Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 

Cel mai bun telefon dual sim

- - - - -
  • Please log in to reply
4614 replies to this topic

#4537
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Nu trebuie sa recunosc nimic din moment ce tu aberezi. Lenovo nu a fost si nici nu este vreun model de fiabilitate.

Pe hartie sunt foarte multe telefoane care stau foarte bine. Lenovo P2 e un low mid-ranger la un pret extrem de mare pentru ceea ce ofera. Se poate trai foarte bine si fara B20 sau B38 la jumatate de pret sau la acelasi pret dar cu specificatii high end.

#4538
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 17.03.2005
Luati-va Xiaomi la preț bun.
Dacă aveți buget mai mare e bun One plus 3 sau one plus 3t care are toate benzile de frecvență din toată lumea.

#4539
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Am observat o problema, zic eu, cam la multe(toate) dual sim-urile Lenovo mai noi, cu OS 5, 6 chiar si Samsung si alte chinezarii etc.
Atunci cand fac browsing (sau ma joc prin setari sau whatever) si ma suna cineva, nu-mi arata sim-ul pe  care sunt apelat, apare doar numele si numarul....

Pentru mine e foarte deranjant, pt. ca nu stiu daca sunt apelat pe sim1 sau sim, respectiv pe numarul privat sau pe cel de firma.

Cum as putea rezolva aceasta situatie?

Edited by IP-XCENTRIC, 05 January 2017 - 08:18.


#4540
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 17.03.2005
Pe Xiaomi iti arata SIM1 sau SIM2.

#4541
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
ZTE Axon 7 sau ZTE Axon 7 mini, la un pret mai bun. Telefoanele sunt Dual SIM 4G/3G full active, adica permite folosirea unui operator 4G/3G in Slot SiM 1 + un alt operator 3G in Slot SiM 2, in acelasi timp, sau invers, slotul 2 sa fie 4G si slotul 1 sa fie pentru 3G, ori ambele pe 3G, etc.

Toate retelele 4G din Ro sunt recunoscute.

#4542
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 17.03.2005
Toate telefoanele cu procesoare Snapdragon mai noi trebuie sa permita ambele SIM-uri campate in retelele 3G-3G sau 4G-3G.
Cel putin la Xiaomi merg ambele retele campate in 4G-3G sau 3G-3G, pe android 6.

Edited by alseeme, 05 January 2017 - 12:08.


#4543
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 16.02.2008

View Postdevlin2427, on 04 ianuarie 2017 - 20:47, said:

Nu trebuie sa recunosc nimic din moment ce tu aberezi. Lenovo nu a fost si nici nu este vreun model de fiabilitate.

Pe hartie sunt foarte multe telefoane care stau foarte bine. Lenovo P2 e un low mid-ranger la un pret extrem de mare pentru ceea ce ofera. Se poate trai foarte bine si fara B20 sau B38 la jumatate de pret sau la acelasi pret dar cu specificatii high end.

Prietene, esti de-a dreptul rau-voitor. E vorba ca ce scriu eu aici spun din experienta, iar tu nu detii acest model, nu l-ai testat,  dar faci afirmatii defaimatoare...
Penibil sa spui ca e un: "mid-ranger la un pret extrem de mare"
Mai bine stai in cochilia ta si lasa-ne........

IP-XCENTRIC
Am observat o problema, zic eu, cam la multe(toate) dual sim-urile Lenovo mai noi, cu OS 5, 6 chiar si Samsung si alte chinezarii etc.
Atunci cand fac browsing (sau ma joc prin setari sau whatever) si ma suna cineva, nu-mi arata sim-ul pe  care sunt apelat, apare doar numele si numarul....

Hm...e o chestie logica sa-ti pui sunete de apel diferite pe sim 1 si sim 2. Stii in acest fel pe ce sim esti sunat :)

#4544
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Penibil ești tu fiindcă te ataci ca un fanboy. Dacă a ajuns sa coste un Lenovo cât un Samsung înseamnă că au găsit o metodă prin care sa ia banii  la gusteri dar nu schimbă faptul ca e un telefon scump pentru ce oferă.

#4545
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 16.02.2008
Oi fi si eu putin subiectiv dar nici chiar asa...
Sa fim seriosi, eu vin cu argumente tehnice, tu cu ce vii ? cu impresii artistice ?

Vino cu un telefon cu acelasi hardware si aceleasi caracteristici tehnice minime(sau mai bun) la mai putini bani ca Lenovo P2.
Cerinte minimale aici: http://www.gsmarena....ovo_p2-8319.php

Hai sa vedem!

Edited by gry2000, 08 January 2017 - 15:19.


#4546
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 17.03.2005
Scump Lenovo P2 la ce ofera.

Pentru cine nu se grabeste sa cumpere poate sa astepte o luna pana ce apare Xiaomi Redmi Note 4X.

Vedeti ca a aparut Nokia 6 pe piata din China la 245 USD.

Edited by alseeme, 08 January 2017 - 15:31.


#4547
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
De asta ce zici, este si mai ieftin, o fi mai bun decat P2 ?
Din comparatie parca e mai potent.

Edited by kiario, 08 January 2017 - 15:35.


#4548
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 17.03.2005
Din ce pprezinti tu pare "avion" fata de P2. Posted Image

Eu am ales Xiaomi fiindca stiam de suport software, nu stiu cum e la Leeco  dar mi-a trecut prin gand sa iau varianta Leeco Le2.

#4549
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 16.02.2008

View Postkiario, on 08 ianuarie 2017 - 15:32, said:

De asta ce zici, este si mai ieftin, o fi mai bun decat P2 ?
Din comparatie parca e mai potent.

Un noname de care nu am auzit pana azi, putin mai bun la proc si camera frontala, dar mai slab cu 20% la baterie...

http://www.compari.r...CFRUo0wodk_wAUQ

http://www.compari.r...-p2-p350966021/

Un raport calitate/pret asemanator, deci nicio branza.
Dupa cum am spus tehnologia este cam la acelasi pret, depinde cine o vinde.

#4550
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Putin mai bun la proc ? tu te auzi ? este mai bun cu 200%  are ultimul tip de proc.
Te inteleg ca tu nu ai auzit de firma asta, dar nu este chiar noname cum ai tu impresia !

#4551
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 17.03.2005
El o tine pe a lui cu Lenovo the best. Batman, Batman !

Trebuie sa recunoastem ca toate brandurile de telefoane folosesc componente de la aceiasi producatori.

Unele firme mai putin cunoscute in Europa deoarece nu intra pe piata noastra din cauza pretului mare pentru patente pun componente mai performante la preturi mai mici.

Daca si sistemul de operare este unul reusit atunci chiar sunt niste telefoane bune cum sunt cele de la Xiaomi, Huawei, Leeco, Elephone.

Unii nu au auzit de aceste branduri fiindca se limiteaza doar la Iphone si Samsung.

Edited by alseeme, 09 January 2017 - 15:36.


#4552
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008

View Postgry2000, on 09 ianuarie 2017 - 14:14, said:


Un noname de care nu am auzit pana azi, putin mai bun la proc si camera frontala, dar mai slab cu 20% la baterie...

http://www.compari.r...CFRUo0wodk_wAUQ

http://www.compari.r...-p2-p350966021/

Un raport calitate/pret asemanator, deci nicio branza.
Dupa cum am spus tehnologia este cam la acelasi pret, depinde cine o vinde.
Bănuiam doar ca ești un habarnist cu gura mare  dar  postul asta înlătură orice îndoială.



#4553
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 16.02.2008

View Postkiario, on 09 ianuarie 2017 - 15:10, said:

Putin mai bun la proc ? tu te auzi ? este mai bun cu 200%  are ultimul tip de proc.
Te inteleg ca tu nu ai auzit de firma asta, dar nu este chiar noname cum ai tu impresia !

Imi fac mea culpa caci nu am fost atent si am facut afirmatii gresite: Procesorul lui LeEco are 4(patru nuclee din care 2x2.35 Ghz si 2x2.0 Ghz) iar procesorul lui P2 are 8(opt) nuclee la 2.0 Ghz, deci e cu aproape 200% mai bun !!!

Deci chiar daca are anumite lucruri mai bune, (chipset,camera, diferite caracteristici neesentiale) acum eu consider LeEco Pro 3 la un raport calitate/pret mai slab decat P2. Daca vrei sa vii cu un procesor mai bun, da, LeEco 2 este inainte mult in Antutu fata de P2...dar sunt sigur cu OC. Are insa alte lipsuri vs un varf de gama de azi.

http://www.gsmarena....9&idPhone3=8053

Imi scapa mie ceva, devlin sau tu ai o problema patologica ?
Eu vin cu date concrete, tu vii cu jigniri!!!
Pentru ca nu esti in stare sa porti un dialog civilizat bazat pe argumente, inchei aici orice discutie cu tine.


alseeme: Am dovedit mai sus contrariul, nu o tin p-aia cu batman, dar imi place sa mergem pe obiectivitate.
Recunosc, sunt noname-uri pe care piata din Romania nu le-a promovat si au poate calitati mai bune decat ce se vinde acum la noi.

Intrebarea mea este: De ce nu ai scris chestia asta in octombrie cand te intrebam si ceream un sfat aici https://forum.softpe...0#entry20043147 ?

#4554
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 17.03.2005
Ți-am recomandat atunci Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Kenzo), un telefon bun din toate punctele de vedere dar tu o țineai cu Samsung și garanția și erai in dubii daca are 4000 mA. Mai mult spuneai că nu are banda 800. Există și varianta cu banda 800. (se numește Kate) dar nu are banda 2600 (Digi mobil).
Nu poți avea un telefon sub 1000 lei cu toate benzile.
Apropo, am 10 ore și 20 minute SOT cu navigare pe internet, Facebook , apeluri, Whatsapp, YouTube, concluzia e că are 4000 mA.
Daca vrei telefon dual sim și dispui de bani îți cumperi one plus 3 sau 3T care sunt cele mai bune telefoane ale momentului declarate pe toate site-urile de specialitate și mai au și modem cu toate benzile existente pe toate continentele in momentul de fata.
Bănuiesc că nu ai auzit de one plus și ai o problema că nu e importat oficial în România. Pentru garanție il trimiți gratis in Germania și se ocupă ei de tot.
Eu sunt mulțumit de Xiaomi că mai are in plus și IRDA, folosesc funcția pentru aerul condiționat și TV.
Multi sunt mulțumiți de Xiaomi fiindcă permite 4G și 3G pe ambele SIM-uri, sunt utilizatori Digi mobil + altă rețea și când folosesc datele pe celalalt SIM au rețea de voce pe SIM-ul Digi mobil.
Fiecare e liber sa își cumpere ce vrea de cuviință.

Edited by alseeme, 09 January 2017 - 18:54.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate