Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Router TP-LINK TL-WR740N

- - - - -
  • Please log in to reply
652 replies to this topic

#595
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Aia e problemă hardware, nu cred că se rezolvă prin telefon.

#596
Nelanaroth

Nelanaroth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 08.02.2013
Da, am folosit un alt adaptor cu tensiunea potrivita, am fost atent special ca sa nu difere tensiunile.

Am incercat hard reset, tot felul de metode...nu merge nimic

#597
mariusikas

mariusikas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 06.12.2008
Se rezolva

#598
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Cum se rezolva, @mariusikas? Daca stii barem lumineaza-l pe omul cu problema, daca tot ai postat.

#599
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Cablu serial, ultima solutie.

#600
danut300

danut300

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,480
  • Înscris: 28.03.2015
http://www.tp-link.com/en/FAQ-227.html

Se poate face asa ceva cu acest ruter si cum ca am incercat si nu merge imi da "no network acces"

#601
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Salut! Am o problemă nu prea gravă dar foarte enervantă. Internetul e de la akta, PPOE, apare Limited Acces pe laptop deși internetul funcționează, asta doar după ce las ecranul laptop-ului jos, îl mut prin casa sau curte și ridic din nou ecranul. După asta îmi apare Identifyng și Limited Acces dacă pun cursorul pe icon-ul rețelei din taskbarul Windows 7-lui, dar internetul funcționează ok. Ce părere aveți, cum pot rezolva problema?
@gumball3000, ce zici meștere?

Edited by androholic, 25 July 2015 - 18:04.


#602
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Probabil intra laptopul in standby cand lasi jos monitorul.
Mi s-a intamplat si mie pe W8 sa-mi afiseze eronat starea conexiunii, si cu toate astea in browser sa fie functional.
Am dat de vreo cateva ori reset/factory reset la router si nu intelegeam ce are, cu un router Asus de vreo 1000 lei mi s-a intamplat asta (imi scapa acum modelul).

Apoi verifica totusi setarile PPPoE de pe router, ca daca e idle conexiunea se deconecteaza automat sesiunea PPPoE. Trebuie sa-l setezi pe Connect automatically ca sa nu se mai deconecteze cand e idle.

Edited by gumball3000, 25 July 2015 - 19:31.


#603
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Mulțam fain. Era setat pe Connect Automatically.
Attached File  uploadfromtaptalk1437846065872.jpg   3.32MB   27 downloads

#604
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postgumball3000, on 25 iulie 2015 - 19:30, said:

Probabil intra laptopul in standby cand lasi jos monitorul.
Mi s-a intamplat si mie pe W8 sa-mi afiseze eronat starea conexiunii, si cu toate astea in browser sa fie functional.
Am dat de vreo cateva ori reset/factory reset la router si nu intelegeam ce are, cu un router Asus de vreo 1000 lei mi s-a intamplat asta (imi scapa acum modelul).

Apoi verifica totusi setarile PPPoE de pe router, ca daca e idle conexiunea se deconecteaza automat sesiunea PPPoE. Trebuie sa-l setezi pe Connect automatically ca sa nu se mai deconecteze cand e idle.
Am upgradat la Windows 10 si a disparut problema. :lol:

#605
tankolevente

tankolevente

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 24.01.2014
Buna ca de obicei cand am probleme apelez la voi.Mai bine aici decat la cei de la RDS(habar nu au fara suparare)nici eu nu ma pricep da macar nu zic prostii.
Am net de la RDS toate bune si frumoase tipul conexiunii PPPoE.Un router wireless tp-link wr740n .Acest router il am de aproximativ 1 an.Functiona perfect internetul pana acum 3 zile.
Configurarea a fost facuta ca la carte(din moment ce functiona cred ca l-am setat bine.)
Quick Setup-a cerut username parola-numele la wireless-tipul de securitate etc.tot ceea ce stiti si voi.A fost setat a si functionat totul foarte bine.
Repet de aproximativ 3 zile a inceput sa faca figuri."NO INTERNET ACCES!"
Am crezut ca routerul este de vina noroc ca am una de rezervat exact la fel si am facut un test,si la acesta scria no internet acces.
Repet nu a fost facut nicio modificare en setup-ul routerului,nu am umblat la el pentru ca nu ma pricep si nici nu avea rost pentru ca netul mergea.
Cand bag cablul de net direct in laptop merge fara nicio problema.Cand il bag in router,functioneaza aproximativ 15 minute-60 minute dupa aceea din nou no internet acces,fara sa fac nimic!Cand intru in setup la router: scrie doar connecting... si nu se intampla nimic.
Va rog sa ma scuzati daca nu m-am exprimat corect va rog sa ma ajutati va multumesc.

#606
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
folosesti cumva aplicatii de tip p2p? gen torrente and co...?

#607
tankolevente

tankolevente

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 24.01.2014

View Postcarmenclara1, on 07 august 2015 - 04:46, said:

folosesti cumva aplicatii de tip p2p? gen torrente and co...?
Folosesc uTorrent in rest nimic special.poate sa fie de la utorrent? de ex.ieri a functionat destul de bine au fost cateva reprize de no internet acces dar a si revenit la normal.

#608
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
redu numarul conectiunilor globale si per torrent la un maxim de 150-200 si nu ar mai trebui sa ai probleme. seteaza la dhcp serverele dns google adica 8.8.4.4 si 8.8.8.8 - > urmat de un reboot la router

#609
tankolevente

tankolevente

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 24.01.2014

View Postcarmenclara1, on 07 august 2015 - 22:47, said:

redu numarul conectiunilor globale si per torrent la un maxim de 150-200 si nu ar mai trebui sa ai probleme. seteaza la dhcp serverele dns google adica 8.8.4.4 si 8.8.8.8 - > urmat de un reboot la router
scuze dar am fost plecat si nu am avut acces la internet.o sa incerc si revin.multumesc.

#610
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
A aparut pe undeva la noi v.6? Pe Tplink.ro e deja de ceva vreme prezentata noua revizie hw.

#611
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Ai probleme cu versiunile actuale ca vad ca le cauti pe astea noi la mai multe TP-Link-uri?

#612
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,582
  • Înscris: 15.06.2004
Mie mi-e ca mai e un pic si intra in End of Life ca majoritatea celorlalte echipamente TP-Link pe 150N....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate