Tinand cont de tendinta actuala: "nu te mai uita la resursele folosite, ca ai de unde", atat pentru aplicatii desktop si web, .NET a inceput deja sa se impuna, asa ca nu poti sa spui ca n-are nici un viitor. Plus ca .NET are ca avantaj fata de delphi (care prezinta aceeasi usurinta in dezvoltarea unei aplicatii desktop) pretul mai scazut pentru licenta ... nu stiu acum la 2005 cat este licenta.
Oricum, atunci cand vrei sa faci ceva mai low level, poti sa uiti de .NET

Sincer, mie mi-a luat ceva timp sa trec de la c# la visual c++ (chiar daca mai lucrasem putin inainte prin el). Si asta din cauza faptului ca trebuia sa fac singur alocari si dezalocari de memorie. Dar m-am obisnuit ... so no more memory leaks :D. Plus ca in visual c++ ai control absolut asupra evenimentelor si mesajelor windows. De rapiditate nu mai incape vorba, de vreme ce visual c++ este cel mai apropiat de asm.

Daca ar fi sa aleg intre c# si visual c++ pentru a dezvolta o aplicatie, cred ca as opta pentru primul pentru rapiditatea in dezvoltare (asta daca proiectul are un deadline apropiat) ... si pentru al doilea pentru a invata si mai bine modul de manipulare al windowsului .... :D
  Oricum, alegerae mediului de programare depinde de domeniul de aplicabilitate al proiectului pe care vrei sa-l dezvolti.

#44
NumeDeCod

NumeDeCod

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 11.03.2005
MindBlast a pus punctul pe i. Concluzia: nu se justifica folosirea .NET in acest caz (am inteles ca vrei sa i llansezi peste un an, nu peste un deadline de 3 zile). Ai timp berechet sa il faci in C++.

#45
xpcsoft

xpcsoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.11.2005

View PostNumeDeCod, on Nov 8 2005, 15:17, said:

MindBlast a pus punctul pe i. Concluzia: nu se justifica folosirea .NET in acest caz (am inteles ca vrei sa i llansezi peste un an, nu peste un deadline de 3 zile). Ai timp berechet sa il faci in C++.
Wait to see next version, si sa imi spui atunci daca tot in c++ sa il fac.

#46
fellow

fellow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 28.08.2004

View PostGrave Land, on Nov 7 2005, 22:41, said:

Interesanta ideea...astept noi variante imbunatatite.

Nu renunta :)
Subscriu.

NumeDeCod si altii, lasati omul, ca nu stiti ce face. El va cerut parerea despre un program si voi incepeti sa-l luati cu "invata c", fara sa va intrebati macar daca el cunoaste si alte limbaje in afara de .net (care de altfel continua sa fie utilizat din ce in ce mai mult, avand un viitor aproape garantat).

Am sa revin cu feedback cand am mai mult timp.

P.S. xpcsoft era de ajuns sa zici:

Quote

Programul necesita .net framework 2. Daca nu il aveti instalat descarcati-l de aici.

Edited by fellow, 08 November 2005 - 20:37.


#47
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

View Postfellow, on Nov 8 2005, 20:25, said:

Subscriu.

NumeDeCod si altii, lasati omul, ca nu stiti ce face. El va cerut parerea despre un program si voi incepeti sa-l luati cu "invata c", fara sa va intrebati macar daca el cunoaste si alte limbaje in afara de .net (care de altfel continua sa fie utilizat din ce in ce mai mult, avand un viitor aproape garantat).

Am sa revin cu feedback cand am mai mult timp.

P.S. xpcsoft era de ajuns sa zici:

-is multzi mucleshi care pentru ca au scris 3 linii de cod isi permit sa-si dea cu parerea k si cum ar fi mari programatori;
-frate..ia viziteaza matale http://www.scene.org/awards.php sa vezi ce se poate face pe 64Kb; ar rade aia si cu kuru de programul tau de 20mb care probabil ar fi juma de functie din sutele pe care le au ei intr-un prog de ala de 64k;
-cum spuneam, cu o esperientza de 6 ani de vc++ in spate (vezi http://www.cgsoftlabs.ro/ )...pot sa afirm ca nu s-o nascut limbaj de programare care sa intreaca in flexibilitate c++; dracu' bai...windozu e scris in c...ce vretzi mai mult?
-stii c?..crezi ca stii programare in c?...poate...pana la a stii sa programezi windoz e cale luuunga mah baiatule; si a ingloba 2-3 clase de ici de colo sa pui un popup cu fade si pana a a intelege un sistem de operare e cale lunga;
-n-ai decat sa ramai cu .net ul tau...(care repet..e o mare tzeapa a ms...un limbaj de scripting din care oricine ti poate lua sursele..lent ca orice ruleaza pe masini virtuale...) n-ai sa stii ce-i ala asm ce-i ala un debugger si ring 0 n-ai sa stii cum draqu e alcatuit un executabil;
-script kiddies d-astia care fac un popup in 2 mb nu is programatori :));
-si pana la a face ce vrei tu..cu program care sa te anuntze la posturi pe forum e cale luuunga de asemenea, tre sa stii ce-i ala parser de html sa ai sau sa faci unu...ala va depinde de formatul paginilor care nu ti-l garanteaza nimeni...si de aici poate nu-i vezi capatul maimosului tau program;
-hai ca te-am speriat de tot :)...si nu vreau asta, dar ti-am zis ai vointza, ca vad ca te-am inversunat si mai mult in proiectu tau; iti zic eu..poti sa faci si un kkt ca tot gasesti 3 lameri pe forum care sa-ti zica ca esti beton; conteaza ce zic cei care sunt in meserie si stiu sa balanseze lucrurile;
-mergi pe net...dar vei scrie numai aplicatzii second hand, si in orice moment in vcplusist iti va da clasa;

ah..si tot forumu asta...in afara de vo cateva programele cu adevarat interesante si muncite, ash rade tot, numai prostii care nu se pot numi programe...culmiand cu dementza aia de ejaculator de cd mwahahaha...caruia "coderu" ii mai facuse si sKinuri; mda...cand te plictisesti rau acasa si n-ai idei o iei razna. (k mine acum :P)

#48
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
Nu am incercat programul si nici nu am sa-l incerc vreodata....
cu toate astea vreau sa il incurajez pe cel care l-a scris, deoarece a depus un efort pentru a va oferi ceva gratis.
daca as avea puterea sa le dau o mie de pumni in cap astora care au multi ani de experienta in nu's ce limbaj si care considera ca restul sunt niste tampiti, as face-o cu cea mai mare satisfactie.
Omu' v-a cerut ajutor si voi ii spuneti ca ce a facut e inutil si prost?
repet: omu' v-a cerut sugestii....
in sfarsit... care e ideea cu fulgii de zapada pe un site de software???
:cutit:

#49
MindBlast

MindBlast

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 01.11.2005
@christig:
Acum nu avea pretentia de la oricine sa cunoasca programarea in visual c++.
Fiecare incepe cu ce i se pare mai usor la inceput. Lasa omul sa invete si dupaia o sa-si dea singur seama daca ii trebuie alt mediu de programare sau e multumit cu ce are.
Si eu am inceput cu pascal si cu delphi, pe urma am trecut prin .NET si am ajuns abia acum la visual c ... si e o diferenta mare intre ele (ca mod de lucru cu obiectele vizuale).
Despre partea cu codarea in 64 k .... uita-te la jocurile scrise pt. z80 ca sa vezi ce se putea face in 20 - 48k. Aia erau intr-adevar programatori care optimizau la maxim codul, pentru a se incadra in cei 48 k.
Am vazut si pt PC un joc 3D cu grafica foarte tare si cu sunet ... dar avea niste cerinte de procesor si placa video ca ai fi preferat sa aiba 600 de mega dar sa se miste bine.
Insa mai repet, cu noile sisteme aparute, multi nu prea mai tin cont de optimizari. Prefera sa scrie acolo la cerinte: minimum system requirements: P3 - 600, optimal system requirements: P4 - 3 Ghz, 512 RAm, kick ass video card.
Concluzia: let them chose their own way.

#50
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

View PostDan, on Nov 9 2005, 05:18, said:

Nu am incercat programul si nici nu am sa-l incerc vreodata....
cu toate astea vreau sa il incurajez pe cel care l-a scris, deoarece a depus un efort pentru a va oferi ceva gratis.
daca as avea puterea sa le dau o mie de pumni in cap astora care au multi ani de experienta in nu's ce limbaj si care considera ca restul sunt niste tampiti, as face-o cu cea mai mare satisfactie.
Omu' v-a cerut ajutor si voi ii spuneti ca ce a facut e inutil si prost?
repet: omu' v-a cerut sugestii....
in sfarsit... care e ideea cu fulgii de zapada pe un site de software???
:cutit:


Inca unul din lemeii care-si dau cu parerea doar k sa se afle-n treaba; desi sustine sus si tare ca nu va incerca cei 20mb de popup niciodata :) ; dureros...prietene dane..mai pune-ti ordine'n idei;
Cum poti sa sustii ceva daca nici macar nu stii care e problema? downloadeza "programelul" vezi ce face si comenteaza!
Omu a cerut pareri..bune/rele...iata le-a gasit; Daca ai de spus despre program..baga...nu mai comenta pe marginea posturilor celorlaltzi ca esti offtopic;

Iar cu fulgii...Opera care o ai matale rulz...nu stie ce-i ala tagul <comment>

#51
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Uf... nu stiu cum de astfel de threaduri au un succes nebun. De obicei se fac 2 factiuni: "the masters of the universe" unde poti sa faci orice ca tot e prost si ei au facut chestii infinit mai bune la 6 ani si "the defenders of the weak" care spun ca daca ai scris ceva in vreun IDE si apesi compile esti programator si nu trebuie sa fii descurajat in aceasta profesie nobila tocmai la inceput. Aceste discutii ar trebui sa treaca la sectiunea Intel vs AMD, ATi vs nVIDIA, stanga vs dreapta.

#52
xpcsoft

xpcsoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.11.2005

View Postchristig, on Nov 9 2005, 02:45, said:

-is multzi mucleshi care pentru ca au scris 3 linii de cod isi permit sa-si dea cu parerea k si cum ar fi mari programatori;
-frate..ia viziteaza matale http://www.scene.org/awards.php sa vezi ce se poate face pe 64Kb; ar rade aia si cu kuru de programul tau de 20mb care probabil ar fi juma de functie din sutele pe care le au ei intr-un prog de ala de 64k;
-cum spuneam, cu o esperientza de 6 ani de vc++ in spate (vezi http://www.cgsoftlabs.ro/ )...pot sa afirm ca nu s-o nascut limbaj de programare care sa intreaca in flexibilitate c++; dracu' bai...windozu e scris in c...ce vretzi mai mult?
-stii c?..crezi ca stii programare in c?...poate...pana la a stii sa programezi windoz e cale luuunga mah baiatule; si a ingloba 2-3 clase de ici de colo sa pui un popup cu fade si pana a a intelege un sistem de operare e cale lunga;
-n-ai decat sa ramai cu .net ul tau...(care repet..e o mare tzeapa a ms...un limbaj de scripting din care oricine ti poate lua sursele..lent ca orice ruleaza pe masini virtuale...) n-ai sa stii ce-i ala asm ce-i ala un debugger si ring 0 n-ai sa stii cum draqu e alcatuit un executabil;
-script kiddies d-astia care fac un popup in 2 mb nu is programatori :));
-si pana la a face ce vrei tu..cu program care sa te anuntze la posturi pe forum e cale luuunga de asemenea, tre sa stii ce-i ala parser de html sa ai sau sa faci unu...ala va depinde de formatul paginilor care nu ti-l garanteaza nimeni...si de aici poate nu-i vezi capatul maimosului tau program;
-hai ca te-am speriat de tot :)...si nu vreau asta, dar ti-am zis ai vointza, ca vad ca te-am inversunat si mai mult in proiectu tau; iti zic eu..poti sa faci si un kkt ca tot gasesti 3 lameri pe forum care sa-ti zica ca esti beton; conteaza ce zic cei care sunt in meserie si stiu sa balanseze lucrurile;
-mergi pe net...dar vei scrie numai aplicatzii second hand, si in orice moment in vcplusist iti va da clasa;

ah..si tot forumu asta...in afara de vo cateva programele cu adevarat interesante si muncite, ash rade tot, numai prostii care nu se pot numi programe...culmiand cu dementza aia de ejaculator de cd mwahahaha...caruia "coderu" ii mai facuse si sKinuri; mda...cand te plictisesti rau acasa si n-ai idei o iei razna. (k mine acum :P)
Programul nu are decat 1.4 M. Nu stiu de ce spuneti toti ca are sn.

#53
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
sunt super programatori, dar au modem si hard mic
ar prefera sa aiba 100k
si nu inteleg de ce mai postezi aici?
nu ti-a demonstrat baiatu ala cu fulgii ca nu ai ce cauta aici?
lamerule care esti

#54
xpcsoft

xpcsoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.11.2005
Scurt si la subiect :
1. Programul are si va avea intre 1-3M
2. Pentru instalare este necesar .Net Framework 2.0
3. Este free.
4. Vreau sa il fac pe gustul fiecaruia.
5. Forumul va fi inclus in versiunile urmatoare.
6. Tray alarmul va fi complet functional.
7. Va contine alerte gen office2003 sau messenger despre stiri/posturi/programe etc la care te-ai inscris.
8. Va contine un rss reader simplu.
9. As vrea sa contina ceva statistici dar inca nu stiu ce fel de statistici (ajutatima voi la faza asta)
10. Va fi testat asa cum se testeaza un program adevarat (am un prieten care se stie cu visual studio 2005 for testers)
11. Update-uri automate cand apare o versiune mai noua(cu alerte)
12. Nu sunt un super programator ca sa il fac sub 100k asa ca asta este.
13. Filmulete de 15min cu sunet cu tot sub 65k exista din 1998.
14. Multumesc celor care au venit cu idei adevarate  
15. Am inceput cu stangul threatul.
16. Va fi facut in continuare in .NET pentru a prinde mai multa experienta .
17. Nu renunt oricum decat daca spun cei de la softpedia.
18. Incerc pe cat de mult posibil sa nu consume prea multe resurse(sugestia lui alexIP care a venit defapt cu mai multe idei fondate. Thanks alexip)
19. programul nu are doar 3 linii de cod. Are defapt peste 3000
20. Nu incerc sa fac un nou windows.
21. Nu ma mai speriati.
22. Nu ma cred un super coder adevarat cum cred unii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate