Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 

Noul Hyundai Santa Fe

- - - - -
  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#73
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
acum am observat si semnatura. towncat linkurile externe softpediei puse in semnatura sunt interzise. Te rog sa te conformezi regulamentului

#74
ventura

ventura

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 10.02.2006

View Posttownkat, on Mar 16 2006, 14:38, said:

deacord, ..... sau e de acord ?...uff  :naughty:

ca sami iertatzi offtopicul, avetzi mai jos catalogul de prezentare pentru noul Santa Fe in limba engleza, aproape 40 de pagini, mie mi sa parut "delicios" :),

http://rapidshare.de...an0001.zip.html

poate face cineva rost si de manualul de utilizare ca tare miar fi bun acum cat astept..

E fain albastrul ala deschis. L-a vazut un prieten in Viena, cu nr. de Olanda. In Olanda s-a lansat deja. Au si un site f misto.
Ai semnat contractul?
Ce masini ai mai condus?
Nu am reusit sa vad catalogul pe net, poate ma ajuti.

#75
townkat

townkat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 29.12.2004
1. Faci click pe link.
2. Faci click pe butonul Free din tabelul din pagina care se deschide.
3. Asteptzi 30 de secunde (pana se termina numaratoarea inversa).
4. Introduci in casutza textul din fotografia alaturata.
5. Faci click pe butonul "Download from...."

Stiu ca e destul de nasol procedeul asta dar alt host mai bun nu am gasit.

Nu, ink nu am semnat contractul.

Nu am mai condus niciodata autovehicule de teren.
Pana acum am condus: Dacia, Cielo, Seat Cordoba, Peugeot 406, 607 si Toyota Avensis.

#76
ManiakuSantaFe

ManiakuSantaFe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 22.12.2005
Vad ca nu prea a-ti condus SUV-uri pe aici, deci, cu ce pot sa va ajut???? :D

#77
townkat

townkat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 29.12.2004
alt catalog si alte informatii

http://har.xhost.ro/

#78
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
arata mai bine ca tuaregu

#79
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
discutabil :D cel putin la interior e clar sub Touareg.. bine si preturile sunt diferite.. dar totusi..

#80
god_father

god_father

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 25.01.2006
da cat costa un Touareg si cat costa un santa-fe? eu ma felicit pt ca am ales sf-ul ala vechi. cel nou nu prea ma incatnta cu ceva iesit din comun. si mai si costa o caruta de bani

#81
ventura

ventura

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 10.02.2006

View Postgod_father, on Mar 20 2006, 20:08, said:

da cat costa un Touareg si cat costa un santa-fe? eu ma felicit pt ca am ales sf-ul ala vechi. cel nou nu prea ma incatnta cu ceva iesit din comun. si mai si costa o caruta de bani

Inseamna n-ai vazut unul nou si nici nu te-ai urcat in el.
Nu se compara cu ala vechi.
Crede-ma.
Ma enerveza totusi materialele iftine folosite la interior. :cursing:
Cat despre pret, ramane sa vedem cat de bine se va vinde. Eu sunt unul din fraierii care l-au platit deja. :D

#82
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
eh mai conteaza cum esti numit ? :D (joooooking ) Important e sa o stapanesti sanatos si sa-ti faca toate mofturile :D

#83
god_father

god_father

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 25.01.2006

View Postventura, on Mar 20 2006, 22:20, said:

Inseamna n-ai vazut unul nou si nici nu te-ai urcat in el.
Nu se compara cu ala vechi.
Crede-ma.
Ma enerveza totusi materialele iftine folosite la interior. :cursing:
Cat despre pret, ramane sa vedem cat de bine se va vinde. Eu sunt unul din fraierii care l-au platit deja. :D


de vazut l-am vazut doar in poze, ce e drept. acuma fiecare cu gusturile lui, nu? eu ma multumesc si cu asta vechi, ca poate in viitor am sa imi iau si eu un Cayenne sau ceva mai jmeker. materialele de la interior nu sunt chiar asa de proaste, sunt destul de moi dupa parerea mea. e adevarat ca se putea si mai bine, dar la pretul asta nu ma asteptam la cine stie ce finisaje

Edited by god_father, 20 March 2006 - 23:10.


#84
parpaneata

parpaneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 21.03.2006

View Posttownkat, on Mar 15 2006, 14:46, said:

mie miau zis luna mai, ink nam semnat contractele, maine cred, insa celor de la leasing leau spus mijlocul lui iunie :), deci cred ca vor fi ceva intarzieri, dar ..cel mai bine vom vedea...
salut! zi-mi si mie cind ai depus avansul?eu l-am depus acu vreo luna si ceva (printre primii),au spus ca vine in jur de 30 martie iar acum...deja o dau in aprilie.optiunea mea a fost pentru modelul cu 7 locuri,standard,negru perlat.merci anticipat!

#85
parpaneata

parpaneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 21.03.2006
salut!  pina la urma a intrat cineva in posesie???daca da postati niste numere de telefon la care va pot suna,poate facem un club,:),stiu ceva trasee usurele dar frumoase!cei inscrisi,cu contract si avans platit,cind le primiti?un site bun cu poze si info bune e cel francez:hyundai.fr

Attached Files



#86
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,648
  • Înscris: 14.10.2004
De cateva zile vad unul parcat in spatele primului bloc dupa fabrica Crinul. Este argintiu si parca putin lovit in capota motorului.
Nu imi place mai mult decat Tucson-ul.

#87
townkat

townkat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 29.12.2004
nu a intrat nimeni in posesie, statzi linistitzi,

din ce am discutat cu dealerul de la Bucuresti pot sa va spun rumatoarele:
- vehiculul demo pe care il tot vedetzi prin oras este in folosintza directorului Hyundai Romania;
- mai sunt inca trei vehicule acest model la sediul lor (din care unul in showroom);
- primul transport de Santa Fe-uri este deja pe vapor este destinat showroom-urilor din tzara si va ajunge in jur de 15 aprilie;
- urmatorul transport ink nu a plecat din Koreea si va ajunge in jur de 15 Mai, acesta este destinat vanzarii.

Ma gandesc ca totusi o parte din primul transport este si ea destinata vanzarii din moment ce v-au spus acel termen.

#88
ventura

ventura

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 10.02.2006

View Posttownkat, on Mar 21 2006, 14:16, said:

nu a intrat nimeni in posesie, statzi linistitzi,

din ce am discutat cu dealerul de la Bucuresti pot sa va spun rumatoarele:
- vehiculul demo pe care il tot vedetzi prin oras este in folosintza directorului Hyundai Romania;
- mai sunt inca trei vehicule acest model la sediul lor (din care unul in showroom);
- primul transport de Santa Fe-uri este deja pe vapor este destinat showroom-urilor din tzara si va ajunge in jur de 15 aprilie;
- urmatorul transport ink nu a plecat din Koreea si va ajunge in jur de 15 Mai, acesta este destinat vanzarii.

Ma gandesc ca totusi o parte din primul transport este si ea destinata vanzarii din moment ce v-au spus acel termen.


Eu am verificat stocul in calculator la importator. Masina mea este acum in Slovenia.Vine pe 15 aprile (sau pe-acolo).
Cred totusi ca au si vandut ceva din primul stoc (unii au mai multe oua).
In orice caz, cei care comanda acum vor asteptamai mult, deoarece sunt deja f multe comenzi.

#89
parpaneata

parpaneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 21.03.2006

View Postventura, on Mar 21 2006, 17:17, said:

Eu am verificat stocul in calculator la importator. Masina mea este acum in Slovenia.Vine pe 15 aprile (sau pe-acolo).
Cred totusi ca au si vandut ceva din primul stoc (unii au mai multe oua).
In orice caz, cei care comanda acum vor asteptamai mult, deoarece sunt deja f multe comenzi.
sal ventura!daca am inteles eu bine de la dealer vapoarele cu masini pleaca o data pe luna.o fi corect sau nu?habar n-am cite masini intra pe vaporul ala si mai cred ca sunt ptr o mare parte a europei nu numai cea de est.acum daca la mine scrie imbarcata pe 7 martie....cind o ajunge tata?!:)asta as vrea eu sa stiu ca dealerul....ca dealerul zice ca tot pina pe 15 aprilie vine!!!apropo!am facut un drive test cu un rav 4 aici in tg-jiu pe niste drumuri nu prea rele(namol mult) si a ramas acolo.la ralanti motorul moare,ambalat in vreo 2-3 mii derapa....e cam naspa!la drum intins si in curbe se comporta bine.si e mic!!!:)cred ca,noi cei care am ales Santa Fe,am facut totusi o alegere bunicica.altceva...pe paginile Hyundai .fr,.nl,.uk,apar 3 modele,ca si dotari.la noi numai doua iar asta standard al nostru e undeva la mijloc.la bucuresti in showroom si pe linga am inteles ca toate au trapa.or avea chiar toate,adica si standard?da-mi si mie detalii daca ai,sau ceilalti care stiti....cu multumirile anticipate!!!sergiu p....

#90
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
rav4 avea cumva cauciucuri de vara sau all season?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate