Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

Mitsubishi Lancer 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#1
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,948
  • Înscris: 03.08.2008
Va salut. Dupa o lunga perioada de cercetari si cautari pentru o masina noua am luat o decizie finala si m am hotarat, avand in vedere ca  citesc de cativa ani paginile din acesta sectiune, sa deschid si eu una. Am vazut ca mai este un jurnal cu Lancer, dar fiind modele un pic diferite am decis sa fac unul separat.

Initial a fost un Focus nou, dar mai aveam nevoie de vreo 3000 E plus 3 tichete deci vreo 4000E. Urmatoarea in rand Octavia unde la fel noua imi mai trebuia un rest de bani. Asadar am inceput cautarile pe piata sh dupa un focus insa printre cautarile mele am dat peste

Mitsubishi Lancer

Fabricatie: 2010
Rulaj: 54,000 km
Transmisie: manuala
Putere: 109 CP / 80 kW
Cilindree: 1499 cm³
Emisii CO2: 144
Norma Euro: euro4
Combustibil: benzina
Culoare: alb


Printre dotari
ABS
ESP

geamuri electrice,
oglinzi electrice,
inchidere centralizata,
radio/CD,
servo directie,
computer bord,
senzori ploaie,
comenzi volan,
senzori parcare
Jante aliaj usor 16''
Clima automata


Masina a fost cumparata de primul proprietar de la reprezentanta si apoi data ca avans pentru un ASX prin sistemul de buyback, reviziile la zi facute tot la reprezentanta. E inmatriculata in RO deci nu mai platesc niciotaxa.


La masina m am uitat 3 zile in continuu, drive testul fiind hotarator in decizia finala. Masina sa comportata foarte bine si personal mi sa parut ca mi se potriveste foarte bine.
Am dat avansul si astept ca in cursul saptamanii marti, miercuri cel mai tarziu, dupa ce platesc si restul banilor sa intru si in posesia ei.


Pana atunci  2-3 poze.

Attached Files



#2
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Mie imi place masina asta la nebunie :X de cand a aparut lancer VIII. Sa o am pe asta si nu mi-ar mai trebui nimic :)) felicitari pentru masina!

#3
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
nu ai zis pana la urma, cat a costat ? :D

#4
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,948
  • Înscris: 03.08.2008
Corect am uitat de pret 9700 E

#5
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,704
  • Înscris: 22.11.2007
Felicitari pt achizitie, sa o stapanesti sanatos. Masina are un design demential, unul din cele mai frumoase sedanuri din segmentul asta. Poate ar fi meritat o motorizare mai mare, dar poate pt tine e suficient motorul de 1.5.

#6
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,948
  • Înscris: 03.08.2008
Nu pot spune ca am avut de ales in ceea ce priveste motorizarea, dar avand in vedere ca actuala masina care am conduso 4ani a fost un Logan 1.4 motorul de 1.5 110cp este ok pentru mine, chiar nu sunt un adept al vitezei.

#7
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

View Postyonut_a, on 1st July 2012, 22:12, said:

un Logan 1.4 motorul de 1.5 110cp este ok pentru mine, chiar nu sunt un adept al vitezei.
:eek:  ceeeee ?

#8
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 07.01.2006

View Postyonut_a, on 1st July 2012, 23:12, said:

avand in vedere ca masina pe care am conduso 4 ani a fost un Logan 1.4, motorul de 1.5 110cp de pe mitsu este ok pentru mine, chiar nu sunt un adept al vitezei.


#9
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,948
  • Înscris: 03.08.2008

View Postopop, on 1st July 2012, 23:17, said:

:eek:  ceeeee ?

Nu inteleg uimirea.
Pentru mine, din punct de vedere al motorizarii, upgrade ul de la motorul de 1.4 - 75 cp la 1.5 - 110 cp e destul.

#10
TudorMondialul

TudorMondialul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 15.10.2010
Pana la urma Logan anterior cati cai avea?  *am scris ani in loc de cai*


Felicitari pentru achizitie, este masina mea preferata. Daca as avea si eu 10.000 de euro maine mi-as cumpara si eu o asemenea bijuterie. Km cat mai multi si fara incidente! In sfarsit cineva care e diferit si nu isi cumpara nemtoaica sau Focus ci isi ia ceva din suflet. Mitubishi sunt extrem de fiabile si nu vei avea probleme cu masina in acest sens.

Daca am ceva de criticat este lipsa cotierei si nu inteleg de ce nu te-ai orientat catre un diesel. Dar probabil ca tu esti un tip pasionat de benzinare, asa ca gusturile nu se discuta. Eu as fi cautat un 1.8 diesel, 150 de cai, motorul dezvoltat de Mitsu DI-D.


Asteptam poze mult cand vine masina! Toate cele bune!

Edited by TudorMondialul, 02 July 2012 - 11:50.


#11
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,948
  • Înscris: 03.08.2008
@TudorMondialul

Loganul are 4 ani. Masina ramane nu o voi vinde, o vor folosi parintii.

Initial am vrut si eu tot Focus, dar pana la urma a fost sa fie Lancer.

Are si cotiera, dar nu se vede ca era tras scaunul in fata. Cam incomoda sincer ca e plasta cam in spate, dar ma voi obisnui.

Am ales benzinar pentru ca nu am avut alta optiune.

#12
TudorMondialul

TudorMondialul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 15.10.2010
In cazul asta ai facut bine, ai prins oferta de nerefuzat. Sa te bucuri de ea! :)

#13
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

View Postyonut_a, on 2nd July 2012, 09:48, said:

Nu inteleg uimirea.
Pentru mine, din punct de vedere al motorizarii, upgrade ul de la motorul de 1.4 - 75 cp la 1.5 - 110 cp e destul.
Nu intelegeam nimic ca nu ai pus virgula :P
110 cp sunt suficienti pentru drumurile noastre, totusi de ce nu ai luat ceva mai ieftin(vechi) daca tot ai luat benzina ?
in rest, sa o stapanesti sanatos !

Edited by opop, 02 July 2012 - 12:43.


#14
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,948
  • Înscris: 03.08.2008
Scuze de virgula, acuma am vazut ca am scris cu picioarele.

Nu prea stiu ce sa iti raspund la intrebare. Dupa cum am spus si in primul post intentia initiala a fost o masina noua, deci bugetul era cumva pregatit.
Intamplarea a fost sa gasesc acest Lancer si sa imi placa atat de mult incat sa il cumpar. Cel mai probabil as mai fi asteptat vreo 3-4 luni si as fi luat un Focus nou.

Edited by yonut_a, 02 July 2012 - 12:53.


#15
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Felicitari pt masina !
S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea, fara nici o problema !

Nu stiu ce planuri ai, dar ca proaspat posesor de Mitsu, dupa un prim contact cu reprezentanta, sunt de parere ca merita sa intretii masina la Mitsubishi Metalurgiei, lucru confirmat si de alti posesori, mai vechi.


L.E.   Scuze, acum am vazut ca esti din Iasi; nu stiu de ce, aveam impresia ca esti din Bucuresti.
Oricum, ideea cu reprezentanta ramane.

Edited by Barboso, 02 July 2012 - 20:49.


#16
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,985
  • Înscris: 06.04.2007
Faina masina.

Sa revii cu impresii "la cald" dupa ce faci cateva ture, sa o compari direct cu Loganu 1.4  :lol:

Cand voi castiga la loto imi voi cumpara Evo 10 (ce am si pe desktop :)) )

Attached Files



#17
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,948
  • Înscris: 03.08.2008
Ieri am ridicat masina si dupa vreo ora de semnat acte am putut sa o iau si la o plimbare.

@Barboso  sunt din Iasi dar am in plan candva in toamna sa ma mut in Bucuresti vreo cativa ani deci sfatul este binevenit. Oricum service ul la reprezentata il voi face.


@Octavian___   la cald ce pot sa spun, sunt incantat de masina, se comporta ok in cei 60km pe care i am facut ieri, totul functioneaza perfect de la clima la geamuri electric, senzori ploaie, parcare, lumini auto cand se intuneca, computer de bord, comenzile pe volan.

Consumul afisat a fost de 9%, desi eu nu prea am incredere, deci ieri am facut un plin si voi face consumul la pompa.

Comparatia cu Loganul la comfort este indiscutabila, mai ales ca nu Logan nu aveam AC. In ceea ce priveste tinuta de drum este indiscutabil mai stabila in curbe, iar cei 35 cp in plus se simt, nu pot sa zic ca ma lipeste de scaun, dar nici nu trebuie sa ma rog de ea.

Ceva minusuri deoamdata, fiind alba se vad cateva zgarieturi de la pietre pe capota, nimic grav insa. Si nu prea am inteles cum functioneaza senzorii de parcare ca nu au display si zgomotul este constant, dar nici nu m am apropiat prea tare de vreun obstacol sa vad daca se intensifica sau nu.

Voi reveni cu niste poze.

#18
abunea

abunea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 23.11.2007
Felicitari pentru masina! Ii sta f bine pe alb.

Legat de reprezentante din Bucuresti........ Le-am testat pe toate 3 si sunt varza. Intr-adevar neplacerile au fost mai putine la Metalurgiei, decat la cele din Expozitiei sau Baneasa. Poate intre timp s-au mai dat pe brazda, dar imediat ce a iesit masina din garantie eu nu am mai trecut pe acolo. Incompetenti, hoti si nesimtiti, cele 3 cuvinte care ii caracterizeaza.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate