Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

vise sub hipnoza

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
inpain

inpain

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 05.06.2011
imi pot aminti visele sub hipnoza?

#2
isdnd

isdnd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 15.11.2010
De unde vrei sa stim noi? :w00t:

#3
dura-

dura-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,818
  • Înscris: 30.04.2009

View Postinpain, on 18th June 2012, 23:59, said:

imi pot aminti visele sub hipnoza?

Nu.

#4
inpain

inpain

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 05.06.2011

View Postdura-, on 20th June 2012, 13:43, said:

Nu.
daca ai si argumenta putin ar fi super.

#5
dura-

dura-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,818
  • Înscris: 30.04.2009

View Postinpain, on 20th June 2012, 20:30, said:

daca ai si argumenta putin ar fi super.

Sub hipnoza, (prin regresia in timp) poti sa-ti amintesti lucruri intamplate si "uitate" (petrecute in mod constient).

#6
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005
Ai visat numerele de la loto sau ce era asa important de amintit ?

#7
inpain

inpain

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 05.06.2011

View PostMig VWFan, on 22nd June 2012, 15:56, said:

Ai visat numerele de la loto sau ce era asa important de amintit ?
nu ti s-a intamplat niciodata ca o imagine sau mai multe din prezent sa iti dea senzatia ca aveai acele imagini in cap inainte ca ele sa apara in fata ochilor tai in prezent?mie mi s-a intamplat sa ma intalnesc cu o persoana odata si in momentul ala am avut senzatia ca undeva aveam ascuns acel viitor , adica acea intalnire cu o persoana. e ca si cum iti visezi viitorul, dar uiti visul ala si odata cu timpul se sterge. iar in momentul in care acel viitor se realizeaza apare amintirea lui pe care o aveai stocata undeva, dar era aproape stearsa.

Edited by inpain, 22 June 2012 - 23:32.


#8
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
se numeste deja-vu... ceea ce spui

eu am intrat in transe hipnotice si imi aduc aminte ce am vazut!

Edited by Rhini, 12 July 2012 - 16:50.


#9
NotEasy

NotEasy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.10.2010

View PostRhini, on 12th July 2012, 17:47, said:

se numeste deja-vu...

Si/sau premonitie?

Edited by NotEasy, 12 July 2012 - 17:06.


#10
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
nu stiu daca e premonitie sau nu :) oricum ce-a prezentat initiatoarea topicului nu se refera la hipnoza..

#11
inpain

inpain

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 05.06.2011

View PostRhini, on 13th July 2012, 01:11, said:

nu stiu daca e premonitie sau nu :) oricum ce-a prezentat initiatoarea topicului nu se refera la hipnoza..
nu zau? da la ce se refera? la dat in barci?avea legatura cu hipnoza, inteligento!

Edited by inpain, 15 July 2012 - 05:15.


#12
orlovisk

orlovisk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 24.08.2006

View Postinpain, on 15th July 2012, 04:14, said:

nu zau? da la ce se refera? la dat in barci?avea legatura cu hipnoza, inteligento!

sub hipnoza nu visele ti le reamintesti ci fapte din lumea reala, asa se presupune, insa altii zic ca iti amintesti ce vrea inconstientul tau sau al hipnotizatorului, drept pentru care hipnoza nu e acceptata ca proba juridica, si mai usor cu agresivitatea

Edited by orlovisk, 15 July 2012 - 06:20.


#13
inpain

inpain

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 05.06.2011

View Postorlovisk, on 15th July 2012, 07:20, said:

sub hipnoza nu visele ti le reamintesti ci fapte din lumea reala, asa se presupune, insa altii zic ca iti amintesti ce vrea inconstientul tau sau al hipnotizatorului, drept pentru care hipnoza nu e acceptata ca proba juridica, si mai usor cu agresivitatea
ce proba juridica visezi? s-a zis mai sus ca nu visele mi le reamintesc prin hipnoza, nu-s chioara. nu ai facut altceva decat sa repeti ce s-a spus mai sus. ma indoiesc ca imi pot aminti ce vrea inconstientul hipnotizatorului.in ceea ce priveste agresivitatea, ma enerveaza raspunsurile tampite.

Edited by inpain, 16 July 2012 - 09:26.


#14
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
Eu zic sa incercati sa va controlati. Daca nu puteti, spuneti-mi, ca rezolvam altfel.

#15
arta

arta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 29.10.2011

View Postinpain, on 23rd June 2012, 00:30, said:

nu ti s-a intamplat niciodata ca o imagine sau mai multe din prezent sa iti dea senzatia ca aveai acele imagini in cap inainte ca ele sa apara in fata ochilor tai in prezent?mie mi s-a intamplat sa ma intalnesc cu o persoana odata si in momentul ala am avut senzatia ca undeva aveam ascuns acel viitor , adica acea intalnire cu o persoana. e ca si cum iti visezi viitorul, dar uiti visul ala si odata cu timpul se sterge. iar in momentul in care acel viitor se realizeaza apare amintirea lui pe care o aveai stocata undeva, dar era aproape stearsa.
Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator, dar mult mai vag. Eram prin liceu si chiar m-am gandit daca nu cumva mi s-a dat vreun "dar al prevestirii viitorului".. :naughty:  M-am gandit mai bine si am ajuns la concluzia ca nu e bine sa ma joc cu chestii din astea si m-am rugat lui Dumnezeu sa ma fereasca de asa ceva si de atunci nu mi s-a mai intamplat. Acuma, ca sunt credincioasa, stiu sigur ca este un pacat sa incerci sa ghicesti viitorul. De aceea, nu te-as incuraja sa incerci vreo tehnica de hipnoza, mai ales ca sa afli ce ai visat.  (de altfel, nici nu cred ca hipnoza te poate ajuta cu ceva, cred ca mai rau iti va face...)
Pe de alta parte, din felul in care ai pus problema si ai descris lucrurile, se vede ca esti o persoana cu insusiri deosebite, cu inclinatie spre mistic. In legatura cu prestiinta, sa stii ca Dumnezeu stie dinainte tot ce vom face noi in viata, dar nu ne influenteaza libertatea de alegere. Totusi, nu este nici indiferent, intrucat Dumnezeu se implica si El in viata oamenilor si ii ajuta, mai ales cand acestia ii cer ajutorul.
Cat despre profetii, se spune in Biblie, la un moment dat, ca "la sfarsitul veacurilor", "tinerii vor profetii si batranii vor avea vise". Nu stiu cat de aproape este sfarsitul lumii, desi unii spun ca se apropie :huh:  si nu stiu nici daca ce ti se intampla tie este un fenomen profetic. Inclin sa cred ca nu este. Ai mare grija, sa nu ajungi sa crezi in predestinare. Roaga-te la Dumnezeu sa te lumineze si sa iti trimita oameni prin care sa ti se descopere voia Lui!
Cu drag,

Edited by arta, 13 August 2012 - 13:56.


#16
inpain

inpain

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 05.06.2011
nu am incercat sa ghicesc viitorul.exista oameni care isi viseaza viitorul.propriul lor viitor.asta nu inseamna ca fac ceva gresit.

#17
inpain

inpain

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 05.06.2011
nu pretind ca prevestesc viitorul. cred ca cel mai mare blestem e sa poti prevesti viitorul.mai ales cand e vorba de viitorul tau.

#18
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,037
  • Înscris: 31.07.2007
Nu ma pricep la hipnoza, da' in urma discutiilor cu un psiholog care se pricepe la asta stiu ca nu-i ca-n filme treaba, cu "uita-te la pandula, ti-e somn, bla-bla-bla".

Edit: dublu post.

Edited by edy_wheazel, 06 September 2012 - 02:32.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate