Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Festivalul de Film Cannes 2024

Scaun auto

La mulți ani @ranit6996!

La mulți ani @Ciubex!
 Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte
 Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...
 Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"
 

Echitatie

- - - - -
  • Please log in to reply
341 replies to this topic

#181
GUSTII3K

GUSTII3K

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.06.2007

View Postnile, on Oct 9 2007, 01:14, said:

Ai cumva vreun contact de la baza hipica din Breaza?? Ma intereseaza :rolleyes:
iti dau nr de telefon al lui Rosu, este administrator 0722261314, ii spui ca ai numarul de la Geani .
Daca sti sa calaresti pleci cu el pe munte, misto ar fi sa ne strangem 5-6 persoane, daca se mai baga cineva organizez un week end pe munte

#182
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

View PostGUSTII3K, on Oct 9 2007, 09:18, said:

iti dau nr de telefon al lui Rosu, este administrator 0722261314, ii spui ca ai numarul de la Geani .
Daca sti sa calaresti pleci cu el pe munte, misto ar fi sa ne strangem 5-6 persoane, daca se mai baga cineva organizez un week end pe munte
Pai eu as vrea .. totul e e sa nu pice in examenele mele.

#183
GUSTII3K

GUSTII3K

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.06.2007

View Postnile, on Oct 9 2007, 15:21, said:

Pai eu as vrea .. totul e e sa nu pice in examenele mele.
vedem cum organizam.
tu ai cal?

#184
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

View PostGUSTII3K, on Oct 9 2007, 12:11, said:

vedem cum organizam.
tu ai cal?
:eek: Stau la bloc ..




Deci, nu :(.

#185
GUSTII3K

GUSTII3K

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.06.2007

View Postnile, on Oct 9 2007, 18:16, said:

:eek: Stau la bloc ..
Deci, nu :(.
in ce zona locuiesti?

#186
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006
Ti-am dat PM.

#187
trot

trot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.11.2007
Referitor la instructorii cu care poti avea acum de-a face la Baneasa, ati putea sa-mi dati niste pareri?
Am luat cateva ore vara/toamna asta, dar ma simt inca pe langa subiect. Prind eu greu sau nu se omoara ei cu explicatul?

#188
GUSTII3K

GUSTII3K

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.06.2007

View Posttrot, on Nov 6 2007, 17:23, said:

Referitor la instructorii cu care poti avea acum de-a face la Baneasa, ati putea sa-mi dati niste pareri?
Am luat cateva ore vara/toamna asta, dar ma simt inca pe langa subiect. Prind eu greu sau nu se omoara ei cu explicatul?
cu cine faci  lectiile?

#189
trot

trot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.11.2007

View Posttrot, on Nov 6 2007, 12:23, said:

Referitor la instructorii cu care poti avea acum de-a face la Baneasa, ati putea sa-mi dati niste pareri?
Am luat cateva ore vara/toamna asta, dar ma simt inca pe langa subiect. Prind eu greu sau nu se omoara ei cu explicatul?

Andreea

#190
GUSTII3K

GUSTII3K

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.06.2007

View Posttrot, on Nov 9 2007, 18:54, said:

Andreea
vb si tu cu nea Nelu Secheli, este un bun profesor, Andreea pare tot timpul plictisita si fara chef

#191
trot

trot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.11.2007
ai dreptate, e permanent fara chef si pe deasupra pare sa nu aiba acces decat la cai cu probleme, cu care nu prea ai cum sa progresezi.

#192
trot

trot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.11.2007
de Florian ce zici, ai facut vreo ora cu el?

#193
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

View Posttrot, on Nov 10 2007, 10:16, said:

de Florian ce zici, ai facut vreo ora cu el?
Cred ca voiai sa zici Florin, right?
Eu fac cu el, si e foarte ok. Parerea mea este ca , pentru a invata, trebuie sa asculti de instructor si sa faci exact ce iti spune el, chiar daca pe moment s-ar putea sa nu prea aiba importanta sau sa ti se para absurd, vei intelege pe masura ce vei observa ca iti este mai usor si mai bine asa cum spune el. Daca nu observi chestia asta, schimba instructorul.
Florin iti spune transant, "fa asta!", fara "hi hi hi hahaha" si gadilaturi, sau "las-o asa ca merge asa". Multe lucruri ti le explica, alte lucruri si le intelegi dupa ce vezi ca ele merg, si bineinteles, intuitiv  :rolleyes:

Care sunt caii Andreei? Ce probleme au?

Edited by nile, 10 November 2007 - 22:29.


#194
trot

trot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.11.2007

View Postnile, on Nov 10 2007, 22:28, said:

Cred ca voiai sa zici Florin, right?
Eu fac cu el, si e foarte ok. Parerea mea este ca , pentru a invata, trebuie sa asculti de instructor si sa faci exact ce iti spune el, chiar daca pe moment s-ar putea sa nu prea aiba importanta sau sa ti se para absurd, vei intelege pe masura ce vei observa ca iti este mai usor si mai bine asa cum spune el. Daca nu observi chestia asta, schimba instructorul.
Florin iti spune transant, "fa asta!", fara "hi hi hi hahaha" si gadilaturi, sau "las-o asa ca merge asa". Multe lucruri ti le explica, alte lucruri si le intelegi dupa ce vezi ca ele merg, si bineinteles, intuitiv  :rolleyes:

Care sunt caii Andreei? Ce probleme au?

Spot on, e vorba de Florin.
...............................................
Din cate am simtit eu pe propria piele, cu Andreea treaba e cam asa: se multumeste sa iti dea satisfactia facila de a te fi "dat cu calul", fara sa fie dispusa sa isi bata capul cu tine sa inveti cu adevarat ceva. Si asa se face ca iei lectie dupa lectie, timpul trece si tu nu progresezi. Pentru un motiv oarecare, pare sa nu fie centrata pe nevoile elevului.
Nu vreau sa fiu rautacios fata de ea, probabil ca isi are propriile motive sa fie asa letargica; avand insa in vedere ca scopul forumului e sa schimbam intre noi informatie onesta si relevanta, iar nu amabilitati fara continut, presupun ca e inevitabil sa se mai afirme ici-colo si lucruri oarecum deranjante.
Oricum, in privinta ei cred ca lucrurile ar sta altfel daca si-ar avea proprii cai.
Aici revin la intrebarea ta: se pare ca nu are caii ei, ci functioneaza in regim de "sub-antrepriza" cu Nelu, de care se roaga sa-i dea cate un cal atunci cand are elev. Invariabil, e vorba de caii mai slabi, cu defecte: venerabila Fermecata care e abia isi mai taraste picioarele, o iapa roaiba Shagya cu trap f dificil si care pleaca la galop numai pe piciorul gresit (special ca sa o lasi in pace, ca nu ii convine) si un cal sur pse cu defect de mers (pare sa fi avut rupt piciorul din st spate, pe care il arunca ciudat), care nu poate fi calarit la liber, ca s-a naravit si trage imediat spre grajd.
I'll get back.

#195
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

View Posttrot, on Nov 11 2007, 15:01, said:

Spot on, e vorba de Florin.
...............................................
Aha, acum mi-am adus aminte ca mai este un Florin, mai tanar .. eu vorbesc de Florin cu mustata, mai in varsta.  :rolleyes:

Nasol cu Andreea. Si  mie mi se pare ca are o atitudine de lehamite.

LE : PSE-ul l-am vazut prima oara acum vreo luna, cred ca e achizitie noua. De Fermecata nu stiam ca are probleme, e batrana, bolnava .. sau ce a patit? Pe Eloise nu am mai vazut-o .. era un cal tare lipicios. Ultima data am vazut-o cand avea niste probleme cu un picior, era libera pe pasune.

Edited by nile, 11 November 2007 - 18:51.


#196
trot

trot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.11.2007

View Postnile, on Nov 11 2007, 18:43, said:

Aha, acum mi-am adus aminte ca mai este un Florin, mai tanar .. eu vorbesc de Florin cu mustata, mai in varsta.  :rolleyes:

Da, tot de Florin cu mustata vorbeam si eu.
Fermecata nu a patit nimic dramatic, doar ca e hartanita de multa lume. S-a saturat probabil de atatea comenzi contradictorii, asa ca isi vede de-ale ei, cu gandul aiurea si asteptand sa fie dusa la iesle.
Pe de alta parte, Florin lucreaza (el si nimeni altcineva, din cate am observat) cu 3-4 iepe care raspund impecabil la comenzi.

Edited by trot, 12 November 2007 - 11:11.


#197
GUSTII3K

GUSTII3K

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.06.2007

View Posttrot, on Nov 12 2007, 16:10, said:

Da, tot de Florin cu mustata vorbeam si eu.
Fermecata nu a patit nimic dramatic, doar ca e hartanita de multa lume. S-a saturat probabil de atatea comenzi contradictorii, asa ca isi vede de-ale ei, cu gandul aiurea si asteptand sa fie dusa la iesle.
Pe de alta parte, Florin lucreaza (el si nimeni altcineva, din cate am observat) cu 3-4 iepe care raspund impecabil la comenzi.


Pe 1 decembrie ma duc la Breaza sa calaresc, daca vreti ne vedem acolo

#198
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

View PostGUSTII3K, on Nov 13 2007, 10:01, said:

Pe 1 decembrie ma duc la Breaza sa calaresc, daca vreti ne vedem acolo
Ce scoruri sunt pe acolo?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate