Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 

Rog recomandari MP3 Player

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
iib

iib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.03.2004
Am ascultat mai multe modele de MP3 Player (in magazin). Am fost foarte dezamagit de calitatea sunetului. Nu se ridica peste acel sunet tipic "de avion". Adica asa cum se aude muzica in castile care ti se ofera in avion, doar un sir de "tssss tssss tssss", adica numai frecvente inalte, fara sens, enervante.

Intrebarea mea: Gasesc totusi un MP3 Player care poate reda CORECT muzica? De preferinta cu castile lui (adica sa nu fie nevoie sa mai cumpar si un alt rand de casti)

De asemenea caut un MP3 Player care sa poata sterge direct cantecele pe care nu le mai vreau. Fara sa il mai conectez la calculator.

A treia preferinta ar fi sa poata face singur sincronizarea cu calulatorul fara a folosi Media Player (doar in Windows Explorer). Dar functia asta cred ca nu prea exista.

Oricum, importante sunt: calitatea sunetului si posibilitatea de stergere direct pe MP3 Player.

Multumesc pentru recomandari.

#2
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Am chinuit candva un ipod nano 3'rd generation.
Redarea frecventelor este destul de buna - ai nevoie si de niste casti bune.

#3
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
De cele mai multe ori pentru a mari calitatea sunetului la mp3 playere sau alte gadgeturi portabile,este recomandata schimbarea castilor cu unele de calitate mai buna.

#4
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007
Existau niste Treckstor cu casti Sennheiser in pachet. Se gasesc pe la Vitacom. Eu am vrut Flac-uri, asa ca alternativele au fost: Sansa clip/zip si Cowon C2 pentru ca au suport de microSD card. Sigur insa ca se aud mult mai bine cu niste casti bune care costa si ele cam cat un Sansa clip. CAstile de la Cowon se aud acceptabil pe zona de medii inalte, dar sunt jale pe bass. Castile de Sansa sunt mediocre. Din punctul meu de vedere un best buy ar fi Sansa Clip/Zip + Senhheiser CX 870

#5
iib

iib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.03.2004

View Postadrg, on 30th April 2012, 08:31, said:

Existau niste Treckstor cu casti Sennheiser in pachet. Se gasesc pe la Vitacom. Eu am vrut Flac-uri, asa ca alternativele au fost: Sansa clip/zip si Cowon C2 pentru ca au suport de microSD card. Sigur insa ca se aud mult mai bine cu niste casti bune care costa si ele cam cat un Sansa clip. CAstile de la Cowon se aud acceptabil pe zona de medii inalte, dar sunt jale pe bass. Castile de Sansa sunt mediocre. Din punctul meu de vedere un best buy ar fi Sansa Clip/Zip + Senhheiser CX 870

Si cu Sansa Clip Zip pot sterge fisiere fara sa ma conectez la computer?

#6
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007
cred ca da, il foloseste fratele meu. conform cu manualul de pe Internet da, poti sterge direct.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate